Sayfa 617/999 İlkİlk ... 117517567607615616617618619627667717 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 4,929 - 4,936 arası.

Konu: Viop - XXI

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Tüm varlığını dolara yatirma alışkanlığı olan ben doların yatırım aracı olmadığını sadece paranin satin alma değerini koruma amaçlı bir arac oldugunu soylerim. Tuik duzgun rakamlar açıklasa enflasyona karsi koruyup korumadigini anlamak mumkun olacak. Dolar artarsa tl olarak birikimim artar yani enflasyona karşı paramin degerini korurum dolar artmaz enflasyon artmaz ben gene paramın satın alma değerini korurum. Ozel durumlar haric 2003-2012 donemi gibi
    kim takar tüik'i ben harcama kalemlerime bakarım
    burada ev geçindiren insanların geçen seneki kredi kart harcamalarıyla
    bu seneki harcamaları arasında %40 altında olan var mı..?

sadece ülkemiz özelinde alım gücü değil.. dunya ölçeğinde de alım gücünü büyük ölçüde koruyor mevduata veya eurobonda koyduğunda doları.. mevduat faizi veya eurobond faizi abd den fazla.. ayrıca her şey dolar cinsinden fiyatlanıyor.. dunya ölçeğinde alım gücünü koruması yeterli bir arguman..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3. Ayasofya kararı ertesi , p.tesi günü borsa kaç puanla artı açıldı dikkat eden varmı? 1453 bunu görünce gerçekten dediklerinize katılmamak mümkün değil... Tesadüflerle açıklanacak birşey değil...
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    katılıyorum..
    badem hisseleri diye tarif edilebilecek bir hisseler grubu olduğu net ortada.. geçen 2-3 senede gittikçe belirginleşti bu.. yavaş yavaş işi de öğrendiler.. şimdi noktasına virgülüne kadar endeks hedeflemesi yapabiliyorlar.. endeks mesela, atıyorum, 121918 açılacak diyelim..hedef o.. açıyorlar o değerde.. kontrol en üst düzeyde..
    yatırım danışmanı değilim dolayısı ile yazdıklarım yanlızca şahsi fikirlerim olup yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır

domates mesela..Türkiye de ucuz veya pahalı olabilir bize göre.. ama ülkemizdeki fiyatın dolar cinsinden değeri abd de bir marketten dolar cinsinden daha yuksek olacağını pek sanmıyorum.. istisnalar olacaktır ama neticede gıda malları genelde dolar üzeirnden bir dunya fiyatı vardır..o nedenle dunya ölçeğinde alım gücü büyük ölçüde korunur diyoruz..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    dolar yatırım aracı değilmiş?? komedi ötesi bir yorum..
    dolar yönetimdeki iş bilmezliğe, israfa karşı sigorta.. uzun vadede alım gücünü koruyor.. hatta yaptığın yatırımi arttırabiliyorda.. dolar faizi var mesela mevduata.. veya eurobond faizi var %7 mertebesinde.. neden o kadar yuksek..?? zira yönetim abd faizleri sıfıra yakın olmasına rağmen %7 dolar cinsinden borçlanma kabiliyetsizliğini gösterebiliyor.. aşırı borçlu bir ülke.. vergiler kendi keyifleri için dış borç ise yatırımlar için (ki pahalı projelendiriliyor oradan da halk kazık yiyor) alınıyor bütçe yetmediği için..

haaaaa. tek başına dolar değil elbette.. akıllı yatırımcı gerektiğinde borsa gerektiğinde dolar bir şekilde dengeler.. ama dolar yatırım aracı değildir demek buram buram cehalet kokar..
    Buyrun ben cehal olarak paramı borsaya, viop'a, altına, arsaya...siz dolara yatırın. Sonra 2001-2008 arasındaki gibi inim inleyin.

Ve paramı 4 yılda 250'ye katlayayım.

Sen "Almanya bizi kıskanıyormuş, ülke batacak, borsa düşecek dolar çıkacak demeye devam et"

Sen çok yaşa e'mi? Sen olmasan ben ne ederdim.

Alıntı Originally Posted by VIOPCU Yazıyı Oku
    Buyrun ben cehal olarak paramı borsaya, viop'a, altına, arsaya...siz dolara yatırın.

Ve paramı 4 yılda 250'ye katlayayım.

Siz "Almanya bizi kıskanıyormuş, ülke batacak, borsa düşecek dolar çıkacak demeye devam edin."
    öğreneceğin çok şey var.. yüksek oranda maruz kaldığın akape propagandasından bir an önce kurtulman kendine büyük iyilik olur..

Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Cevizci Alper elbet biryerlerde borsası vardır. Bu sene ceviz alabilirim çünkü ramazan bayramı iyice ilk bahara girecek.
    Napalım abi tilkinin kırk türküsü varmış kırkı da tavuk üstüne.

bu arada altının (altın/tl) fiyatlamasında doların rolünü bilmiyor sanırım

neyse dediğimiz gibi öğreneceği çok şey var..

Sayfa 617/999 İlkİlk ... 117517567607615616617618619627667717 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •