Sayfa 716/999 İlkİlk ... 216616666706714715716717718726766816 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 5,721 - 5,728 arası.

Konu: Viop - XXI

1. Sevgili arkadaşım öğretmenler de diğer mesleklerde olduğu gibi maddi açıdan farklılar. Örneğin normal bir öğretmen din resim beden fen bil. Vs 7000 alor ek dersle. Ama benim gibi dersanecilikten meb e geçen geçmişinde özel sektörde çalışan bir öğretmen 20 yi bulur kazandığı. Ben fen lisesi deyim fen lisesi öğretmeni diğer öğr göre daha fazla kazanır o da max 8000 özeli vs katlanır. Yani önemli olan çalışmayı sevmek.
     Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Kamuda öğretmen 4.053 lira işe baslıyor 30 yıllık öğretmen ortalama 5 200 maas alıyor.

Kamuda 5 senedir calısan diş hekımı 6.800 maas alıyor.

Kamuda mühendis 6.000 tl maas alıyor.

Clıo 180 bin. B sınıfı arac. Diş hekimi olanın hakkı mercedes c sınıfı diyelim. 2017 modeli 400 bın lira. Sıfırını yazmıyorum.

İstanbul ankara hariç. Örnegn antalyada bir diş hekımının yasacagı semtte alacagı ev 450 bın den baslar.

Anadolunun ücra köşelerinde 350 den asagı ev alamaz.

Sonuc. Öğretmen mühendis diş hekımı oldun. Alacagın max maas 7 bın tl. Alacagın iki ev 900 bın. Alacagın iki araba 900 bın.
    yatırım tavsiyesi değildir sadece tahmin.

2.  Alıntı Originally Posted by dex61 Yazıyı Oku
    Sevgili arkadaşım öğretmenler de diğer mesleklerde olduğu gibi maddi açıdan farklılar. Örneğin normal bir öğretmen din resim beden fen bil. Vs 7000 alor ek dersle. Ama benim gibi dersanecilikten meb e geçen geçmişinde özel sektörde çalışan bir öğretmen 20 yi bulur kazandığı. Ben fen lisesi deyim fen lisesi öğretmeni diğer öğr göre daha fazla kazanır o da max 8000 özeli vs katlanır. Yani önemli olan çalışmayı sevmek.

Kamuda 1 milyon öğretmen var. Kaç tanesi fen lisesinde en üst düzeyden örnek veriyorsunuz. 2020 yılında ilk ataması olan öğretmen 4.053 lira maasla baslıyor. Kanun bu ek dersi şusu busu eklenınce 4.500 a cıkar.

Uzman öğretmen var 30 senelık 5.400 maas alıyor suanda. Yalova lisesinde. Edebiyat öğretmeni.

Hangi din resim öğretmeni 7 bın lira maas alıyor normal okulda. Siz fen lisesinde herkesi kendınız gibi zannedıyorsunuz sanırım

Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Eski günlerde tüik in açıkladığı enflasyon ve işsizlik rakamlarına inanırdım.

Son dönemde tüik in açıkladığı hiç bir rakama güvenemiyorum.

En kötüsü bu güven kaybı işte...

Yabancı yurtdışına dolar alıp kaçıyor, bu bir yerde biter ama yerli güven duymadıkça dolar almaya devam eder ki en kötü senaryo bu.

Çünkü MB para basıyor, maaşlar ödeniyor, kredi veriliyor ama bu para yine dolar almak için kullanılıyor ise tehlike olduğunu düşünürüm.
    Bence tutku ile tuik rakamlarına inana bir kitle var. Özellikle personeline maaş zammı yapacağı zaman bu kitle tüik diyor başka bir şey demiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4. Fen lisesinde toplasan 50 bin öğretmen vardır yoktur. Onlar bile ortalama 7.000 bin maas alırken. 2 ev 2 araba nasıl alacak.

Sizin varmı 2 ev 2 arabanız .

5. Yok abi nerdeeeee 2 ev 2 araba işi %5 lik dilimde bile zor

Alıntı Originally Posted by Kartalım10 Yazıyı Oku
    Sevgili dostum yolda rastladığım tiplere ifadesi hiçte hoş olmamış onlarda insan öyle değilmi biraz daha saygılı olabilirsek iyi pazarlar esen kalın.
    Onlarda İNSAN mı, değil mi?

Her gördüğüm, her rastladığım insana İNSAN demek zrounda değilim..
    Öyle olsaydı, peygamberler niye geldi? 600 sayfa KURAN doğruluktan sapmış insanlara niye indirildi değil mi?

Kızına tecavüz edip öldüren birine İNSAN diyebilir miyiz?

Trafikte önümdeki arabaya yol vermeyip balta ile saldırana İNSAN mı demeliyiz?

Hoş olsun olmasın, yaratılmışların içinde İNSAN Vasıflı oldukça az sanırım.. olabilirsek ne ala...!

7.  Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Kamuda 1 milyon öğretmen var. Kaç tanesi fen lisesinde en üst düzeyden örnek veriyorsunuz. 2020 yılında ilk ataması olan öğretmen 4.053 lira maasla baslıyor. Kanun bu ek dersi şusu busu eklenınce 4.500 a cıkar.

Uzman öğretmen var 30 senelık 5.400 maas alıyor suanda. Yalova lisesinde. Edebiyat öğretmeni.

Hangi din resim öğretmeni 7 bın lira maas alıyor normal okulda. Siz fen lisesinde herkesi kendınız gibi zannedıyorsunuz sanırım
    Fen lisesindekini de biliyoruz. Zırnık fazla almazlar. Hocam pr yapayım derken yanlış bilgi vermiş. Dışarıda dersanede, özel derste vs. aldığını da eklemiş üstelik her şeyi en yüksek sosyete limitiyle vermiş. Sanırım bu da pr ye dahil. Böyle öğretmenler anadolu hatta meslek liselerinde de var. Sadece fende değil..

1. Herkes h.içi h. Sonu full çalışmıyor. Ya branşı müsait değil ya da kendine vakit ayırıyordur.
    2. Her okulda özellikle merkezlerde ek ders yok. Ortalama 20 saat dersler.
    3. Fen lisesinde çalışmak öğretmene eğer oradaki öğrencileri kafalayıp çalıştığın özel kuruma kaydırırsan avanta sağlıyor. Çok iyi bilirim işleyişlerini.
    4. Normal öğremen tatilleri de hesaplarsan ortalama 5-6 bin arası alır aylık. Bu da yeter fena bir para değildir.
    5. Daha fazla almak için 30 saat ders yatılı yurtlarda nöbet akşamları özel ders h.sonları dersane vs. Koşturman gerekir. Böyle çalışan herkes para kazanır zaten. Branşı müsaitse

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Paradan 6 sıfır attığımız günlerde,
    Ülkenin toplam borcunun bugünkü borca oranına,
    Hanehalkı borçluluk oranının bugünkü hanehalkı borçluluk oranına,
    Ülkenin satılan fabrika-işletmelerinin değerinin yapılan fabrika-işletmlerinin değerinin oranına,
    MB nin brüt-net rezervlerinin bugünkü rezervleri oranına,
    Kamu bankalarının açık oranlarına,
    Ve ülkenin parsel parsel satılan toprağının bugünkü değerine
    ait bilgilerden bihaber olanların ağzında çiğnediği sakızdan başka bir şey değildir 6 sıfır olayı.
    Keşke hem 6 sıfır, hem de tüm satılanlar yerinde kalsaydı. Bu kadar çaresiz durumda kalmazdı ülke.
    Bir cümlelik laf sokmaya çalışmak yerine yukarıda bahsettiğim rakamları karşılaştırsaydınız keşke. Daha faydalı olurdu.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Size neden laf soktuğumu düşündünüz anlamadım. Herhangi bir saldırı veya savunma amacım yoktu. Böyle bir isteğiniz varsa bir daha hazırlanıp gelirim.
    Şimdi baktım paradan sıfır altıldığında 1 dolar 1,34 TL’ye denk geliyormuş. 100 TL yaklaşık 75 dolarmış. Bence güzel zamanlardı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 716/999 İlkİlk ... 216616666706714715716717718726766816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •