Sayfa 472/999 İlkİlk ... 372422462470471472473474482522572972 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 3,769 - 3,776 arası.

Konu: Viop - XXI

1. @sahna bey

Matematik mantık felsefe sosyoloji psikoloji
    Bunlar
    Yürüturken
    Izledigi yol
    Bilimsel temalar

Sen kafandaki kalıbı kiramadigindan
    Onu da herkesi de
    Kendin gibi sanıyon
    Belki de

Ya herkez mi
    Tu kaka
    Yahu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    897
    Ben bir ay once sattigim evin parasiyla gumus almistim. Vadem en az iki yil.

Benim bildigim Vakif Katilim ve Tebden TL bazinda gumus alinabiliyor. Vakif Katilimin gunluk limiti 200K TL.

Yabanci bir rapora gore endistriyel gumus talebi onumuzdeki dort yilda dort kat artacak. Nedeni ise elektrikli otomobiller.

3.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Estağfurullah. Ben belirlediğim üç hissede üç ay içinde sürekli olarak alttan alıp maliyetimi düşürüyorum ve çıkınca da satıyorum. Şükür kar geliyor çoğunlukla ama bu teminat işini bir türlü tam istediğim gibi ayarlayamıyorum. Aslında yaptığım sizinle aynı ama hissede. Düştükçe long kontrat sayımı arttırıyorum. Ama eğer bizim toplam kontrat sayımızı ve ortalamamızı gören bir sistem var ise sıkıntı önünde sonunda bizi zarar ettirirler. Merak ettiğim aslında bu.
    Siz sadece endekste misiniz hisse kontratı aldığınız oluyor mu?

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Hisse kontratlarında da işlem yapıyorum.
    TUPRŞ 136 falandı satmıştım. ASELS bir temettü haberi var dı o da 136 falan gördüydü galiba satmıştım.
    En son 4,8 isc kontratı almıştım. Sattım.
    PGSUS ta çok işlem yapıyorum.
    Ama sık işlem yapmamaya özen gösteriyorum. Ekran izleyemiyorum.
    Benim için grafik önemli. Yoksa elimi görürler. Zarar ederim endişesi taşımıyorum.

Millet 22 lerden pgsus satarken aldım. Yok 10 lara düşecek vs. diyenler vardı.

4. Urfa'da Hz. İbrahim'in makamı var deniyor. Ben bir kere balıklı göle gittim. Orası İbrahimi dinlerin bir merkezi olabilir. Yeterli tanıtım ve önem verilmiyor. Ayasofya'dan bence daha kritik. Balıklara yem vermenin sevabı çok hayatta bir kere gitmek lazım dense itiraz eden olmaz.

Hz. Nuh'un gemisinin de Anadolu'da bir yere indiği söyleniyor, o da bir çekim merkezi olabilir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5. Newton Da Vinci ile birlikte büyük bilim adamlarından sayılıyor.
    Kıyamet tarihi 2060 olabilir demiş.

Öte yandan iman denen şey bir bilgi işi değil. Bir ara iman ettiğimi kendime kanıtlamak için gittim kurban kestirdim, şahit olsun diye yine de kesmedi. Yani kelime-i şahadet vs getiriyorsun ama kafan hala yatmıyor, yattığı zaman da iblis musallat oluyor türlü türlü dalavare.

Çok güzel bir dua buldum, onu okuyanın istediğinin olmaması mümkün değil. Okumadım daha doğrusu birazını okudum bıraktım, istekte vs bulunmadım, ne olur ne olmaz diye.

https://onedio.com/haber/kafasina-du...ni-2060-904311
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

6. Bi örnek
    Uçak a noktasından b noktasina kalkar
    Karada bi personel onu hep takip eder
    Sinyaller gider gelir
    Bi noktada ekranda sinyal gorukmezse
    Uçak düşmüştür

7. Imandada bu yolculuk senin hayatin
    Ama
    Takibi kim nasıl neyle yapiyo bilemiyok
    Yani yasiyon
    Ama belkide
    Ekran monitorde