Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
Arama sonucu : 17 madde; 9 - 16 arası.

Konu: GLOBAL CRYSIS ,XAUUSD ? STOCKS? OIL ? 2019 krizinde ALTIN BORSA PETROL?

1.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    ALTIN olgusu ayrı bir olay,bu geyikler geyik değil gerçekler ancak son teknoloji ile artık altın çıkartmak kolay maliyetler düşük.Fakat şöyle bir kıstas var ki Ahmet mehmet Ali birleşip bir Merkez bankası kurup kendi parasını basarsa ve sizin maaşınızı bu para ile ödese kabul eder misiniz?
    sonuçta printer ile basıyor
    bir karşılığı var mı diye sormaz msınız?
    şuan Amerikanın dahil kaynağını bilmediği piyasada 155 trilyon Dolar para mevcut
    kaynağı yok off-shore hesaplarda türetilmiş
    bu yüzden 2018sonunda bir olay yaratılarak insanlar elektronik paraya geçirilmek için adımlar atılacak
    böylece izlemek takip etmek daha kolay olacak,
    kısacası yalanlar üstüne kurulu bir parasal sistem mevcut.ancak zaman zaman bunlar unutturulup
    belli hikayelerle piyasalara enjektasyon yapılıyor..2008 olayları gibi.

Yahu karşılığı serbest piyasada belirlenmiş işte. Al bak; https://tr.investing.com/commodities/gold

1289,65$/ons

Karşılığı bu işte. Daha çok basarlarsa parayı, altın için istenen dolar miktarı da daha çok olur zamanla. Olan bu. Gelecekte olacak olan da bu.

Ha bu şekilde sınırlı arz sahibi varlıkların fiyatı artmaya devam ederse bir süre sonra daha değerli banknot basmak zorunda kalacakları bir gün gelecek, işte sıkıntı orada başlayacak. Amerika gidip 3. dünya ülkeleri gibi 200'lük 500'lük kağıt paraları piyasaya sürmeyecektir.

Ahmet Mehmet ne alaka onu çözemedim. Dolar diyorum dolar, Amerika Birleşik Devletleri'nin resmi parası. Ahmet Mehmet de printerdan aldığı çıktılardan 1289 tanesinin 1 ons altın ile eşdeğer olduğuna dünyayı ikna edebilecekse Ahmet Mehmet de malını satar. Kimse engel koymuyor onlara. Ahmet değil ama Mark Zuckerberg diye bir adam malının (facebook) piyasa değerinin 403B$ olduğuna ikna etmiş milleti misal. https://tr.investing.com/equities/facebook-inc

Amerika da doların değerli oluğuna bizi ikna edebiliyor, çünkü gücü var.

Gücü kalmadığı vakit ons olur ben diyim 10bin, sen de 50bin$. O vaktin gelme ihtimali nedir? Her şey bu olasılık hesabında bitiyor.

Ben bu olasılığın gerçekleşmesine az da olsa ihtimal veriyorum o yüzden 9-10% civarı altın tutuyorum. Bu olasılığın gerçekleşmesi mümkün ama bütün hesabımı buna göre yapmam. Çünkü mantıklı değil.

2. O dijital paraymış, nakit kaldırılacakmış falan filan da komple hikaye. Ya pa maz lar.

Asıl onu yaparlarsa batarlar. Nakit olmadan olmaz. Onu yapacaklarına enflasyonu kabul etsinler 200$ bassınlar. Karizmaları biraz çizilir sadece o kadar.

3. 10000 dolarlık basılı paralar ne oldu?

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Yahu karşılığı serbest piyasada belirlenmiş işte. Al bak; https://tr.investing.com/commodities/gold

1289,65$/ons

Karşılığı bu işte. Daha çok basarlarsa parayı, altın için istenen dolar miktarı da daha çok olur zamanla. Olan bu. Gelecekte olacak olan da bu.

Ha bu şekilde sınırlı arz sahibi varlıkların fiyatı artmaya devam ederse bir süre sonra daha değerli banknot basmak zorunda kalacakları bir gün gelecek, işte sıkıntı orada başlayacak. Amerika gidip 3. dünya ülkeleri gibi 200'lük 500'lük kağıt paraları piyasaya sürmeyecektir.

Ahmet Mehmet ne alaka onu çözemedim. Dolar diyorum dolar, Amerika Birleşik Devletleri'nin resmi parası. Ahmet Mehmet de printerdan aldığı çıktılardan 1289 tanesinin 1 ons altın ile eşdeğer olduğuna dünyayı ikna edebilecekse Ahmet Mehmet de malını satar. Kimse engel koymuyor onlara. Ahmet değil ama Mark Zuckerberg diye bir adam malının (facebook) piyasa değerinin 403B$ olduğuna ikna etmiş milleti misal. https://tr.investing.com/equities/facebook-inc

Gücü kalmadığı vakit ons olur ben diyim 10bin, sen de 50bin$. O vaktin gelme ihtimali nedir? Her şey bu olasılık hesabında bitiyor.

Ben bu olasılığın gerçekleşmesine az da olsa ihtimal veriyorum o yüzden 9-10% civarı altın tutuyorum. Bu olasılığın gerçekleşmesi mümkün ama bütün hesabımı buna göre yapmam. Çünkü mantıklı değil.
    çok iyi hatırlarım 1991-90 senesi ekonomist veya platin olabilir hangisiydi veya nokta da olabilir
    bir derginin kapağında 10bin dolarlık kağıt para ve 1milyon dolarlık kağıt para resimleri vardı
    bu amerikalılar afedersiniz aynada kendilerinin arkasını çıplak görseler korkarlar o yüzden hepsini kaldırmışlar sahtesi basılmasın diyerek.kısıtlı bilgimle bu kadar biliyorum kaldırma konularını.Ve bildiğim kadarıyla Altın için serbest piyasasa işlemleri 1280 dolar ons ancak o kısımda kaldıraçlı işlemler ve karşılıksız basılan para kadar da satılabildiği için elinizde altın olmadan satıyorsunuz demek istedim; pek güvenilir olmadğı konusunda kimsenin söylemeye cesaret edemediği konularda internette.saygılar.

4. :)

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku

1289,65$/ons

Aynen anlatmak istediğim biraz da bunlar 1500'lü yılalrdaki LALE devrinde hollanda da bir 2 katlı ev=1 lale soğanıymış bu konunun belgeselleri yok mu? sonra sistem çökmüş.

amerikalılar bir kere inanmışlar sistemlerine neyin peşinden gittikleri belli değil,bir çok amerikalı mutlu değil,kimileri alışveriş manyağı olmuş evleri çöp dolu,kimisi eğlenceye harcıyor,bizde de bir film vardı mandıra filozofü diye.biraz bunları anlatıyor.
    gerçek mutluluk bedava diye sloganları vardı.
    ancak bizi inandırmışlar kadınlar estetik peşinde,erkekler hangi arabayı alsam peşinde,veya gençler cafe açmak peşinde.

evet amerikalı bile sistemine inanmış bedavadan kölelik ediyorlar sistemlerine amaçları yok yaşamlarında tek amaçları çok kazanmak sonrada harcayamadan gidiyor cennete bir çoğu

gelelim ALTIN fiyatlarının belirlenmesine:
    elinizde 2trilyon dolar olsa altını COMEX'ten alır mısınız? karşınızdaki PARAYI printerla basan adamlar kağıdı bedavaya alıp size karşı pozisyon alıyor..sonuç onlardaki sınırsız güç yüzünden altın fiyatları 1280 dolar kalıyor.zaten altının fiziksel teslimatı benim bildiğim kaldırıldı amerikada.ve federal kanunlara göre altın taşımanız DAHİL suç!

daha birşeyler öğrendikçe ekleme yaparım zaman buldukça yazarım.

#son olarak belli bir dine dahil kişiler şuan neden altın stokluyor ve tanıdıklarına altın aldırıyor samimi olduklarına? (kim oldukları konusunda bilgi veremem)

#mark skbrg e gelirsek : adamın sözü vardı belli bir topluluğa eğer ki dünyadaki her kişiyi izleme işini yapabilirse çok ama çok zengin edilecekti ve BAŞARDI.
    asla face im olmadı olmayacak asla telefonuma dahi kurmayacam.
    yoksa bende inanmıyorum bir yazılımın 50milyar dolar edeceğine!

#bakın mesela en basiti telefon kullanıyorsunuz değil mi size ne satıyorlar ? hava mı su mu?
    size hiçlik satıp sıfır maliyetle zengin oluyorlar,sözde hizmet adı altında,1999 yıllarında ne kadar fatura veriyordum biliyor musunuz? 200dolar..enflasyon hesabıyla şimdinin 300doları.
    ne oldu da böyle faturalar düştü? daha da düşebilir mi?zengin ediyoruz işte milleti.boşuna değil 2000yılında #.com#balonunun amerika patlayıp krize sürüklemesi.

5. XU100_LOGARITMIK_HAFTALIK:

ARJANTİN_PESOSU ile DOLAR_:

SEÇİM_SONUCU NE OLURSA ALDATMACA GRAFİK ÇIKABİLİR:

DOLAR_TL_SHORT_DETAIL:

KCHOL_LOGARTIMIK_AYLIK_GRAFIK:

S&P500_SERT_DUSUS:

USD_TRY_agustos_2017_HEDEF:

S&P500 :

AŞMANYA XETRA DAX:

6. yani düşünceler içeriyor

www dunyabirmasaldir com/ekonominin-gidisatini-ve-dolarin-ne-kadar-olacagini-ongorebilmek-uzerine/

7. XU100_%65_LOG_2::

8. New $100 Bill Signals :
    https://www.youtube.com/watch?v=8DDD8fT7odo

SECRETS of NEW $100 DOLLAR BILL :
    https://www.youtube.com/watch?v=w--Funyfkws

Anonymous: World War 3 Has Begun!_18_dakikaen sevdiğim video çünkü gizli bir video yasaklanmadan izleyin)
    https://www.youtube.com/watch?v=qwzvh9At67U

Zaman AYIRIP izlerseniz AYARLARDAN ALTYAZI ekleyebilirsiniz

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •