Sayfa 96/999 İlkİlk ... 46869495969798106146196596 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 761 - 768 arası.

Konu: Viop - XXI

1.  Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    Yabancılar artık %50 altınamı düştü yani?
    Bu yabancı payı acayip yalan dolan bence. Eskiden yabancı %64den %60 a inse borsa en az 10.000 puan düşerdi.

2. Türkiye'de opsiyonların neden ilgi görmediğini merak ediyorum açıkçası, yani viopa göre çok daha fazla risk mi içeriyor? v.s.

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    eminim vardır.. işlem yapmasına rağmen burada aktif biçimde yazı yazmayanlar da olabilir.. sorunuz varsa sorun, eğer biliyorsak cevaplarız..

Alıntı Originally Posted by borsa1978 Yazıyı Oku
    Bu yabancı payı acayip yalan dolan bence. Eskiden yabancı %64den %60 a inse borsa en az 10.000 puan düşerdi.
    Herkes her şeyi söylüyor hangisi doğru belli değil cebimizden para almak için bu kadarda aşağılık olunmaz hani inançlı bir insan öbür dünyayı düşünüyor ise bunu yapan kim?

Zenginin dini önemli değil inancı yalan dolan üzerine kurulmuş anladığım bu

Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Türkiye'de opsiyonların neden ilgi görmediğini merak ediyorum açıkçası, yani viopa göre çok daha fazla risk mi içeriyor? v.s.
    aslında epey işlem geçiyor endeks opsiyon kontratlarında..

hisse opsiyonlarında ise sınırlı istisnalar dışında aktif kotasyon yok..

bir iki sene once usd opsiyonları gayet güzeldi ama orası şimdi berbat durumda..

faal ve bence gayet işler durumda olan endeks opsiyonları var.. işlem yapıldığını görmek mümkün açık poz sayısından.. oldukça güzel risk yönetimi enstrümanı.. ülkemizde pek tanınmıyor..

risk konusu: vadeli short kontrat ile mesela endeks call short kontratı aynı riskte.. tek ekstra dezevantaj mevcut spot fiyattan uzakta kalmış strike price lar için kotasyon bulamayabilirsin.. o nedenle teminat olayını iyi ayarlaman lazım..vade sonuna kadar elinde tutmak zorunda kalabilirsin..

neticede vadeli ne kadar riskliyse bunlarda o kadar riskli.. ama risk yonetimi yapmak zaten işlemlerin ilk şartı..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Türkiye'de opsiyonların neden ilgi görmediğini merak ediyorum açıkçası, yani viopa göre çok daha fazla risk mi içeriyor? v.s.
    Piyasa yapıcı pek fazla ilgi duymuyor.
    bide opsiyon çok riskli yatırım araçlarına giriyor sanırım.
    Ondan mütevvelit herkeş otomatik opsiyon alamıyor.
    Mesela ben opsiyon işlemi yapamıyorum.
    Uzun zaman oldu gerçi.
    Ben mi istemedim yoksa sınavda yeterince not mu alamadım bilemiyorum.

Para biriktirip, Beara rica edicem.
    şöyle az kullanılmış, fiyatı uygun 145 bin opsiyon alsın bana diye.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Çok teşekkür ederim. Ben hisse opsiyonlarını merak ediyordum, cevabını vermişsiniz. Kotasyon yoksa ya da yetersizse, hisse opsiyonlarında işlem yapmak pek mantıklı durmuyor.

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    aslında epey işlem geçiyor endeks opsiyon kontratlarında..

hisse opsiyonlarında ise sınırlı istisnalar dışında aktif kotasyon yok..

bir iki sene once usd opsiyonları gayet güzeldi ama orası şimdi berbat durumda..

faal ve bence gayet işler durumda olan endeks opsiyonları var.. işlem yapıldığını görmek mümkün açık poz sayısından.. oldukça güzel risk yönetimi enstrümanı.. ülkemizde pek tanınmıyor..

risk konusu: vadeli short kontrat ile mesela endeks call short kontratı aynı riskte.. tek ekstra dezevantaj mevcut spot fiyattan uzakta kalmış strike price lar için kotasyon bulamayabilirsin.. o nedenle teminat olayını iyi ayarlaman lazım..vade sonuna kadar elinde tutmak zorunda kalabilirsin..

yani.. vadeli ne kadar riskliyse bunlarda o kadar riskli.. ama risk yonetimi yapmak zaten işlemlerin ilk şartı..

7. Bir sorun olacak kafama takıldı. Şimdi diyelim pala amca 3 milyon lot hisse aldı 3 milyonda açıktan aldı. Nakit temettü. 6 milyon lot üzerinden mi hesaplanir?

8.  Alıntı Originally Posted by traderfx Yazıyı Oku
    Bir sorun olacak kafama takıldı. Şimdi diyelim pala amca 3 milyon lot hisse aldı 3 milyonda açıktan aldı. Nakit temettü. 6 milyon lot üzerinden mi hesaplanir?
    Açıktan aldığı hisse tutarını t+2 içinde yatırmak zorunda. Yatırmazsa bu miktara karşılık gelen temettüyü alamaz.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Sayfa 96/999 İlkİlk ... 46869495969798106146196596 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •