Sayfa 203/1004 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303703 ... SonSon
Arama sonucu : 8026 madde; 1,617 - 1,624 arası.

Konu: Seans & Geyik Odası - I

1.  Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Komutan hepimiz garip birer adamız...çok yattım o dediğin meralarda, bi radyo ( ya TRT fm yada polis radyosu) başkaları çekmezdi, bir eşek , 2/3 köpek ve bir sürü ile...
    Ot un nerede olduğunu ,yada hasat edilmiş tarlanın içine mal salmayı senden iyi bilirim...cool:;;
    sürüyü toplayarak sayaya getirmek bu işlerden zordur.

craps, pawnstar, svilengrad
    perşembe geceleri radyo tiyatrolarını da dinlemişsindir kaçırmamışsındır.

2.  Alıntı Originally Posted by dobra Yazıyı Oku
    perşembe geceleri radyo tiyatrolarını da dinlemişsindir kaçırmamışsındır.
    Aynen ) bazen, dinlerken uyuya kalıyordum.

İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

3. Hele birde geceleri gaz lambası ışığında kitabın sonu gelecek diye sabahlamalar
    tadından yenmezdi, az bağırmamıştı annem, oğlum artık uyu sabah yapacak çok işimiz var diye.

4. Yok komutan , doğuştan sağ gözümde astigmat var yüksek ... Kitap ile aram hiç olmadı.
    Bilgisayar ekranını göremiyorum, o nedenle 320cm e 200 cm bı ekran kullanıyorum, lens kullanmayı da beceremedim ..kavanoz dibi gibi gözlük ile idare etmeye çalışıyorum....onuda beceremedim, kullanmıyorum.
    Ama köpekler ile iyi konuşur ve arkadaş olurum arazide.ccol:;;

İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

5.  Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Yok komutan , doğuştan sağ gözümde astigmat var yüksek ... Kitap ile aram hiç olmadı.
    Bilgisayar ekranını göremiyorum, o nedenle 320cm e 200 cm bı ekran kullanıyorum, lens kullanmayı da beceremedim ..kavanoz dibi gibi gözlük ile idare etmeye çalışıyorum....onuda beceremedim, kullanmıyorum.
    Ama köpekler ile iyi konuşur ve arkadaş olurum arazide.ccol:;;

Dostum yokmuydu tedavisi ben bilmiyorum, şimdi google amcaya bi sorayım.

6. No Touch Lazer
    NO TOUCH LASER – GÖZE DOKUNULMADAN, TEMAS OLMADAN YAPILAN GÖZ LAZER TEDAVİSİ

No Touch Laser tedavisi ile miyop,hipermetrop ve astigmat tedavisi göze dokunmadan yapılır.

Bu yöntem hangi hastalara uygulanabilir? Göz yapısı uygun olan miyop, hipermetrop ve astigmatlara uygulanabilir. Yani, uzak ve yakın görme sorunu olan hastalar bu tedavi için aday olabilir. Özellikle korneası ince olan ve kornea yüzeyi normalden daha dik olan olgularda da No Touch Laser tedavisi uygulanabilir.

Uygulama nasıl yapılıyor? No Touch Laser tedavi işlemi, sadece anestetik damla damlatılmasıyla yapılır ve uygulama sırasında hasta ağrı duymaz. Tedavi sırasında göze herhangi bir cihaz teması olmaz, lazer cihazından çıkan ışınlarla göze doğrudan tedavi yapılır. Tedaviden sonra gözlerin kapatılması gerekmez, hasta iki gözünü de açık tutarak evine gidebilir. Uygulama, aynı tedavi seansında iki göze birden yapılır. Hasta eve gittikten sonra 36 saat süreyle gözlerde batışma, kızarma, ışıktan rahatsız olma ve televizyondaki küçük yazıları bulanık görme türü yakınmalar gelişir. Tedaviden sonraki 4. günde hasta bilgisayarda çalışma ve otomobil kullanma türü işleri yapmaya başlar.

Gece görüş problemlerinde nasıl bir uygulama yapılır? Halk arasında ‘kartal gözü’ olarak da bilinen wavefront uygulamasında, göz içindeki ışık saçılmaları ve sapmaları ölçülür ve lazer tedavisi buna göre ayarlanır. Bu sapmalar wavefront tekniğiyle düzeltildiğinde kişinin kendi göz yapısına uygun tedavi gerçekleşmiş olur.

e varmış şimdi baktım

7.  Alıntı Originally Posted by dobra Yazıyı Oku
    Dostum yokmuydu tedavisi ben bilmiyorum, şimdi google amcaya bi sorayım.
    Tam olarak yok, ama yeni gelistirilen bir olay var dünya göz e gideceğim tekrar bi ara...
    Anlayacağın hep ayık gezmememin sebebi bu ,hep çift görüyorum cool

8. Komutan biliyorum bunları.....garanti vermiyorlar.

Sayfa 203/1004 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303703 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •