Sayfa 461/999 İlkİlk ... 361411451459460461462463471511561961 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 3,681 - 3,688 arası.

Konu: Viop - XXI

1.  Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    Bırak maliyeti teminatı bile biliyolar. Ona gore oynuyorlar. Herkesin başına gelmiştir. Heleki sisteme kendilerinin dışında yüklü miktarda girdiysen her türlü alavare dönüyor. Özellikle thy vadelisi 1000 Kontrat üstü çok riskli. Adam sana pozisyonu kapattirana kadar herşeyi yapıyor.
    şimdi bu olanları spk hükümet bilmiyor mu ? biliçli olarak yapılan soygun bunlar.....

u 30 a bakın iki grup var .... bir iş dünyası.... iki hükümet tarafı....nerdeyse 15 15 paylaşılmış...

bu iki grupta aynı merkeze bağlı....

öyle olmasa bu işler düzene girer... hepsinin amacı belli.... vatandaşın elinden al parayı.....kazanamayacağımız bir oyun içindeyiz..

kazanan yok mu azda olsa var.... onlarda çok prensipli , kuralcı kişiler..

Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    Bırak maliyeti teminatı bile biliyolar. Ona gore oynuyorlar. Herkesin başına gelmiştir. Heleki sisteme kendilerinin dışında yüklü miktarda girdiysen her türlü alavare dönüyor. Özellikle thy vadelisi 1000 Kontrat üstü çok riskli. Adam sana pozisyonu kapattirana kadar herşeyi yapıyor.
    Hiçbir kağıtta 250 kontrat üstü girmem. 1000 kontrat büyük cesaret. Elimizde kaç lot kaç kontrat olduğunu kesin biliyorlarsa boşa kürek çekiyoruz demektir.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

3.  Alıntı Originally Posted by bedo Yazıyı Oku
    kaç kere başıma başıma geldi..... ekgyo 3.000 lot şortlamışım 2.15 den ( fiyat örnek ) 2.12 alış yazmışım 3.000 lot yazdığımda 25.ooo lot var . 3.000 de ben yazdım oldu 28.000 alıcı daha sonra artıyor normal olarak...

fiyat 2.12 2.13 e geliyor... bu arada borsa düşüyor .. kesin geldi diye düşünüyorum 25.000 lotu veriyor sıra bana gelince tahta tekrar kaldırılırmı ya hu.... 2.13 2.14 oluyor geri gelecek derken bakıyorsun 2.14 2.15 oluyor... o 25000 lot kendisinin ondan veriyor.

bu başka tahtalarda ve endekstede başıma geldi ... bunu yapan milletin elinde aort. long ve şort pozları görüp ona göre oyun kurmaz mı ?....
    Pasife yazmayın, aktiften satş yapın. Hacim az dolayısı ile elinizi görüyorlar bir nevi...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

4. Burada kazanamayan arkadaşlara tavsiyen ancak şu olabilir.

YAPABİLMEK.

1-Stratejin olacak.
    2-Sinirlerin alınmış olacak.
    3-İnanacaksın.
    4-Tüm parayla asla girmeyeceksin (En fazla %30)
    5-Siyasi görüşüne göre poz almayacaksın.
    6-Kaybetmeyi göze alacaksın. (Yatırım maliyeti olarak düşüneceksin

5.  Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    Bugünün tarihini not edelim. 6 ay sonra 2 sene borsaya bakalim birde dolara. Hane halki herzaman doğrusunu yapar. Dolar 3 lirayken dolarcilari öpecekler dolar .4 lira iken dolarcilari öpecekler dolar 6.90 dolarcilari öpecekler. Ben öpülen dolarcı görmedim, altin yatırımcısı hiç duymadım ama öpülen borsa yatırımcısı tonladir. At şu meşhur borsa / altin grafiğinide neşemiz yerine gelsin. Çöp altin karşısında çok fazla değer kaybetti diye ileride değerli olacağı anlamı çıkmaz. Çöp her zaman çöptür.
    Bence yanılıyorsunuz. Bence borsa her zaman 1 numaradır. Alma zamanı ve noktası çok önemlidir.
    Örnek 2009 Tüpraş 10,6 tl'den 140 lara gitti..Temettüsü hariç
    Örnek 2009 KRDMB 0,40 lardan 4 lere gitti...Temettüsü hariç
    Örnek 2009 GARAN 1,6 dan 12 lere gitti...Temettüsü hariç...
    Ecz ilc 0,42 tl idi şimdi ne kadar...
    2009 0ASELS 4 lerde idi...
    2009 Bimaş 22 lerde idi kağıt kaç kez bölündü..
    Hepsinin grafiğini incele hepsine bak...Kaç kat artmış. Temettüler hariç..
    ...

17 yılda dolar nereye gitti 1,60 lerden 7,3'a...
    En son doları 1,9 lardan Ecevit hükümetteyken bozdurmuştum. 1,13 lerden biraz geri alıp 2,30 lardan sattım.
    Eğer borsayla uğraşmıyorsan, ben dolar yerine Altın alınması taraftarayım.
    Gece saat 10 civarı 2009 Amerika %10 düştü... Gece baktım altın onsu fırladı... Ama iş bankası gündüz fiyatından altın satıyor...34 tl falandı ertesi gün 40 tl'yi gördü. 150 gr'a yakın altın almıştım. Şimdi BES'im altına bağlı. Devlet katkısı dahil getirisi iyi.

Şimdi soru dolar mı kazandırmış borsa mı?

Mart ayının ortasında millet satarken ben hisse topluyordum. Ha 3-5 kat yukarıdan satabildim mi hayır?

Bence borsa+altın benim için önemli.

Ayasofya-i̇ kebi̇r cami̇i̇

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdogan'ın attığı en değerli Tarihi İmza.

https://www.youtube.com/watch?v=srcBb5N--g4

Ayasofya ile ilgili kısa not:

Müslümanlar, her fethettikleri yerde bir mâbedi fethin sembolü olmak üzere câmîye dönüştürürler. İslam Hukuku, fethen girilen bir yerde, fethi gerçekleştirenlere bazı haklar tanır.

Bu haklardan birisi de bir mâbedin câmiye dönüştürülmesidir. Ayasofya, İstanbul fethinin sembolüdür.

Çünkü Fatih, Ayasofyayı fethin sembolü olmak üzere câmîye dönüştürdü.

Bununla beraber fethen İslâma râm edilen her şehrin bir câmîsin de, hutbe kılıca dayanarak okunur.

Bu âdet başlangıçta Ayasofya da yapılıyordu. II. Bayezid bu şerefi kendine almak için babasının âdetini bozdu ve bu geleneği Beyazıt Câmîsine taşıdı.

Bugün bile Beyazıt Câmîsinde hatip, hutbeye kılıçla çıkar. Cuma günü gidip görebilirsiniz. Bunun manası şudur; güç benim elimde olduğu için, burada hakk-ı kelâmım var. Gerçekleri sınırsızca söyleyebiliyorum.

Ayasofya fethin sembolü olmakla birlikte Fatih Hazretleri Ayasofya Vakfiyesini beddua ile bitiriyor. "Kim bu Vakfiye yi bozarsa Allah ın ve meleklerin lâneti onun üzerine olsun" diyor.

Short long ikiside kazandırıyor
    Ama bize değil yada bana değil
    1.27 Ekgyo vadeli long açıldı 1.37 kapandı daha sonra 1.45 short açıldı en sonunda 2 liradan kapandı ters ve 2 katı 3 katı long açılarak karla kapandı ama sonuçta çıktımı hayvan gibi düştümü yine hayvan gibi oluyor

Dış etkenler sert oluyor lakin iç etkenler elimizi görerek oynayanlar yani ancak bahane yaratabiliyor ise üzerimize geliyorlar

Demem o ki kazanan kaybeden ortaya koyduğunda kazanan 3 kişi sabancı koç doğan gibi parmakla gösterilir ama kaybedene gelince hesap makinesi kullanman gerekir

Benim mantığım şunu söylüyor kolay zengin olunmuyor olsada onu geri çok kolay alıyorlar adına hırs de salaklık de şanssızlık de hırsızlık de kanunsuzluk de ne dersen de

Cennet hayali bile kurarken karşılığında neler isteniliyor

Maddi zenginlik içinde ömür boyu uğraş istenilmesi doğaldır

Saygılar

Alıntı Originally Posted by VIOPCU Yazıyı Oku
    Bence yanılıyorsunuz. Bence borsa her zaman 1 numaradır. Alma zamanı ve noktası çok önemlidir.
    Örnek 2009 Tüpraş 10,6 tl'den 140 lara gitti..Temettüsü hariç
    Örnek 2009 KRDMB 0,40 lardan 4 lere gitti...Temettüsü hariç
    Örnek 2009 GARAN 1,6 dan 12 lere gitti...Temettüsü hariç...
    Ecz ilc 0,42 tl idi şimdi ne kadar...
    2009 0ASELS 4 lerde idi...
    2009 Bimaş 22 lerde idi kağıt kaç kez bölündü..
    Hepsinin grafiğini incele hepsine bak...Kaç kat artmış. Temettüler hariç..
    ...

17 yılda dolar nereye gitti 1,60 lerden 7,3'a...
    En son doları 1,9 lardan Ecevit hükümetteyken bozdurmuştum. 1,13 lerden biraz geri alıp 2,30 lardan sattım.
    Eğer borsayla uğraşmıyorsan, ben dolar yerine Altın alınması taraftarayım.
    Gece saat 10 civarı 2009 Amerika %10 düştü... Gece baktım altın onsu fırladı... Ama iş bankası gündüz fiyatından altın satıyor...34 tl falandı ertesi gün 40 tl'yi gördü. 150 gr'a yakın altın almıştım. Şimdi BES'im altına bağlı. Devlet katkısı dahil getirisi iyi.

Şimdi soru dolar mı kazandırmış borsa mı?

Mart ayının ortasında millet satarken ben hisse topluyordum. Ha 3-5 kat yukarıdan satabildim mi hayır?

Bence borsa+altın benim için önemli.
    Sizin verdiğiniz münferit örnekler. Her hissede bunu yaşamazsınız. Covid öncesi garan ya da eregl alana anlatın bakalım bu durumu. Yatırım işi şans işi biraz da. Covid öncesi ev alan arkadaşım evi 5 ay sonra 1,5 katına satmayı düşünüyor şimdi. Bütün yatırımlarda dönemsellik vardır. Ben malum kit üreten firmayı 4 TL'den alıp 40'tan sattım şimdi bu borsa en iyi yatırımdır demek mi oluyor tabii ki hayır.

En iyi yatırım para kazanabildiğiniz yatırımdır.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Sayfa 461/999 İlkİlk ... 361411451459460461462463471511561961 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •