Sayfa 142/993 İlkİlk ... 4292132140141142143144152192242642 ... SonSon
Arama sonucu : 7941 madde; 1,129 - 1,136 arası.

Konu: Yatırım Fonlarına, Borsa Endekslerine ve Hisselere W Bakışı-1

1.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    umarim sıkıntı kısa sürede hallolur ve kaldigimiz yola daha güclü bir sekilde devam ederiz
    unutmayalim hepimiz ayni gemideyiz dolarin artisi hicbirimize yaramaz
    bende su an hisse fonlarindan ve tuttugum hisselerden zarardayim ...
    Bekleyecek misiniz?

2.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    hoca burda swap harici net rezervlerin -5 milyar dolar oldugunu yazmis ?
    Onur kardeş benim dediğim şu.
    Mahfi EĞİLMEZ. şu cümleyi kuruyor." merkez bankası net rezervleri bilinmez" bu cümleyi bulduğunda benim dediğimi bulmuş olursun. Eğer bulamazsan, ya benim dediğime inanırsın yada inanmazsın.
    Ve bu konu çok önemli bir konu. Doğrusunu öğrenmeni tavsiye ederim. Bu önemli bir bilgi.

3. Sayın myfinans in da dediği gibi hiç hesap yapmadan altın alıp yastık altı yapan en çok kazanan oldu. Trajikomik bir durum bu. Fabrika üretim sanayi boş iş oldu

4.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    Onur kardeş benim dediğim şu.
    Mahfi EĞİLMEZ. şu cümleyi kuruyor." merkez bankası net rezervleri bilinmez" bu cümleyi bulduğunda benim dediğimi bulmuş olursun. Eğer bulamazsan, ya benim dediğime inanırsın yada inanmazsın.
    Ve bu konu çok önemli bir konu. Doğrusunu öğrenmeni tavsiye ederim. Bu önemli bir bilgi.
    http://www.mahfiegilmez.com/2020/07/...a-rehberi.html
    yazinin hepsini dikkatlice okudum..

mahfi hoca diyorki yukarda bi tablo paylastim fakat paylastigim bu tabloda net bir sekilde goremeyiz..icerigine girersek rezervin net durumunun - oldugunu goruruz diyor

Net altın ve döviz rezervlerini brüt rezervlerde olduğu gibi bir bakışta görme olanağımız yok. Bunun için bazı hesaplar yapmamız gerekiyor. Önce bu hesaplamayı formüle edelim: ( dedikleri bu )

ve en son dedigi...
    en altta yazinin
    Buna göre TCMB’nin, swaplar yoluyla alınan dövizler hariç tutulduğunda net altın ve döviz rezervleri 10 Temmuz 2020 günü yaklaşık 5,7 milyar dolar eksidir.

5. bu arada size bir tavsiye borsa konusunda TANER GENEK hocayı mutlaka ve mutlaka takip edin !! herkes icin gecerli.bu işten cok anlayanda hic anlamayanda.
    size cok iyi bir rehber olacaktir kendisi.
    kuşlu sitede kendisini bulabilirsiniz

Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    bu arada size bir tavsiye borsa konusunda TANER GENEK hocayı mutlaka ve mutlaka takip edin !! herkes icin gecerli.bu işten cok anlayanda hic anlamayanda.
    size cok iyi bir rehber olacaktir kendisi.
    kuşlu sitede kendisini bulabilirsiniz
    Senmisin dogru soyle 😀😀😀

7.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Senmisin dogru soyle 😀😀😀
    ondan cok sey ogrendigim dogrudur 😀

8.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    mudahale gelmedigi sürece her artıs enflasyona etkisi negatif olacak
    enflasyon artısı bizi hergün daha da fakir yapacak
    dolar satarak müdahale degilde en az 4-5 puan bi faiz artisi sulari durultur gecen yaptiklari gibi
    yapacagi baska birsey yok
    ya daha cok fakirlesecez ya da patriot ile cevap vericez saldiriya
    bakalim zor karar
    En iyisi piyasanın kendi kendine denge bulması aksi takdirde belli bir müddet müdahale edebilir ve rezervlerinizi tüketebilirsiniz. Sonuçta yine geleceği yere gelir. Siz de rezervleri tükettiğiniz ile kalırsınız.

Sayfa 142/993 İlkİlk ... 4292132140141142143144152192242642 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •