Sayfa 115/999 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165215615 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 913 - 920 arası.

Konu: Viop - XXI

1. tepedeki daire içi oluşumu daha yukarda yaparak süreci hızlandırdılar..
    demekki acelesi var..

Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    göz göre göre geliyor..bakalım 101 de diz mi çökecek yoksa 80 lerde sürünecek mi..
    ben omurgasızın dizi olmaz diyorum..

2.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    Engellemek istese engellerdi.. istemiyor demek ki..
    Heybedeki kanunlar, yönetmelikler ? Sağlıklı piyasa?

Yabancı neden çıkıyor? Elindeki payların %10 unu daha satarsa???

Aklımda deli sorular... Cevapları bende yok...

YTD.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

3. Aciga satis yasagi sert dalgalanmalarin onunde onemli bir engeldir. Yabancilar en cok parayi sert dalgalanmalardan kazanirken kucuk yatirimcida en cok bu dalgalanmalardan para kaybediyor.

Son bir yilda yuzbinlerce yeni kucuk yatirimci geldi. Bu defada bunlar kaz gibi yolunursa bir 10 sene daha gelemezler. Bist sirf yabancilara para kazandirmak icin kurulmamistir. Her seyi yabancinin gozu ile bakmakda cok dogru degil.

4. Kahvehanede okey oynarken arada yandaki birine yerime bir kaç el sen oyna benim 10 dakikalık işim var denilebiliyor.

Borsada bazen pozisyona girince başında beklemek gerekiyor.

Evde iki lişi olması ya da super zeka bir robot olması lazım ya da ihtiyacını seans başlamadan görmelisin. Öğlenleri 30 dakika gün ortası karanlık oda yapılsa gayet güzel olur aslında.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5. Yabancının tüm işlemlerini açığa satış tuşu ile yapması gerekirdi, uyanamadılar ve haklı olarak cezayı yediler.

Okey oynarken bile bir sürü kural var, ben de sevmem, geçmiş taşları karıştırmaya başlayınca koca ıstakayı yersin kafana, keza çoğu kumarhane hile yapanları kara listeye koyar çok film var.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Aciga satis yasagi sert dalgalanmalarin onunde onemli bir engeldir. Yabancilar en cok parayi sert dalgalanmalardan kazanirken kucuk yatirimcida en cok bu dalgalanmalardan para kaybediyor.

Son bir yilda yuzbinlerce yeni kucuk yatirimci geldi. Bu defada bunlar kaz gibi yolunursa bir 10 sene daha gelemezler. Bist sirf yabancilara para kazandirmak icin kurulmamistir. Her seyi yabancinin gozu ile bakmakda cok dogru degil.
    diyelim açığa satış yasağı yok: bugun %5 yaptın.. yarın -%5.. bu dalgalanma değil mi? yabancı parasını yine kazanır..sen merak etme.. ama saçma fiyatlar ve balon oluşursa esas o zaman yerli ayvayı yer.. esasen yerlinin parası yabancıya transfer oluyor bu haliyle.. ama masallara inanacaksan devam et..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

7.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    Bizim aklımıza gelmeyen ne kanunlar ne yönetmelikler de vardır SPK'nın BDDK'nın heybesinde... kafasını kızdırana atıyor sopayı, yönteme mönteme bakmıyor...
    twitter da da yazıyorum..burada da pek çok kez yazdım...spk ve bist yönetimi spekülatif yükselişlere göz yumarak büyük risk alıyor...3-5 sene sonra hükümet değişir, siyasi iktidar farklı düşünür...şu anki yöneticilerin çoğu yargılanır.

öyle hisseler var ki, sürekli tavan çekerek 10 katına çıkıyor...sonra sürekli taban yapıyor ve üçte birine iniyor..sonra yine tavan serisi...böyle piyasa mı olur...resmen kumar masası...şimdi az çok herkes kazanıyor..ama piyasaya ciddi bir satış gelirse...çok kişi batacak...nasıl 2000 de bir nesli doğradılar, şimdi de o neslin çocuklarını doğrayacaklar.

bir de aracı kurumlar var...vır vır ağlıyorlardı yatırımcı yok diye...şimdi artan hacimlerle hepsinin keyfi yerinde...çoğu manipülasyon da kurumların bilgisi, hatta desteği ile yapılıyor...şimdi keyfini sürsünler...bu nesil katledilince, niye yatırımcı yok diye ağlar dururlar...bu dalga bittiğinde aracı kurum sayısı yarıya iner, bir sürü yeni işsiz oluşur...o zaman geldiğinde göreceğim şimdiki suskunları.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8. belkide zaten gidecez diyorlardır neden operasyonla bizimkileri zengin etmeyelim derdindeler..
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    twitter da da yazıyorum..burada da pek çok kez yazdım...spk ve bist yönetimi spekülatif yükselişlere göz yumarak büyük risk alıyor...3-5 sene sonra hükümet değişir, siyasi iktidar farklı düşünür...şu anki yöneticilerin çoğu yargılanır.

öyle hisseler var ki, sürekli tavan çekerek 10 katına çıkıyor...sonra sürekli taban yapıyor ve üçte birine iniyor..sonra yine tavan serisi...böyle piyasa mı olur...resmen kumar masası...şimdi az çok herkes kazanıyor..ama piyasaya ciddi bir satış gelirse...çok kişi batacak...nasıl 2000 de bir nesli doğradılar, şimdi de o neslin çocuklarını doğrayacaklar.

bir de aracı kurumlar var...vır vır ağlıyorlardı yatırımcı yok diye...şimdi artan hacimlerle hepsinin keyfi yerinde...çoğu manipülasyon da kurumların bilgisi, hatta desteği ile yapılıyor...şimdi keyfini sürsünler...bu nesil katledilince, niye yatırımcı yok diye ağlar dururlar...bu dalga bittiğinde aracı kurum sayısı yarıya iner, bir sürü yeni işsiz oluşur...o zaman geldiğinde göreceğim şimdiki suskunları.

Sayfa 115/999 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165215615 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •