Sayfa 544/1004 İlkİlk ... 44444494534542543544545546554594644 ... SonSon
Arama sonucu : 8026 madde; 4,345 - 4,352 arası.

Konu: Seans & Geyik Odası - I

Alıntı Originally Posted by svilengrad Yazıyı Oku
    Maratoncular seyirci olmalı...
    Saygılar

craps, pawnstar, thejackalav
    Maratoncuların işi her geçen gün zorlaşıyor... Sonu iyi olacak olsa da bu günlere sabretmek öyle kolay değil... Bizler alışkınız da, alışkın olmayanların ve yeni girenlerin işi, oldukça zor...

Teknik analizi algı olarak kullanıyorlar diye düşününce hatalı yorum yaptım. Oysa Teknik doğru söylemiş. Olmaz denenler, algıdır denenler, gerçek oldu. R-E-X arkadaşımız haklı çıktı...

Fakat bir de işin diğer boyutu var:

- Bu hisse için yüklü alım satımda Tekniğin her dediğini yapmak imkansız. AL der alacak mal bulamazsın, SAT der satacak alıcı bulamazsın! Bu tip hisselerin kuralı da bu olsa gerek... Sessizce köşeden maratonu izlemek...

Aylık bazda en yüksek kapanış beklerken fibo %23.6 seviyesine kadar geri çekilme yaşandı... Oluşan formasyon hiç hoş değil. Son 5 haftalık bar gövdelerinin hepsini kapsayacak şekilde yuttu. Eğer yine teknik çalışacak olursa bu defa ortalamaya kadar yani 14.41 seviyesine kadar bir geri çekilme yaşanabilir.

Bu aynı zamanda fibo %38.2 seviyesi olan 14.08 seviyesine de çok yakın. Çizilen logaritmik kanala da tam uyuyor. Bu durumda bu seviyelere kadar bir düşüş beklemek yanlış olmaz...

16.26 seviyesinin altına düşmediği sürece buradan döndü diyebiliriz. Altına düşerse bana öyle geliyor ki 14.08 'i görmeden rahatlamayacaktır...

İzlemeye devam...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Maratoncuların işi her geçen gün zorlaşıyor... Sonu iyi olacak olsa da bu günlere sabretmek öyle kolay değil... Bizler alışkınız da, alışkın olmayanların ve yeni girenlerin işi, oldukça zor...

Teknik analizi algı olarak kullanıyorlar diye düşününce hatalı yorum yaptım. Oysa Teknik doğru söylemiş. Olmaz denenler, algıdır denenler, gerçek oldu. R-E-X arkadaşımız haklı çıktı...

Fakat bir de işin diğer boyutu var:

- Bu hisse için yüklü alım satımda Tekniğin her dediğini yapmak imkansız. AL der alacak mal bulamazsın, SAT der satacak alıcı bulamazsın! Bu tip hisselerin kuralı da bu olsa gerek... Sessizce köşeden maratonu izlemek...

Aylık bazda en yüksek kapanış beklerken fibo %23.6 seviyesine kadar geri çekilme yaşandı... Oluşan formasyon hiç hoş değil. Son 5 haftalık bar gövdelerinin hepsini kapsayacak şekilde yuttu. Eğer yine teknik çalışacak olursa bu defa ortalamaya kadar yani 14.41 seviyesine kadar bir geri çekilme yaşanabilir.

Bu aynı zamanda fibo %38.2 seviyesi olan 14.08 seviyesine de çok yakın. Çizilen logaritmik kanala da tam uyuyor. Bu durumda bu seviyelere kadar bir düşüş beklemek yanlış olmaz...

16.26 seviyesinin altına düşmediği sürece buradan döndü diyebiliriz. Altına düşerse bana öyle geliyor ki 14.08 'i görmeden rahatlamayacaktır...

İzlemeye devam...

Objektif yorumlar için teşekkür ederim sn. T/A .
    Maratoncu seyirci olmalı !
    Tahta lar mal yemiyor.
    sn. Rex haklı mı ? Sanırım değil. 8/9/10 lirada sattanlar gibi.
    Bu günlerde satanların haklı olmayacağı gibi..cool:;;
    Maraton olduğu unutulmamalı ve satanlara izin verilmeli.
    Her sallantıda düşenler normal, önemli olan kalanlar.
    Saygılar bol kazançlar

Objektif yorumlar için teşekkür ederim sn. T/A .
    Maratoncu seyirci olmalı !
    Tahta lar mal yemiyor.
    sn. Rex haklı mı ? Sanırım değil. 8/9/10 lirada sattanlar gibi.
    Bu günlerde satanların haklı olmayacağı gibi..cool:;;
    Maraton olduğu unutulmamalı ve satanlara izin verilmeli.
    Her sallantıda düşenler normal, önemli olan kalanlar.
    Saygılar bol kazançlar

Aslında pek seyirci kalamadım kendi adıma. Düşüşü fırsata çevirmek adına yaklaşık 50bin lot ekstra yeni hisse aldım...

Siz "18 altı yok, eğer olursa 100bin alırım" demiştiniz. Ben de 18 altı yok diye düşünüyordum. Madem düştü fırsatı değerlendirmiş olduğumu düşünüyorum...

Bence R-E-X 'in haklılığı, alıp almamasında değil, beklediği fiyatlara kadar düşüşün gerçekleşmiş olmasında...

Daha düşer mi bilemiyorum ama eğer düşerse bu defa bana alış fırsatı vereceğini sanmıyorum. Tahta yapıcı benim tarzımı biliyor ve artık ona göre hareket ediyor...

4. Ayrıca kurumsal dahil olmak üzere... 16 değil ,14 değil ,12 değil ..10 tl altına düşmesini arzu eden yatırımcıların bolluğu unutulmamalı..
    Şimdi iştahlansınlar biraz..
    BIST 1,35 centlerdeyken ...cool:;;

5.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Aslında pek seyirci kalamadım kendi adıma. Düşüşü fırsata çevirmek adına yaklaşık 50bin lot ekstra yeni hisse aldım...

Siz "18 altı yok, eğer olursa 100bin alırım" demiştiniz. Ben de 18 altı yok diye düşünüyordum. Madem düştü fırsatı değerlendirmiş olduğumu düşünüyorum...

Bence R-E-X 'in haklılığı, alıp almamasında değil, beklediği fiyatlara kadar düşüşün gerçekleşmiş olmasında...

Daha düşer mi bilemiyorum ama eğer düşerse bu defa bana alış fırsatı vereceğini sanmıyorum. Tahta yapıcı benim tarzımı biliyor ve artık ona göre hareket ediyor...
    Doğrudur dostum, 18 altında söylediğim kadar alacağım, ama süzülsün , 18 in ne kadar altı olduğu önemli değil aldığımda 18 üzerinde kapanıslara başlaması önemli, seninde bildigin üzere.
    Çalkantı ,volatilite piyasada tükensin ,satıcılar istahlı şimdilik.

Doğrudur dostum, 18 altında söylediğim kadar alacağım, ama süzülsün , 18 in ne kadar altı olduğu önemli değil aldığımda 18 üzerinde kapanıslara başlaması önemli, seninde bildigin üzere.
    Çalkantı ,volatilite piyasada tükensin ,satıcılar istahlı şimdilik.

Bu durumda piyasanın çalkantılı olması GEDZA açısından da olumlu oldu...

Satmak isteyenlere fırsat verilmiş oldu. Eli bir türlü SAT tuşuna gitmeyenler bu günlerde satıyor olabilirler...

Beklenen satışlar bu satış ortamında geliyorsa ve hisseler olması gereken ellerde toplanıyorsa, gelecek açısından şu an için olumsuz gibi görünen durumun çok olumlu sonuçları olacaktır...

7.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku

Bu gidişle kalav dostumun yapmadığını siz yapacak bana orada bir oda ayarlayın diyeceksiniz görünen o.

günde 150-200 bin lot işlem hacmi yapıyor. en büyük satıcının 20 bin lotu geçmediği güner yaşıyoruz. tahta mal yemiyor,satıcılar nasıl iştahlı oluyor? doğrusu burasını anlayamıyorum...

Sayfa 544/1004 İlkİlk ... 44444494534542543544545546554594644 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •