Sayfa 63/107 İlkİlk ... 1353616263646573 ... SonSon
Arama sonucu : 854 madde; 497 - 504 arası.

Konu: AVOD - A.V.O.D. Gıda ve Tarım

1.  Alıntı Originally Posted by Arif Turgay Yazıyı Oku
    Ne oldu AVOD cular...Tık yok.Maden haberimi bekleniyor

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Millet ölü numarası yapıyor.

2. Maden haberi bu ay gelir mi?

3. Yatırımcı ilişkilerine vegan etin durumunu soran bir mail atmıştım, şu yanıt geldi bugün:

Devam eden süreçlerimiz ile ilgili şirket faaliyetlerimiz Kamu Aydınlatma Platformu üzerinde paylaştığımız şekli ile devam etmektedir.

Vegan ürünlerle ilgili konu sipariş alınma aşamasında olup çalışmalar devam etmektedir.

Yeni gelişmeler oldukça sayın yatırımcılarımıza duyurular yapılacaktır, Ancak şu aşamada bize gelen yeni bir bilgi bulunmamaktadır.

Saygılarımla,

Özlem Efecan

4.  Alıntı Originally Posted by zelig Yazıyı Oku
    Yatırımcı ilişkilerine vegan etin durumunu soran bir mail atmıştım, şu yanıt geldi bugün:

Devam eden süreçlerimiz ile ilgili şirket faaliyetlerimiz Kamu Aydınlatma Platformu üzerinde paylaştığımız şekli ile devam etmektedir.

Vegan ürünlerle ilgili konu sipariş alınma aşamasında olup çalışmalar devam etmektedir.

Yeni gelişmeler oldukça sayın yatırımcılarımıza duyurular yapılacaktır, Ancak şu aşamada bize gelen yeni bir bilgi bulunmamaktadır.

Saygılarımla,

Özlem Efecan
    Bu vegan et işi artık kaçınılmaz gözüküyor ,dünya mecburen o yöne doğru gidiyor ve gidecek ,bu kağıt sipariş almaya başladığı an artık iş işten çoktan geçmiş olacak ,o yüzden ben porföyümde bunada hatrı sayılır yer verdim allah utandırmasın.

5.  Alıntı Originally Posted by HORASANLI Yazıyı Oku
    Bu vegan et işi artık kaçınılmaz gözüküyor ,dünya mecburen o yöne doğru gidiyor ve gidecek ,bu kağıt sipariş almaya başladığı an artık iş işten çoktan geçmiş olacak ,o yüzden ben porföyümde bunada hatrı sayılır yer verdim allah utandırmasın.
    Size katılıyorum hocam, geleceğin sektörü, ilk siparişin alınması ile fiyata da yansımaya başlayacaktır diye düşünüyorum, bol kazançlar...

6.  Alıntı Originally Posted by HORASANLI Yazıyı Oku
    Abi vegan et nasıl oluyor acaba? Etse nasıl vegan olur? Vegansa et ne alaka? :D Teşekkür eder, yine bekleriz. Afiyet olsun.

7.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Abi vegan et nasıl oluyor acaba? Etse nasıl vegan olur? Vegansa et ne alaka? :D Teşekkür eder, yine bekleriz. Afiyet olsun.
    Et yerine ot yeniyor ancak Nusrette et yemiş gibi hissediliyor sekiz rihter ölçeğineki ölçümler sonucu bu,ne alaka dersen seksen yaşında ukrayna turu ayarı bir bağlantı benzeşmesi kimin ,yani sil süpür mideye götür isyan dursun ,et varda bizmi yedik olsa tükkan senin Osman ,mecburen vegana bağladık affet

8. Maden işinin yanında 100-200 milyon TLlik gıda işinin bir önemi var mı?

Maden patronun şirkete bir hediyesi sayılır. Niye hediye etti bilemiyorum. Şirket hisselerinin çoğu elindeydi büyük ihtimalle. Sonra yukarıdan sattı, şimdi bedelliyle beraber geri toplayacak. Bedelli yapmak yerine 6 TLden 30 milyon lot tahsisli yapsa daha doğru olur diye düşünüyorum.

Maden haberlerini tekrar inceledim:
    - İlk rezerv bilgisi geldiğinde 174 milyon dolar rezerv değeri, masraflar hariç 96 milyon dolar net değer denildi.
    - Daha sonra devletin yaptığı incelemede rezerv 3 katına çıktı.
    - Bakır fiyatları dolar bazında %50 arttı.

Buradan yaptığım iyimser bakkal hesabına göre mevcut durumda:
    - 174x3x1,5 yaklaşık 750 milyon dolarlık rezerv var. Sonradan ilave edilen rezervin de yaklaşık aynı kalitede olduğunu varsayıyorum.
    - 78 milyon dolar masrafı rezervle orantılayıp 3 ile çarpınca 235 milyon dolar. İşçilik kısmı veya sabit yatırım kısmı çok yüksekse bu kadar bile artmayabilir masraflar.
    - Yaklaşık 500 milyon dolar net değer var. Dolar kurunu 14 olarak hesaplarsak 7 milyar TL'lik net değeri olan bir maden var.
    - Şirket değeri 400-500 milyon TL. civarında, bedelliyle beraber borçsuz 600-700 milyon TL civarında bir şirket çıkacak ortaya.

Bu değerler tamamen benim haberlerden tahmin etmeye çalıştığım değerler. Maden raporu gelince netleşir. Bu konuda fikri olan, hatalı olduğumu düşünen varsa onun da fikirlerini okumak isterim. Bence bedelli mi tahsisli mi her ne yapacaksa bir an önce yapmasında KY açısından fayda var. Ardından da bu madenin fiyatlanmaya başlamasını umalım. Biz ne düşünürsek düşünelim son sözü tahtacı/patron söyleyecek.

Asla yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 63/107 İlkİlk ... 1353616263646573 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •