Sayfa 167/993 İlkİlk ... 67117157165166167168169177217267667 ... SonSon
Arama sonucu : 7941 madde; 1,329 - 1,336 arası.

Konu: Yatırım Fonlarına, Borsa Endekslerine ve Hisselere W Bakışı-1

1.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    regal kardesim
    yerli yeni yatirimcinin borsaya girmesinin sebebi sence nedir
    parasinin negatif faizde yani enflasyon karsisinda erimesini istememesi
    emin olun webster olsun myfinans olsun bi sürü arkadas gecen sene ki %25 faizi merkez verse 5 dakika borsada durmaz belki sizde durmazsınız
    paranız ne kadar dolar bazında eriyor ben bu yüzden soyluyorum..
    bu arada yukarda yine belirttim ben veya benim
    düzeyimde trade edenler emin olunki yabancı dahi olsa borsaya dolar bazında da bakıyor
    neden dolar bazında bakmanızı ozgur hocanın ilk videosunu baştan sona izlediyseniz anlarsınız
    siz borsadan kazandıgınızı düsünürken aslında dolar bazlı paranızın degerinin ne kadar düstügünü goreceksiniz
    Tabi burada borsada yaptığımız alışveriş sekmentimizde farklı. Benim sistemimde bu tür düşüşler çok para kazanmamı sağlıyor. Ayrıca ve esas işim şu. Eğer gün içinde bendeki hisseler en %2,5 inmişse hisse almışımdır. çıkmışsa hisse satmışımdır. benim alım satım yapamadığım, gün içersinde hissenin inip çıkması %2,5 altında kaldığında olur. Elimdeki hisselerin maliyetleri neredeyse sıfıra yakın.

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
    Borsa reeldir, dolar yükseldi. Peki bu mallar ne kadar düşecek? Elbet bir karşılığı var. Borsanın dolar bazında değerinin dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Sebep faiz falan değil, hatta ekonoomik hiç değil.
    e nedir o zaman.

4.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    regal kardesim
    yerli yeni yatirimcinin borsaya girmesinin sebebi sence nedir
    parasinin negatif faizde yani enflasyon karsisinda erimesini istememesi
    emin olun webster olsun myfinans olsun bi sürü arkadas gecen sene ki %25 faizi merkez verse 5 dakika borsada durmaz belki sizde durmazsınız
    paranız ne kadar dolar bazında eriyor ben bu yüzden soyluyorum..
    bu arada yukarda yine belirttim ben veya benim
    düzeyimde trade edenler emin olunki yabancı dahi olsa borsaya dolar bazında da bakıyor
    neden dolar bazında bakmanızı ozgur hocanın ilk videosunu baştan sona izlediyseniz anlarsınız
    siz borsadan kazandıgınızı düsünürken aslında dolar bazlı paranızın degerinin ne kadar düstügünü goreceksiniz
    %25 faiz verilse 1 dakika durmam.
    Aslında yatırım fonu başlığının ilk halini inceleyenler görecektir 2019 yılı eylül başına kadar değişken fon, hisse fon bilinmez ve konuşulmazdı
    Varsa yoksa PPF ve OKT konuşulurdu.

5.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    e nedir o zaman.
    Tamamen siyasi sebepler
    Saymakla bitmezler.
    Ayağınızı denk alın mesajları bunlar.

6.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    size baska bi soru daha borsada yabancı payı bu kadar düsük seviyelerdeyken o zaman yeni gelen yatirimcilar ile bizim su an 130 k larda olmamız gerekirdi degilmi?
    üzgünüm bist 30’un saglam kagitların gitmedigi yan kagitlarla bebek şirketlerle ..nerdeyse batacak olan sirketleri hergün tavan tavan goturerek 119k lara gelen endeksin ve bunun sürekli yukarı gidecegini düsünen yatırımcıların cevabını 1 haftada verdiler
    sizin 4 ayda kazandıgınızı 1 haftada elinizden aldılar
    hepsi gelir gecer para kazanılır kaybedilir fakat buranın oyun alanı olmadıgını anlayanlar ile yola devam edilir

ben borsaya dolar bazlı bakarım ama yabancının gözüyle bakarım. acaba burdan girer mi çok mu ucuzladı ucuz da niye satıyor diye düşünürüm.

giderlerim genelde dolar bazlı ama kazancım tl ise elimde de tl olduğundan borsa ucuz ben burdan alayım biraz demem.

kazancım ve giderlerimin ikisi de dolar olursa o zaman yabancının gözüyle değil kendi açımdan değerlendiririm ucuzluk meselesini.

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Tamamen siyasi sebepler
    Saymakla bitmezler.
    Ayağınızı denk alın mesajları bunlar.
    Dediğiniz doğru olabilir ama siyaset sadece olayın bir boyutu. Çok yönlü değerlendirmek lazım.

8.  Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    ben borsaya dolar bazlı bakarım ama yabancının gözüyle bakarım. acaba burdan girer mi çok mu ucuzladı ucuz da niye satıyor diye düşünürüm.

giderlerim genelde dolar bazlı ama kazancım tl ise elimde de tl olduğundan borsa ucuz ben burdan alayım biraz demem.

kazancım ve giderlerimin ikisi de dolar olursa o zaman yabancının gözüyle değil kendi açımdan değerlendiririm ucuzluk meselesini.
    sizin kazancınızda giderlerinizde TL olsa dahi sizin aldıgınız tuvalet kagıdından benzine kadar hersey rezerv para birimi dolara bagli
    bence videoları başa sarın ve en baştan sona kdar kesintisiz izleyin lütfen
    benim agzımdan yabancı yatırımcı cıkmadı ben dolar bazlı cok ucuzuz dedim sadece

Sayfa 167/993 İlkİlk ... 67117157165166167168169177217267667 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •