Sayfa 193/204 İlkİlk ... 93143183191192193194195203 ... SonSon
Arama sonucu : 1630 madde; 1,537 - 1,544 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1.  Alıntı Originally Posted by veysel karani Yazıyı Oku
    Osman bey, zaten tele konferanslarda cevap veren ekipte yönetim kurulundan kimse olmuyor. Lakin Cahit beyin Socar da temettü var mı yok mu konusunu bilmemesi bir yana sanırım M.Gigin de bilmiyor. Yani biz sektörde tecrübe edineceğiz, ilişkilerimizi kuvvetlendireceğiz adına Petkim'e 100 milyon USD yatıracaklarına (ki çok daha efektif bir yatırım olurdu), Socar Polimer'e angaje olmuşlar. Şahsi tahminim burada arka planda CFS ile ilgili ortaklık anlaşması konuşulmuş olabilir. Yada Socar bunları CFS ortaklığıyla yemlemiş ve önce siz bize ortak olun diyerek 100 m usd lerini çarpmış olabilir, böylelikle bizde çarpılmış oluyoruz haliyle.
    Güleyim mi ağlayayım mı bilemedim.

İnşallah ne yaptıklarını biliyorlardır diyeyim. Koskoca adamların tongaya düşeceklerini sanmak onlara hakaret olur öyle bir şey düşünmüyorum da kazan kazan prensibi olabilir. Sen istiyor Cfs verecek 100 mn dolar.

2. Yeni bir Şikayet var...Tekfen Holding Küçük Yatırımcı şeklinde....

3. Borsada hisse üzerinde oyun yapılmaz 60 yıllık şirket diye aldığımız hisse peçete fiyatına düşerken şirket patronları ne yaparlar. Başka yerde hisse alacaklarına kendi Ana şirketlerinde neden geri alım yapmazlar. SPK Adam gibi hesap sormazsa bu şirketler bilanço üzerinde her oyunu dönderirler.*

Biz küçük yatırımcıda aylarca patronun ve güya şirket yöneticilerin insafına kalırız. Serbest piyasaymış arz talepmiş bunların hepsi hikaye borsada hangi şirket altın buldu da bu kadar gitti.*

Fakat Tekfen gibi kasasında döviz olanlar ise son 10 günde %29 düşüyor şirketi yönetenlerde**bu duruma sessiz kalıyor.

4. Tekfen Holding

Şikayetin Durumu:

İlgili merciye ulaştırıldı.

İletildi*2Görüldü*3Cevaplandı*4Çözüldü

Tekfen Holding Küçük YatırımcıHüseyin21 saat önce*Şu anda*1*kişi, seninle birlikte Tekfen Holding şikayetlerini okuyor.

Borsada hisse üzerinde oyun yapılmaz 60 yıllık şirket diye aldığımız hisse peçete fiyatına düşerken şirket patronları ne yaparlar. Başka yerde hisse alacaklarına kendi Ana şirketlerinde neden geri alım yapmazlar. SPK Adam gibi hesap sormazsa bu şirketler bilanço üzerinde her oyunu dönderirler.*

Biz küçük yatırımcıda aylarca patronun ve güya şirket yöneticilerin insafına kalırız. Serbest piyasaymış arz talepmiş bunların hepsi hikaye borsada hangi şirket altın buldu da bu kadar gitti.*

Fakat Tekfen gibi kasasında döviz olanlar ise son 10 günde %29 düşüyor şirketi yönetenlerde**bu duruma sessiz kalıyor.**

15*Görüntüleme

5. CFS konusunun devletten devlete olduğunu tahmin ediyorum. Tekfen de kendisinden isteneni yaptığı için detaylar kaybolmuş olabilir. Buna rağmen temettü hakkı, ayrılma hakkı gibi konular hukuken güvenilir bir sözleşmeye baglanmadiysa bir yaşıma daha girerim.

6. Öncelikle hisse sahiplerine bol kazançlar dilerim;

TL bazında haftalık 15.44 ve üzeri kapanışlar yükseliş için hazırlığa işaret ediyor...

USD bazında işler biraz ters gidiyor...
    “Başarısızlık, yeniden ve daha zekice başlayabilme fırsatından başka birşey değildir.” Henry Ford

7.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Güleyim mi ağlayayım mı bilemedim.

İnşallah ne yaptıklarını biliyorlardır diyeyim. Koskoca adamların tongaya düşeceklerini sanmak onlara hakaret olur öyle bir şey düşünmüyorum da kazan kazan prensibi olabilir. Sen istiyor Cfs verecek 100 mn dolar.
    Osman ben de dolandırıcılık tarzında demiyorum da, yani ederinin fazlası CFS uğruna ses çıkarmadan fazla soru sorulmadan verilmiş olabilir diyorum.

8. Tekfen henüz eklenmemiş share holder list 'e %10 için verilen 100 milyon USD nin ne anlama geldiği daha iyi anlaşılıyor. %60 borçla yapılan yatırımın borcunu SOCAR mı ödüyor yoksa Socar polymer mi ödüyor tabi başka önemli bir soru.

Sayfa 193/204 İlkİlk ... 93143183191192193194195203 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •