Sayfa 169/993 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269669 ... SonSon
Arama sonucu : 7941 madde; 1,345 - 1,352 arası.

Konu: Yatırım Fonlarına, Borsa Endekslerine ve Hisselere W Bakışı-1

1.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Muadilimiz Pakistan bana göre. ��
    Gerçekten akıl alacak gibi değil.
    Olmadık ülkelerle aramızda ciddi fark var CDS yönünden.
    Ve bir türlüde düşmüyor CDS'imiz
    Buda olayın sadece ekonomik olmadığını gösteriyor bence

2.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    sizin kazancınızda giderlerinizde TL olsa dahi sizin aldıgınız tuvalet kagıdından benzine kadar hersey rezerv para birimi dolara bagli
    bence videoları başa sarın ve en baştan sona kdar kesintisiz izleyin lütfen
    benim agzımdan yabancı yatırımcı cıkmadı ben dolar bazlı cok ucuzuz dedim sadece

videoları sonuna kadar izledim. bir daha söyleyim bistin dolar bazlı ucuz olması kazancı tl olan türk yatırımcıyı doğrudan ilgilendirmez. dolaylı ilgisi sadece yabancı yatırımcı gelir mi sorusudur . çünkü yabancı bakar dolar bazlı endekse ve hisse fiyatlarına.

giderlerimizin döviz bazlı olmasıyla borsanın dolar bazında ucuz olmasıyla bir ilgisi yok. sapla saman birbirine karışmış oluyor. burda belirleyici unsur kazançtır ya da elinde paranın cinsi. Elimde tl varsa dolar bazlı borsanın ucuz olması beni hiç ilgilendirmez.

3. kvba lar bile eksi gelmiş, ppf kaldı tutunacak son dalımız.

Dün bir varandaş ile sohbet oluştu aramızda dolardan konu açıldı adam dış güçlere bağladı, yani durmak yok yola devam ekonomiyi övdü durdu😀, başkası yönetse emekli maaşım bile yatmazdı şükür dedi. Olay bu malasef daha dibin dibi de var fiyatlamalar da aynı
    Geçte olsa stoplose olduk şimdi bekliyoz😎

100 bin altına gelirse , boyutların büyüklüğü artar , dun ntv de muharrem ince konusuluyordu, seçim mi var v .s

6. Daha kötü.

Mısır tüm fonlama kanallarini kullanıyor. Tüm fonlama ihtiyacı olan ülkelerin yaptığı gibi. Eurobond ihraci bile gerceklestirdiler.

Biz ne yaptık? Qatar'a el açtık. Hakkımız olan ucuz IMF kredilerini elimizin tersiyle ittik.

Bunları yaparken kendi paramızın ırzına geçtik. En gevşek para politikalarından birini uyguladık. Çevrenizde dövize dayali bir şeyler almak için kredi çeken birileri elbet vardır.
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Türkiyenin durumu Mısırdan kötümüki CDS'imiz daha kötü Mısırdan.
    MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    Onur kardeş burada bir tesbit yapalım. yabancı yatırımcının içinde amatör var mı? yok.
    Peki borsanın tamamının yarısını YENİ yerli yatırımcı üstlen di mi? Evet üstlendi.
    B 300 binli rakamlarla telafuz edilen bu kesimi değerlendirelim özellik olarak. büyük bir çoğunluğunun borsaya getirdiği para 50, bin tl, ayrıca, çrşitli sebeplerle elde ettikleri kredi limitlerini de tükettiler. biz siz belki bu rakamları göremiyoruz ama. bunun üzerinden yapay zekalarla birlikte strateji çizen yabancılar var. Peki belki de ilk defa hisse alan kahir üstün çoğunluk acaba borsanın dolara göre fiyatını hiç duydu mu acaba
    yılların borsacısıyım. hayatım boyunca borsanın dolara göre değerine hiç bakmadım.
    çünkü işim olmaz.
    Doğru borsada olduğum yıllarda ben de bakmadım. Lakin yabancı bakıyor. hatta zaman zaman medyada da yer alırdı. " Borsa dolar bazında çok ucuz " diye. Şu anda borsa düşük. Yabancı buradan dolar bozup tekrar borsaya girer mi? geçmişte olduğu gibi. Bir de dolar kurunu belli bir sevide tutmak için dışarıdan müdahale edilmemeli düşüncesindeyim. Bu ekonomiye zarardan başka bir şey vermiyor.

8.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    regal kardesim
    yerli yeni yatirimcinin borsaya girmesinin sebebi sence nedir
    parasinin negatif faizde yani enflasyon karsisinda erimesini istememesi
    emin olun webster olsun myfinans olsun bi sürü arkadas gecen sene ki %25 faizi merkez verse 5 dakika borsada durmaz belki sizde durmazsınız
    paranız ne kadar dolar bazında eriyor ben bu yüzden soyluyorum..
    bu arada yukarda yine belirttim ben veya benim
    düzeyimde trade edenler emin olunki yabancı dahi olsa borsaya dolar bazında da bakıyor
    neden dolar bazında bakmanızı ozgur hocanın ilk videosunu baştan sona izlediyseniz anlarsınız
    siz borsadan kazandıgınızı düsünürken aslında dolar bazlı paranızın degerinin ne kadar düstügünü goreceksiniz
    Onur borsayı bilmeyen bir kişi hele bir mevduatçı kesinlikle borsaya gelmez. hele geçmişteki tecrübeleri bilenler hiç gelmez. gelenler ise kıyıdan köşeden bir şekilde zamanında borsaya bulaşmış ve bırakmış olanlardır diye düşünüyorum. Peki insanlar ne yaptı. Konut ve altına hucum etti. Bir arkadaşım bir buçuk yıl önce 180 bine satamadığı dairesini 350 bine sattı. altın fiyatları da ortada.

Sayfa 169/993 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269669 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •