Sayfa 66/107 İlkİlk ... 1656646566676876 ... SonSon
Arama sonucu : 854 madde; 521 - 528 arası.

Konu: AVOD - A.V.O.D. Gıda ve Tarım

1. Şu bedelliyle beraber kötü bilançoyu da aradan çıkartsa bari...

2.  Alıntı Originally Posted by tacir1 Yazıyı Oku
    Şu bedelliyle beraber kötü bilançoyu da aradan çıkartsa bari...
    Kötü bilanço gelmemesi lazım; hem kap ile bildirdiği 54 milyon borç indirimi var hem de tahsil edilmiş olması gereken yüksek tutarlı abd satış geliri...

3. O 54 milyon hem borçtan hem varlıklardan çıkacak bildiğim kadarıyla. Ayrıca epey döviz borcu vardı bildiğim. Sipariş gelirlerini tahsil etti mi son çeyrekte?
     Alıntı Originally Posted by zelig Yazıyı Oku
    Kötü bilanço gelmemesi lazım; hem kap ile bildirdiği 54 milyon borç indirimi var hem de tahsil edilmiş olması gereken yüksek tutarlı abd satış geliri...

4. Bu hisseyi 13 lirayken önce kendisine ağa dedirten , fakir fukara babası dürüstlük timsali gibi marabaları tarafından tanıtılan kişi pazarladı ,sonra Meşe denilen sabaha kadar o pavyon senin ,bu pavyon benim dolaşıp eve gelince sabah namazına kalkın diye tweet atan kişi pazarladı
    Benim bildiğim bunlar .. ve ikisi de tescilli olduğu için para cezaları alıyorlar ama pazarlama işinden vaz geçmiyorlar
    şahsen bu para cezalarını ödediklerine inanmıyorum
    Gerçekten yazık belki hisse de 8-10 lira maliyetle bekleyen bile vardır

5. Bedelliden girecek 180 milyona rağmen şirket değeri 460 oldu. Aralık ayında bile yani bu para girmeden önceki haliyle bile şirket değeri daha yüksekti. 21 Ekim 2020 tarihine göre bakır bazlı fiyat 1/10'a inmiş durumda ve bakır fiyatlarına göre tarihi diplerinde. Eğer bakır madeni yalan değilse ve patronun da dışarıda parası varsa bence bedelli sonrası hisse alımları yapmaya başlayabilir. Ben patron olsam rüchanları toplayabildiğim kadar toplar bedelliye katılırdım ama bunun patronu KY'nin posası kalana kadar suyunu sıkacak gibi görünüyor.

Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by tacir1 Yazıyı Oku
    O 54 milyon hem borçtan hem varlıklardan çıkacak bildiğim kadarıyla. Ayrıca epey döviz borcu vardı bildiğim. Sipariş gelirlerini tahsil etti mi son çeyrekte?
    Hayır, sadece kaynaklarda muhasebeleştirilmişti, uzun vadeli yükümlülüklerde (+ olarak, dipnot 9 ve 6) ve özkaynaklarda(- olarak, dipnot 30). Sonuçta; borç tutarı küçüldüğü için özkaynaklar 50 milyon civarı artacak bu bilançoda.

7. Bu durumda bedelli ve bilanço sonrası PD/DD 2'nin altına, hatta 1.5 civarına doğru inecek görünüyor.

Alıntı Originally Posted by zelig Yazıyı Oku
    Hayır, sadece kaynaklarda muhasebeleştirilmişti, uzun vadeli yükümlülüklerde (+ olarak, dipnot 9 ve 6) ve özkaynaklarda(- olarak, dipnot 30). Sonuçta; borç tutarı küçüldüğü için özkaynaklar 50 milyon civarı artacak bu bilançoda.

8. Sn. Zelig, sizce maden raporlaması ne zaman tamamlanır?

Sayfa 66/107 İlkİlk ... 1656646566676876 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •