Sayfa 199/993 ÝlkÝlk ... 99149189197198199200201209249299699 ... SonSon
Arama sonucu : 7941 madde; 1,585 - 1,592 arasý.

Konu: Yatýrým Fonlarýna, Borsa Endekslerine ve Hisselere W Bakýþý-1

1.  Alýntý Originally Posted by trust06 Yazýyý Oku
    Valla hocam o iþler belli olmaz. Bir swap gelir yine 6.70 leri gösterirler ya da ya da yabancýnýn geleceði tutar 6 lara kadar gelebilir. Atilla Yeþilada zaten çoðunlukla olumsuz yorum yapar. Çoðunlukla da tutmaz Ama borsaya girmeybe fýrsat kolluyorsa mutlaka çevresi tanýdýklarý vardýr. Selamlar.

iPhone cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Dolarý 6.85 tutabilmek için ne kadar rezerv tüketildiðini rakam olarak tam bilmesek de ciddi bir miktar rezervde azalma oldu ve buyöntemden vazgeçilmek zorunda kalýndý. Dolar olmasý gereken yere geldi. Önümüz kýþ. Ýhracat ithalatý maalesef karþýlamýyor ve dýþ ticaret açýðýmýz var. Turizm gelirleri çok düþtü. Virüs dolayýsý ile ekonomi yavaþladý. Yoksa bu yaþadýðýmýz kur hareketini çok önceden yaþardýk. En kötü ihtimal ile dolar yediye düþse bile orada kalýcý olmaz. Bekleyelim görelim.Bol kazançlar

2. siz etrafinizda birine paranizin kesin alacaginizi bilmeden birine borc para verirmisiniz
    ben veriririm ama derim ki kardes verdigim para kadar bankadan bi evine ipotek koyduralim ya da arabani gecici süreligine bana ver parani getirince ben sana arabani geri veririm
    ben nerden bileyim paranin hepsini zamanýnda odeyecegini ..seni arastirdim biraz maddi sýkýntýlarýn varmis ..derim
    swap olayida buna benziyor iþte .. oyle denildigi gibi herkesle istenildigi gibi swap yapamazsin ..
    belli kosullar karsiliginda ,belli bedeller ödüyerek
    ülkemiz imf’ye bu yüzden gitmek istemiyor ..
    daha once denenmis ve bizi cok zorluyacak kosullar oldugundan..

Neden devre kesici uygulamasi p.tesi basliyor anlasildi

https://tr.sputniknews.com/turkiye/2...icra-edilecek/

Yapragi yedik sanirim

4.  Alýntý Originally Posted by onur1064 Yazýyý Oku
    benim sizinle paylaþtýgým yazýda buydu yazýnýn son satýrýnda..
    Buna göre TCMB’nin, swaplar yoluyla alýnan dövizler hariç tutulduðunda net altýn ve döviz rezervleri 10 Temmuz 2020 günü yaklaþýk 5,7 milyar dolar eksidir.
    dediginide yazmistim
    net rezervleri dýþarýdan biri baktýðýnda göremez. bilinmez. Mahfi EÐÝLMEZe ait bu söz demiþtim.

5.  Alýntý Originally Posted by onur1064 Yazýyý Oku
    siz etrafinizda birine paranizin kesin alacaginizi bilmeden birine borc para verirmisiniz
    ben veriririm ama derim ki kardes verdigim para kadar bankadan bi evine ipotek koyduralim ya da arabani gecici süreligine bana ver parani getirince ben sana arabani geri veririm
    ben nerden bileyim paranin hepsini zamanýnda odeyecegini ..seni arastirdim biraz maddi sýkýntýlarýn varmis ..derim
    swap olayida buna benziyor iþte .. oyle denildigi gibi herkesle istenildigi gibi swap yapamazsin ..
    belli kosullar karsiliginda ,belli bedeller ödüyerek
    ülkemiz imf’ye bu yüzden gitmek istemiyor ..
    daha once denenmis ve bizi cok zorluyacak kosullar oldugundan..
    ÝMF ye gitmek demek. Peþin devalüasyonu kabul etmektir.
    Kamu maliyesi yönetimini direkt kullanýr.
    Merkez bankasýný kontrol altýna alýr.
    Diðer þartlarýna girmeden þunu da söyliyeyim.
    IMF ile antlaþma yapan ülkelerin. Anlaþmadan sonra kendisini düzelten hiç bir ülke çýkmamýþtýr.
    Ülkemize kaç tane IMF yönetimi geldiyse. Hiç biriside bu ülkeye fayda vermedi,
    Ayný þeyi yaparak farklý sonuç beklemek isteyenlerle ayný düþüncede olmadýðýmý söylemek isterim.
    Þunu hiç unutmam Ecevit zamanýnda ýmf ile anlaþmamýz vardý. türkiye masasý þefi cotarelli idi. G.S devletten prim haketmiþti. Ecevit bu parayý verme yetkisine sahip deðildi. Türkiye baþbaþbakaný aracý ile kotarellinin müsadesi ile parayý alabildi.
    IMF nin bende iyi bir anýsý hiç olmadý.
    IMF giren ülkede hep periþanlýk baþlamýþtýr

6.  Alýntý Originally Posted by regal1 Yazýyý Oku
    net rezervleri dýþarýdan biri baktýðýnda göremez. bilinmez. Mahfi EÐÝLMEZe ait bu söz demiþtim.
    siradan biri sizin benim gibi kisiler disardan birileri oluyoruz
    aslinda iktisatci iseniz veya iþi ogrenmek istiyen siradan bir vatandaþsanýz tcmb.gov.tr sitesinden her persembe yayýnlanan verilerden herseyi seffaf bir sekilde gorebilirsiniz
    2-3 sene oncesine kadar swapmis,net rezervmis,swap faiziymis,dolar bazli borsaymis vb ekonomistlerin ilgilenecegi aslinda onemli olan fakat sýradan vatandasin ilgilendireceyi seyler degildi
    aslinda hala fazla ilgilendirmiyor fakat parasinin erimesini istemeyen mevduata alternatif para kazanma yollarini deneyen herkes kýyýsýndan kosesinden bu terimlere aþina oluyor
    yoksa ayse teyze gider dovizcidem dolar kuyumcuda. altin alir yastik alti yapardi

7.  Alýntý Originally Posted by regal1 Yazýyý Oku
    ÝMF ye gitmek demek. Peþin devalüasyonu kabul etmektir.
    Kamu maliyesi yönetimini direkt kullanýr.
    Merkez bankasýný kontrol altýna alýr.
    Diðer þartlarýna girmeden þunu da söyliyeyim.
    IMF ile antlaþma yapan ülkelerin. Anlaþmadan sonra kendisini düzelten hiç bir ülke çýkmamýþtýr.
    Ülkemizde kaç tane IMF yönetimi geldi. Hiç biriside bu ülkeye fayda vermedi,
    Ayný þeyi yaparak farklý sonuç beklemek isteyenlerle ayný düþüncede olmadýðýmý söylemek isterim.
    Þunu hiç unutmam Ecevit zamanýnda ýmf ile anlaþmamýz vardý. türkiye masasý þefi cotarelli idi. G.S devletten prim haketmiþti. Ecevit bu parayý verme yetkisine sahip deðildi. Türkiye baþbaþbakaný aracý ile kotarellinin müsadesi ile parayý alabildi.
    IMF nin bende iyi bir anýsý hiç olmadý.
    IMF giren ülkede hep periþanlýk baþlamýþtýr
    insallah ve umut ediyorum ki o kapiyi tekradan calacak duruma gelmeyiz
    insanoglu caresiz kalinca bütün kapilari tek tek calar en son kapiya kadar..

Alýntý Originally Posted by myfinans Yazýyý Oku
    O zaman mecbur alýnacak
    Geçmiþ olsun
    51 bin TL
    Az para deðil.
    Sonra bekle TTE kar etsin
    Cok degil tum hisselerim bir hafta boyunca tavan gitsin yeter😀😀😀

Sayfa 199/993 ÝlkÝlk ... 99149189197198199200201209249299699 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz