Sayfa 501/1004 İlkİlk ... 4014514914995005015025035115516011001 ... SonSon
Arama sonucu : 8026 madde; 4,001 - 4,008 arası.

Konu: Seans & Geyik Odası - I

1. ANKARA (AA) - Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Avrupa'da
    ırkçılık ve İslam düşmanlığının her geçen gün daha fazla arttığını ve nefret
    diliyle her ülkeye uzandığını belirterek, "Bu terörist zihniyet dünya için,
    insanlık için büyük bir tehlike." ifadesini kullandı.
    Selçuk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Avrupa'da ırkçılık ve İslam düşmanlığı
    her geçen gün daha fazla artıyor, nefret diliyle her ülkeye uzanıyor. Bu
    terörist zihniyet dünya için, insanlık için büyük bir tehlike." değerlendirmesini
    yaptı.

Hayırlı Haftalar...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir hafta olmasını diliyorum...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by Kanas Yazıyı Oku
    Hoşbuldum sağolun
    Aramıza hoş geldiniz...

Her geçen gün sayımız artıyor...

4.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Hayırlı Haftalar...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir hafta olmasını diliyorum...
    cümlemize.

Gann HiLo ile Multiple Time Frame çalışması...

Özet olarak:

- Günlükte aşağı kırılmış durumda...

- Haftalıkta ise 1.141 desteği var...

Grafiğin renklendirilmesi haftalığa göre yapılmıştır...

6.  Alıntı Originally Posted by dobra Yazıyı Oku
    Mevcut piyasa şartlarında hala yeteri kadar fiyatlanmamış hisselerden bir tanesi de eczyt'dır
    hisse bulmakta zorlanıp sabırlı olanlar değerlendirebilir.

Piyasa Değeri(TL)2.005.500.000 Özsermaye(TL)*2.337.993.936 Sermaye(TL)105.000.000 Net Kar(TL)92.857.252

7. Teşvik Paketi Görüşmeleri Gündemdeki Yerini Koruyor

ABD Temsilciler Meclisi Sözcüsü Nancy Pelosi önceki hafta sonu yaptığı konuşmada,
    3 Kasım'daki başkanlık seçimlerinden önce mali teşvik paketi konusunda Beyaz
    Saray ile anlaşmaya varmada ilerleme sağlamak için son günü salı günü olarak belirledi.
    ABD Başkanı Donald Trump ise masadaki tekliflerinin miktarını artırma
    önerisini yineledi. ABD Temsilciler Meclisi Sözcüsü Pelosi ve Hazine Bakanı Mnuchin
    mali teşvik konusunda görüşmeler gerçekleştirilirken, bu görüşmelerin salı
    gününün sonrasına sarktığı da görüldü. Devam eden görüşmeler sonucunda Pelosi
    ve ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin arasındaki farklılıkların azaldığına dair haber
    akışları yer aldı. Hafta başından hafta ortasına kadar teşvik paketine ilişkin
    iyimser beklentiler risk iştahı ve piyasaları destekleyen gelişmeler oldu.
    Ancak hafta boyunca iki taraf arasında görüşmelerin devam etmesine karşın somut
    bir gelişmenin görülmemesi teşvik paketine ilişkin beklentilerin zayıflamasına
    ve belirsizliğin artış kaydetmesine neden oldu. ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin
    ile Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi arasındaki görüşmeler devam ederken,
    konu ile ilgili haber akışları önemini ve gündemdeki yerini koruyor. ABD
    Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, haftanın son işlem gününde ekonomik
    destek paketi üzerinde anlaşmaya yakın olduklarını ancak bazı konularda anlaşma
    sağlanamadığını ifade etti. Pelosi, tasarının yazılıp oylamasının ise biraz zaman
    alabileceği konusunda uyardı. Teşvik paketinin onaylanması ekonomik toparlanmayı
    ve risk iştahı destekleyebilecek bir gelişme olacakken, aksi bir durum risk
    başlıklarındaki gelişmelere bağlı olarak riskli varlıklarda düzeltme hareketlerini
    gündeme getirebilir. Teşvik paketinin yanında 3 Kasım'daki ABD seçimleri
    yaklaştıkça bu taraftaki gelişmeler de önemli olacaktır. Geçen hafta perşembe
    günü ABD Başkanı Trump ile başkan adayı Biden ikinci kez karşı karşıya geldi. Seçim
    tarihi yaklaştıkça piyasalarda volatilite artış görülebilir.
    Yeni Haftada Ne Konuşacağız?
    Geçen hafta da ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin ile Temsilciler Meclisi Başkanı
    Nancy Pelosi arasındaki görüşmeler devam ederken, Pelosi, haftanın son işlem gününde
    ekonomik destek paketi üzerinde anlaşmaya yakın olduklarını ancak bazı konularda
    anlaşma sağlanamadığını ifade etti. Pelosi, tasarının yazılıp oylamasının
    ise biraz zaman alabileceği konusunda uyardı. Teşvik paketine ilişkin gelişmeler
    ve bu konudaki haber akışları piyasalar üzerindeki etkisini yeni haftada da
    sürdürecektir. Diğer taraftan ABD'deki seçim süreci de piyasaların takip ettiği
    bir diğer konu başlığı olarak karşımıza çıkıyor. Son olarak ise küresel çapta
    Avrupa başta olmak üzere vaka sayılarındaki artış risk iştahı üzerinde baskı
    oluşturuyor. Salgın kaynaklı endişeler ve karantina korkuları ön planda kalmaya
    devam ederken, bu husustaki gelişmeler de yakından izlenecektir. Yurt içinde
    ise TCMB'nin geçen haftaki faiz kararının ardından kur cephesindeki fiyatlamalar
    ile siyasi ve jeopolitik gelişmeler yakından takip edilecektir. TCMB'nin ilerleyen
    süreçte piyasaları fonlama kanalları ve ağırlıklı ortalama fonlama maliyetinin
    (AOFM) seyri önemli olacak. Azerbaycan - Ermenistan arasında devam eden çatışmalar
    ve bölgedeki gelişmeler de yurt içi piyasaların radarında olacaktır.
    Son olarak yurt içinde yılın üçüncü çeyreğine ilişkin finansal sonuç açıklama dönemi
    geçen hafta itibariyle başlarken, yeni haftada açıklanacak finansal sonuçlar
    hisse bazlı hareketlere neden olabilecektir. Yeni haftada yurt içinde kapasite
    kullanım oranı, reel kesim güven endeksi, ekonomik güven endeksi TCMB toplantı
    özeti, TCMB Enflasyon Raporu toplantısı ile dış ticaret dengesi rakamları,
    Euro Bölgesi'nde ECB faiz kararı, ECB Başkanı Lagarde'ın konuşması, TÜFE ve 2020/3Ç
    GSYH rakamı, ABD tarafında ise yeni konut satışları, dayanıklı mal siparişleri,
    toptan stoklar, 2020/3Ç GSYH, kişisel tüketim harcamaları, haftalık işsizlik
    başvuruları, bekleyen konut satışları, kişisel gelir/giderler ve Michigan güven
    endeksi açıklanacak.
    Teknik Takibimizde Olan Hisseler
    Bu hafta teknik takibimizdeki hisseler: AKSA, GOODY, ISDMR, TOASO, VESBE

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı
    kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy
    yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında
    imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların
    kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve
    getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer
    alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun
    sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 501/1004 İlkİlk ... 4014514914995005015025035115516011001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz