Sayfa 95/999 İlkİlk ... 45859394959697105145195595 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 753 - 760 arası.

Konu: Viop - XXI

Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    sn discretus, söylediklerinize katılıyorum. kaldıraçlı piyasalar spota benzemez. spotta aldığın poz da al unut yapabilirsin..vadelide ise süresi belirli bir vaden ve taşıma maliyetin vardır..

Bu piyasada vade sonu için yön tayinin doğru bile paran ve teminatın konuşur. Sana pozun doğru bile olsa pozunun tersi yönde öyle bir yükseliş yada düşüş yaşatırlar ki psikolojin de en ufak bir bozulma seni ciddi zararlara sevkedebilir.

Birtakım kişi yada kişilerin demolar üzerinden yada oynanmış grafikler üzerinden mevcut eğilimin tersine kasıtlı algı oluşturacak şekilde grafikler paylaşması bu bahsettiğim psikolojik durumu menfi yönde etkilemiş olabilir..

Konu ne olursa olsun aynı konuyu ısıtıp ısıtıp 15-20 kez yazı atmak ise birçok kişinin sinir katsayılarını yükseltebilir.

Çözüm olarak düşündüğüm foruma üye kişilerin herhangi bir konu başlığında sadece seans saatlerinde direkt kendisinden yapılan alıntılar hariç yazı yazma sayısı belli bir adet ile (mesela 5-10 arası) sınırlanırsa bu tarz sıkıntılar da çözümlenmiş olur.

Kişi de kendisini sağlıklı bir şekilde ifade etme hakkına sahip olmuş olur.
    katılıyorum.. mesaj sayısı sınırlaması kesinlikle masada olması gereken bir yol olmalı.. hem gunluk hem de haftalık ikili kısıt konulursa daha iyi olur.. bazıları kişisel blogu gibi kullanıyor bu başlığı , hatta astral seyahatlere bile çıkıyorlar.. her gun 50-100 mesaj filan..bu kadar yuksek sayıda mesaj yazarken işlem yapmak nerdeyse imkansız..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    sn kafkaf,
    tiwitır da @Tiberius hesabından 1-5 dk dataları paylaştı yazılarını takip edip bulabilir veya kendisine yazarsanız data indirmiş olanlarda paylaşablir.

gün gelecek bu datalar herkese lazım olacak diye
    ben yıllardır data tamamlama/indirme robotumu hem bu hem eski forumda paylaştım
    @Tiberius hocaya yazmıştım, henüz cevap vermedi. Kendisinin paylaştığı datalar içinde vip-usd ve vip-gld dataları yoktu. Paylaştığı dataları daha önce indirmiştim :-)

Belirttiğim enstrümanlara ait datalar sizde varsa ve paylaşabilirseniz çok hora geçer.

Selamlar...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,417
    LİBYA'DAKİ VATİYYE HAVA ÜSSÜ'NE SALDIRI
    MSB yetkilisi: Bu saldırılar sürdükçe çatışma ortamı beslenecek
    https://t.co/pl4EMHJ6QO https://t.co/0f8M8nhbSC

Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    Bakın bir kaç ayda
    BİST 80
    Dow 18-16
    Ons 1360
    Olmazsa kunuşun.
    dow 16-18 araligi bu yil sonuna kadar gerçekleşmis olur

yatırım tavsiyesi degildir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,653
    bu haftasonu reis ve damadı borsamız 90 bin'den 115 bin'e geldi diye üstüne basa basa reklamını yaptılar. hayır bu işin içindekiler zaten bir atlıkarıncada aşağı yukarı gidip aslında bi yere gitmediğimizin farkında da halk nezdinde neden borsa rakamından medet umulur anlamıyorum. gerçi bu rallilerde akp cenahı iyi para cukkaladı.

bu arada yerli oranı %50 üzerine çıkmış.

Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    bu haftasonu reis ve damadı borsamız 90 bin'den 115 bin'e geldi diye üstüne basa basa reklamını yaptılar. hayır bu işin içindekiler zaten bir atlıkarıncada aşağı yukarı gidip aslında bi yere gitmediğimizin farkında da halk nezdinde neden borsa rakamından medet umulur anlamıyorum. gerçi bu rallilerde akp cenahı iyi para cukkaladı.

bu arada yerli oranı %50 üzerine çıkmış.
    Yabancılar artık %50 altınamı düştü yani?

7. sn.forumdaşlar,

Opsiyon işlemi yapan var mı aramızda? Forumda opsiyonlarla ilgili bir başlık var mı, bulamadım.

Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    sn.forumdaşlar,

Opsiyon işlemi yapan var mı aramızda? Forumda opsiyonlarla ilgili bir başlık var mı, bulamadım.
    eminim vardır.. işlem yapmasına rağmen burada aktif biçimde yazı yazmayanlar da olabilir.. sorunuz varsa sorun, eğer biliyorsak cevaplarız..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 95/999 İlkİlk ... 45859394959697105145195595 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •