Sayfa 4/999 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Viop - XXI

1.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    iş yerimde bazı arkadaşlar 2 -3 ay önce borsayla tanıştılar.ama aldıkları hisselerden neredeyse %100 kar yapan var.

arada lafta çakıyorlar''siz bu kadar yıldır borsadasınız,bizim kadar kar var mı'' diyerek...
    Bende de durum benzer. Hatta bana hisse bile öneriyorlar.
    Menderes alın iyi prim yapıyor dedi biri.
    Ne iş yapar bu Menderes dedim. Yani hangi sektör?
    Öyle baktı bana.
    Tekstil dedim Menderes Tekstil.
    Epey güldük yani.

2. Borsada büyük şirketleri çok kişi biliyor ve fiyatları ekonomi ile paralel oluyor. Küçük şirket cirosunu rahatlıkla 10 milyon dolardan 20 milyon dolara çıkarabiliyor. 1 milyar dolardan 2 milyar dolara çıkarmak büyük şirketlerde nispeten zor.

Küçük şirketlerin sorunu ne şirketin yerini, ne patronunu, ne yaptığı işi çözmek kolay değil. Halka açıldıktan sonra da bir kaç sene geçmeden hissesini almak riskli

Mesela bugün internette dolaşırken halka açık olmayan iki şirket gördüm, biri anahtar teslimi şişeleme tesisi yapıyormuş, madensuyu şişeleme videosu izlerken makina üstünde yazıyordu.

http://www.ektam.com/kurumsal-1-hakkimizda.aspx

Bu şirket elektrik motoru yapıyor gibi.

https://www.yr.com.tr/
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3. EKGYO evleri sattı rahatlar diye düşündüm ama sürekli falanca proje ÇED süreci başladı diye haber geliyor. 1 saat elde tutamadım.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    iş yerimde bazı arkadaşlar 2 -3 ay önce borsayla tanıştılar.ama aldıkları hisselerden neredeyse %100 kar yapan var.

arada lafta çakıyorlar''siz bu kadar yıldır borsadasınız,bizim kadar kar var mı'' diyerek...
    evet çok para kazananlar olmuştur. eğer paranın üzerine yatabilirlerse ne ala.. yok ben daha çok kazanacağım diye ısrar ederlerse akıbetleri perim perişanlık olur.. yani bazen insan kazanmak için çok fazla birşeyden anlamasına gerek olmayabiliyor ama işte kazın ayağı hepmi böyle olacak
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

135.400e 1 lot satis emri yazicam. 132.800 e 1 lot alim emri. Hangisi once gelirse diger hedefe poz kapatma emri. Foruma son pozisyon yazisim. Kimseyi etkilemek istemiyorum. Ve madem oyle sen neden simdi pozisyon acmiyorsun tarzi muhabetlerin icine girip ne yanilgilara neden olmak ne de kendi hareket alanimi daraltmak istiyorum. Istedigim kendimi ozgur hissedecegim bir trade alani. Buraya bir sey yazdigimizda sorumlulukta almis oluyoruz. Sadece okuyacagim sizleri. Hepinize bol kazanclar Sevgiler saygilar
    Şeker Dünyam

6.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Borsada büyük şirketleri çok kişi biliyor ve fiyatları ekonomi ile paralel oluyor. Küçük şirket cirosunu rahatlıkla 10 milyon dolardan 20 milyon dolara çıkarabiliyor. 1 milyar dolardan 2 milyar dolara çıkarmak büyük şirketlerde nispeten zor.

Küçük şirketlerin sorunu ne şirketin yerini, ne patronunu, ne yaptığı işi çözmek kolay değil. Halka açıldıktan sonra da bir kaç sene geçmeden hissesini almak riskli

Mesela bugün internette dolaşırken halka açık olmayan iki şirket gördüm, biri anahtar teslimi şişeleme tesisi yapıyormuş, madensuyu şişeleme videosu izlerken makina üstünde yazıyordu.

http://www.ektam.com/kurumsal-1-hakkimizda.aspx

Bu şirket elektrik motoru yapıyor gibi.

https://www.yr.com.tr/
    Dostum bu yılmaz redüktör gözüme çok hoş göründü sürekli büyüyen bir şirket borsaya ucuz fiyattan gelirse kopup gider son dönemdeki halka arzlar gibi bol kazançlar esen kal.

Bozkurt reis hayırlı olsun topiğin

Ben longum sakın ha düşüreyim demeyesin canım bistimi

Bu arada Trkcam gulu gulu vedalaştık bugün

Ekgyo ve tskb var long tazeledim

8.  Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    Bozkurt reis hayırlı olsun topiğin

Ben longum sakın ha düşüreyim demeyesin canım bistimi

Bu arada Trkcam gulu gulu vedalaştık bugün

Ekgyo ve tskb var long tazeledim
    Onun, trkcm değerleme raporu kaç liraydı?
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 4/999 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •