Sayfa 490/1004 İlkİlk ... 390440480488489490491492500540590990 ... SonSon
Arama sonucu : 8026 madde; 3,913 - 3,920 arası.

Konu: Seans & Geyik Odası - I

1.  Alıntı Originally Posted by dobra Yazıyı Oku
    düzelteyim şunu,altın ons 260/70 dolar civarı dalgalanıyordu, kağıt üzerinde hesap yapıp altın alırsam ne kadar alabilirim diye ordan aklımda çok net dostum. yapmadım ayrı şey.
    7kg altın bozup c 200 compressor Mercedes alan biliyorum. Şaka gibi ama gerçek.
    Kız kardeşimin eşi ...yapma dedim yaptı. Ve 2008 da aynı aracı 450 Gr altına sattı.

craps, pawnstar, svilengrad
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

2. Komutan düşün şimdi millete altın pompalıyorlar, global anlamda ons 1800/1900 USD den ! cool:;;

İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    O günlerde seans odamda dealerım( kulakları çınlasın bıraktı bu işleri at çiftliği işletiyor) ile satıp piyasadan kaçmaya çalışıyoruz, inanamadığımız fiyatlamalar oluşmuş.
    Borsa nın adını medya televizyonda duymuş ama işlem yapmamış yatırımcılar geliyor altın ,USD matk bozup hisse almaya çalışıyorlardı.
    Altın ons fiyatı 350 USD civarı ,dolar ve mark ise sabır kurdan dolayı stalbildi.

Rahmetli babam da o günlerde tam tersini yapıyordu ama hepsini çıkamadan (tamamını çıkmaya niyeti olduğunu sanmıyorum) piyasalar çöktü. Herkes dolar satarken o almıştı. Yanılmıyorsam 600 civarındaydı...

Fakat dolar 1.700 'lere gelince çıkamadı ve 3.000 olacak diye yıllarca bekledi. O'nu bir türlü ikna edip dolarları sattıramadım. 2004 sonrası oluşan ralliden sadece elinde kalan hisseler ile kazandı...

Rahmetli ölmezden önce doların 3 TL olduğunu 7 yıl sonra gördü...

Dediğiniz gibi bu defaki durum sanki çok daha farklı. Dünya kabuk değiştirirken BIST de bundan nasibini alıyor...

Sanki Türkiye için yeni bir oluşumun temel taşları atılıyor...

Şu anda ekonomik olarak batmış bir Türkiye algısı var ama ben öyle olmadığını düşünüyorum. Her şey sanki daha yeni başlıyor...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    o kimse slm olsun ona,gerçi ulaştı ulakları banada,bizimki cami duvarı misali olmuştu ama azda olsa ucundan kenarından nasiplendik, notlarda aldık kendimize,slmlar.
    Arada doğru tahtalarda görüyorum seni ..
    Saygılar

5.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Rahmetli babam da o günlerde tam tersini yapıyordu ama hepsini çıkamadan (tamamını çıkmaya niyeti olduğunu sanmıyorum) piyasalar çöktü. Herkes dolar satarken o almıştı. Yanılmıyorsam 600 civarındaydı...

Fakat dolar 1.700 'lere gelince çıkamadı ve 3.000 olacak diye yıllarca bekledi. O'nu bir türlü ikna edip dolarları sattıramadım. 2004 sonrası oluşan ralliden sadece elinde kalan hisseler ile kazandı...

Rahmetli ölmezden önce doların 3 TL olduğunu 7 yıl sonra gördü...

Dediğiniz gibi bu defaki durum sanki çok daha farklı. Dünya kabuk değiştirirken BIST de bundan nasibini alıyor...

Sanki Türkiye için yeni bir oluşumun temel taşları atılıyor...

Şu anda ekonomik olarak batmış bir Türkiye algısı var ama ben öyle olmadığını düşünüyorum. Her şey sanki daha yeni başlıyor...
    Dostum, piyasaya bakışını ve teknik bilgini nacizhane çok beğeniyorum.
    O gün ile bu gün arasındaki farkı anlaman için endeks ons grafiklerini incele ve Rusya ,İngiltere ve Afrika nın altın rezervlerini incele...( Altının global oyuncuları)
    Ons altından çıkan global para paylara giriyor.

6. 99 rallisi sonunda, balonun patladığı gün tesadüfen aracı kurumun seans odasındaydım. Öğleye doğru 4 kağıdımın 3 tavandı. Günü hepsi tabanda tamamlamıştı. Kıyıp satamamıştım taze borsacı olarak
    Hoş diğer krizlerde de kapıttaydım. İflah olmaz boğayım sanırım )

SM-N975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Dostum, piyasaya bakışını ve teknik bilgini nacizhane çok beğeniyorum.
    O gün ile bu gün arasındaki farkı anlaman için endeks ons grafiklerini incele ve Rusya ,İngiltere ve Afrika nın altın rezervlerini incele...( Altının global oyuncuları)
    Ons altından çıkan global para paylara giriyor.

Bilmukabele...

Nereden baktığın önemli olduğu için, siz tam merkezden bakıyorsunuz...

Nostalji olsun diye o günlerin grafiğini ekleyeyim...

Üstteki grafik XU100, alttaki ise XU100/XAUUSD (Altına göre Endeks) grafiği...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Bilmukabele...

Nereden baktığın önemli olduğu için, siz tam merkezden bakıyorsunuz...

Nostalji olsun diye o günlerin grafiğini ekleyeyim...

Üstteki grafik XU100, alttaki ise XU100/XAUUSD (Altına göre Endeks) grafiği...

Altın ons USD/ dax ve altın ons USD / Dow olmalı. Euro kullanmak doğru olmaz ,geçmişi sınırlı, bahsi geçen tarihlerde varlığı yoktu.
    Global para geçişini daha net görebilmek için sağlıklı olur gibi.

Sayfa 490/1004 İlkİlk ... 390440480488489490491492500540590990 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •