Sayfa 966/999 İlkİlk ... 466866916956964965966967968976 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 7,721 - 7,728 arası.

Konu: Viop - XXI

1. Rezil bir vadeli pastasıyla

Olan hareket enterasan

2. Nerede kendi işime yaramayan şey var onlar aklıma geliyor ama ihtiyacım olan şey gelmiyor. Newton'un kafasına elma düşünce, Arşimed hamamda tasa bakınca bir şeyler bulmuş. Temel bilgi öğrenilir ama yeni bilgi düzenli araştırma vs ile üretilmesi çok zor. CERN de yıllardır para harcanıyor bulamadılar kritik çığır açıcı bir şey.

Zaten şirketler beyin fırtınası vs yapıyor, öneri, şikayet sistemi kuruyor ama evrimsel bilgiler bunlar, radikal ve benzersiz buluşların çoğu tesadüf gibi. Şu virüse çoktan çare bulunmalıydı mesela, kel alaka biri bulursa şaşırmam.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3.  Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Rezil bir vadeli pastasıyla

Olan hareket enterasan
    Aynen. İş teb garanti ayni anda satıyor ve artı kapatiyoruz.

4. Mevcut shortcu kurumlar saç baş yolduracak cinsten arkadeş

Bize iş yat Meril felan lazım

Yoksa bu shortcu tip shortcunun ipini çekecek

Adam dün satıyor bugün alıyor böle saçma saçma şeyler

Hele panik atak gibi hep zararına iş ediyor gelde kızma

5.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Nerede kendi işime yaramayan şey var onlar aklıma geliyor ama ihtiyacım olan şey gelmiyor. Newton'un kafasına elma düşünce, Arşimed hamamda tasa bakınca bir şeyler bulmuş. Temel bilgi öğrenilir ama yeni bilgi düzenli araştırma vs ile üretilmesi çok zor. CERN de yıllardır para harcanıyor bulamadılar kritik çığır açıcı bir şey.

Zaten şirketler beyin fırtınası vs yapıyor, öneri, şikayet sistemi kuruyor ama evrimsel bilgiler bunlar, radikal ve benzersiz buluşların çoğu tesadüf gibi. Şu virüse çoktan çare bulunmalıydı mesela, kel alaka biri bulursa şaşırmam.
    Bak burda beyin fırtınası güzel konu
    Üzgünüm ama bizim Ortadoğu coğrafyası bizde başta buna dahil teknoloci üretemeyik
    Teknoloci üretme meydan okumadır pısırıklıkla olmaz o kafaya gelene kadaaarr
    Bi kere
    Burlarda insanlar zenginden öyle tırsmış ki
    Yoldasın bi daha görmüycen adamı
    Adamın altında mersedes var Önünde ağır ağır gidiyo
    Zenginden korkuna korna basaman
    Nerdeee bi de gelişim için fikir beyan edicen?
    1000 tane fikrin olsa birini söylemezsin

6.  Alıntı Originally Posted by Fortuna Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim sn fortuna.

7.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Bak burda beyin fırtınası güzel konu
    Üzgünüm ama bizim Ortadoğu coğrafyası bizde başta buna dahil teknoloci üretemeyik
    Teknoloci üretme meydan okumadır pısırıklıkla olmaz o kafaya gelene kadaaarr
    Bi kere
    Burlarda insanlar zenginden öyle tırsmış ki
    Yoldasın bi daha görmüycen adamı
    Adamın altında mersedes var Önünde ağır ağır gidiyo
    Zenginden korkuna korna basaman
    Nerde bi de gelişim için fikir beyan edicen?
    1000 tane fikrin olsa birini söylemezsin
    30 yıl önce balık kılçığı diagramı vs vardı, sorunlara kök neden araştırma için. Şimdi Mind Map var güzel, ben de kullanıyorum.

Deming isimli birisi 2.Dünya Savaşı sonrası Japonya'yı kalkındırmak için kalite prensiplerini öğretmiş. Bir ara Türkiye'de Kalite Belgesi,süreç belgesi modası olmuştu millet para götürdü. Teknikleri görünüşte değil özde kullanırsan ürünlerin daha düzgün ve az hatalı olmasını sağlayabilir.

Geçen konserve fabrikası belgeselinde teneke kutu vardı, açma halkası aşağıdaydı, içine bir şey doldurup arka kapağını takıp sıkıştırıyorlarmış daha az fire oluyormuş. Birisi önermiştir muhtemelen.

https://tr.wikipedia.org/wiki/William_Edwards_Deming

Deming 1960 yılında Japon imparatoru tarafından "Kutsal Hazine Düzeni" (Order of the Sacred Treasure) ile ödüllendirildi. 1987'de ABD Başkanı Ronald Reagan'dan Ulusal Teknoloji Ödülü'nü, 1988 yılında ise Ulusal Bilimler Akademisi'nden Üstün Bilim İnsanı ödülünü aldı. Deming'in kalite yönetimine yaklaşımının üç unsuru vardır:

Derin Bilgi Sistemi
    Planla-Uygula-Kontrol Et-Önlem Al (PUKÖ)
    14 Nokta ilkesi
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

8.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Dün Fethiye de eşim ve çocukla akşam yemeği yiyelim dedik..
    merkeze inip sahil kenarında yiyecektik.. kalabalık hiç değildi.. arabayla geçerken evinin altını lokanta gibi yapmış bir yeri gördüm, hem kriz var, faydamız olsun boş olduğunu da görerek durdum. Karıkoca köylü insanlar... evinin altını köfteci yapıvermiş...
    Oraya para harcamaya gittik zaten, 3ün 5in hesabını yaptığım yok, yanlış anlaşılmasın..
    Oturduk, neşeli de insanlar, sadece biz varız.. konuştuk ettik...
    Önde menü de yok.. ne var dedik, köfte... getiri verdiler...
    Sıra hesaba gelince 2 porsiyon köfte, çocuğa 3-4 köfte, içecekler,
    Totalde 340tl hesap çıkardı..adisyonu istedim,
    Köftenin yanında getirdiği ekmeğe 20 tl yazmış.. hesapta bilmiyor.. 315tl tutuyor adisyona göre..

Zaten fazla verecektim de, her şeyin bir değeri var...
    O saf anadolulu dediğimiz insan bile sorsan belki en büyük müslümanım diyecek ancak fiyat kabartmayı iyi öğrenmiş... fiyat sormamakta hata yaptıkki, nasıl geçireceğini şaşırmış...

Eşim bile şaşırdı...

Anlayacağınız bu topraklarda o müslümanlık anlayışı çok başka..

Hani hep diyorum ya.. siyasetçiler ülke vatandaşlarının yansımasıdır diye... işte bunu yaşayarak görüyorsunuz bazen.. inanmak istemiyorsunuz ama durum bu..
    Sayın Hermesj, buna benzer durum geçen hafta Nusaybin - Midyat arasında Beyazsu denilen yerde başıma geldi. İlgi, muhabbet süper. Hesap gelince ben şok.Böyle yerlerde önce pazarlık yapmam gerektiğini öğrendim.

Sayfa 966/999 İlkİlk ... 466866916956964965966967968976 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •