Sayfa 192/1004 İlkİlk ... 92142182190191192193194202242292692 ... SonSon
Arama sonucu : 8026 madde; 1,529 - 1,536 arası.

Konu: Seans & Geyik Odası - I

1.  Alıntı Originally Posted by dobra Yazıyı Oku
    jose pandeminin yıkıcı etkisini tam göremiyor, darbe dediğin güçlü iktidar şuurlu vatandaşla atlatılabilecek şey di.
    Pandemi öyle değil, meret görünmüyor ki imha edesin.
    Pandemi in etkisini kanadada gördü kuzenim
    ABD de arkasım gördü
    Almanya da dayım gördü

Ben de Türkiye'de gördüm.

2.  Alıntı Originally Posted by kuluçka Yazıyı Oku
    Günlük dolar kuru uğruna gavur kaçarsa yine olan ülkeye olur.(para kazandıkları hiçbir piyasayı terketmezler)
    Piyasa entrumanlarini doğru kullanmadık. Olan yerli yatırımcıya oldu. (algıcıların istedikleri yapılsa günü kurtarırız,her kafa kaldırışımızda balyozu yeriz. yapılması gereken yapılmıştır.
    Londra swap faizini de gördük (herkesin yapabileceği bir hareket değildi,dünkü yükselişin sebeplerinden biriside budur).
    haberi öğrenmek değil nereden öğreneceğini bilmek daha önemlidir.
    Yabancıyı swap faizi ile sikistirmadik mi?
    Bunun sonucunda adamlar borsada satış yapmadı mı?

Yoksa başka bir ülkede mi gördüm bunları ortak

3.  Alıntı Originally Posted by 34jose34 Yazıyı Oku
    selec 20 de olsa fikrim değişmeyecek ortak 2 aydır burnumuzdan getirdi

evet elimdeki kagiti incelemeye devam edeceğim bunda sıkıntı yok hepten umutsuz olsam kol keser başka hisseye gecerdim.

Ekonomi konusunda da sizle çok farklı düşünüyorum karşılıksız para basmanın swap faizlerini yükseltmenin sonrasında bugün bir kararname geldi.

Bize yüzde 1 alınan vergi yabancıya alınmıyor.
    Bana ülkenin ekonomisinin iyi olduğuna bir allah'ın kulu ikna edemez. Matematik ortada çünkü.

Doların her artışında dış güçler mi saldırıyor?

Benim karnım algıya tok
    dış güçler faiz lobisi dolar baskısı vs bunlara da tok.

Operasyon bize çekiliyor ama dışarıdan değil içeriden.

Ben dolar alırken yüzde 1 vergi odeyecem yabancı ödemeyecek

madem öyle 2 gün önce neden farklı davrandılar
    forumdaşım
    ülke ekonomisine dair maalesef yanılıyorsunuz
    avrupadan asyaya hat da abd' ye kadar ülkelerin borçlarına bir bakarsanız ülkenin öyle medyada dillendirildiği gibi kötü olmadığını görürsünüz
    olan şey çok klasik olacak sizde hak vermeyeceksiniz bunu biliyorum
    evet dış güçler bize her fırsat da operasyon çekiyor, bu coğrafyada muktedir olamamız için ellerinden geleni ardlarına koymuyorlar
    15 temmuz darbesi dış güçlerin saldırısydı, onu öyle sümüklü fetoşun organize edemeyeceğinin farkındasınızdır.

o dış güçler diye iktidarın diline doladığı, muhalefetin de dalga geçtiği gerçeğin ta kendisidir, son çare olarak borcumuzu çevirttirmemeye çalışıyorlar hepsi bu.
    yoksa bizim borcumuz ne kadar allah aşkına, bir mukayese ediniz.

Alıntı Originally Posted by 34jose34 Yazıyı Oku
    Sayın ortak sizin yazılarınızda siyasi görüşünüzün çok büyük etkisini görüyorum.kaldi ki yıllar kısa sürede olsa desteklediğim partiydi.

Ben matematik olarak bakıyorum

Üretim bitmiş tarım bitmiş doların çıkışı dış güçler olamaz.

Üretim bitti sebebi bu
    Karşılıksız para bastık sebebi bu
    kim söylüyo üretimin bittiğini (dünya ihracatçılar birliğine göre 2019 da tarihi rekorumuzu kırdık)
    para basıldığını kim söylüyor (DTÖ ye kayıtlı ülkelerin darphanelerindeki para basma makinelerinin sayaçlarının DTÖ ne bağlı olduğunu,kim 1 adet banknot basarsa görüldüğünü biliyormuydun)

ayrıca, ğlke ekonomisinde bozukluk olduğunu sezen insan niçin brsada olur? ben şahsen öyle düşünsem dövize kaçardım..

5. Tüm bu söylediklerim pandeminin olumsuz etkileri dışındadır, maalesef pandemi ülkemizi de dünyayı da bir çıkmaz duruma sokmuştur.

6.  Alıntı Originally Posted by kuluçka Yazıyı Oku
    kim söylüyo üretimin bittiğini (dünya ihracatçılar birliğine göre 2019 da tarihi rekorumuzu kırdık)
    para basıldığını kim söylüyor (DTÖ ye kayıtlı ülkelerin darphanelerindeki para basma makinelerinin sayaçlarının DTÖ ne bağlı olduğunu,kim 1 adet banknot basarsa görüldüğünü biliyormuydun)

ayrıca, ğlke ekonomisinde bozukluk olduğunu sezen insan niçin brsada olur? ben şahsen öyle düşünsem dövize kaçardım..
    Dövizde de pozum var sayın ortak borsa da aldığım kağıtlar beklentisi olan kağıtlar endeksle hareket etmesini değil de beklentisinden dolayı aldim

7.  Alıntı Originally Posted by kuluçka Yazıyı Oku
    dolar 2 TL iken kimse operason çekmyordu doğru. milli savunmada hiç bir şey yapmıyorduk, uçak üretimine geçmemiştik, patriot vermiyorlardı fakat S400 de almamıştık. şimdi bir de yerli otomobil yapmaya kalktık. peşine tank ve milli savaş uçağı projeşeri bitecek. velhasıl,bunlardan vazgeçersek dolar 1TL olur, thalat malları iyice ucuzlar herkes ucuz mal alır br süre. taa ki yerli firmalarımız kapanana kadar. neyse siyaset olsun diye yazmıyoruz bunları borsayla ilişkilendiği için düşüncelerimizi yazıyoruz. yoksa hiç biri babamın oğlu değil. benim kafamın almadığı, ekonominin kötü olduğuna inanalar niçin hisse alır.

S400 uçak konularına cevap verirsem sıkıntı olacak sizden dolayı değil.
    Ayrıca farklı görüşte olduğumuz için tartışma sürecek kısır döngüye dönecek.
    Son sorunuza cevap vereceğim sadece

Beklentisi olan kağıtlar olduğu için.
    Gidip THY garan almıyorum
    Ayen alıyorum çünkü ayenin Arnavutluk santrali vardı satilacak.

Btcim aldım selec aldım onların da beklentisi var

8.  Alıntı Originally Posted by 34jose34 Yazıyı Oku
    Komutan çok fazla uzatmayacagim konuyu zira siz beni ikna edemezsiniz
    Sabit görüşlü falan değilim 15 temmuzda muhalif olmama rağmen daha CB dışarı çıkın demeden çıkmıştım/ AYAKTA ALKIŞLIYRUM ALLAH RAZI OLSUN.

Biz zamanında fetoye feto dediğimiz için dinsiz ilan edenler şuan feto düşmanı olmuş
    Algıya kim kandi?
    Onlar mı ben mi?
    Hayatımda hiçbir zaman kandirilmadim
    Bakın dün desteklediğim partiye hain zillet diyenler bugün yerli ve milli diyor.

Ekonomi kısmına gelince hangi ülke vatandaşına IBAN verip
    Sarkicilara 30 milyon verdi?

Kusura bakmayın başınızı agrittiysam siyaset konuşmak istemiyorum ama ekonomiyi siyaset yönlendiriyor mecburen girdim
    forumdaşım

Borsa ekonomi ve siyasetin barometresidir

Fetöya gelince fetö'nün bir hain, kahpe,ajan ne desem yakışacak kimliğini bilmeden fetö'nün karşında olan büyük çoğunluk maalesef ona dindar diye karşı çıkıyorlardı(siz onlardan değilsiniz) o gün karşısında olan muhalif kesimin fetö'ye karşı bugün neden net bir tavır almaz, dönüp dolaşıp iktidarı suçlar siz büyüttünüz diye.
    Durum öyle değil fetönün yapılanmasında gelmiş geçmiş tüm siyasiler suçludur,
    şu da bir gerçektir ki fetö ile mücadele edebilecek başka siyasi bir lider de yoktur
    hep diyorum, son dönemlerde erdoğan iktidarda olmasaydı, fetö yapılanmasını 2023 de sessiz sedasız tamamlamış olacaktı, ülkeyi o yönetecekti darbe yapmasına bile gerek kalmayacaktı, bizlerde güya seçimden seçime sandığa gidip bizi yönetecek olanları seçecektik.

Sayfa 192/1004 İlkİlk ... 92142182190191192193194202242292692 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •