Special Days Image
Sayfa 166/993 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266666 ... SonSon
Arama sonucu : 7941 madde; 1,321 - 1,328 arası.

Konu: Yatırım Fonlarına, Borsa Endekslerine ve Hisselere W Bakışı-1

1.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    ya ozgur hoca bununla ilgili cok güzel bi video paylasmisti

ben simdi tek tek anlatacagima bu videoyu izleseniz
    https://youtu.be/nMYM52VqMpA
    birde üstüne bunu

https://youtu.be/7sn7-xDf438

benim dolar bazli neden baktigimi anlarsiniz
    Onur kardeş burada bir tesbit yapalım. yabancı yatırımcının içinde amatör var mı? yok.
    Peki borsanın tamamının yarısını YENİ yerli yatırımcı üstlen di mi? Evet üstlendi.
    B 300 binli rakamlarla telafuz edilen bu kesimi değerlendirelim özellik olarak. büyük bir çoğunluğunun borsaya getirdiği para 50, bin tl, ayrıca, çrşitli sebeplerle elde ettikleri kredi limitlerini de tükettiler. biz siz belki bu rakamları göremiyoruz ama. bunun üzerinden yapay zekalarla birlikte strateji çizen yabancılar var. Peki belki de ilk defa hisse alan kahir üstün çoğunluk acaba borsanın dolara göre fiyatını hiç duydu mu acaba
    yılların borsacısıyım. hayatım boyunca borsanın dolara göre değerine hiç bakmadım.
    çünkü işim olmaz.

fazla basılıp her türlü kesime dagitilan para yatırıma ve üretime gideceğine direk döviz ve altın a gitti, bunun olacağını tahmin ettim. , ama borsa nin bu kadar çakılması baska bir şeye delalet

3.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    fazla basılıp her türlü kesime dagitilan para yatırıma ve üretime gideceğine direk döviz ve altın a gitti, bunun olacağını tahmin ettim. , ama borsa nin bu kadar çakılması baska bir şeye delalet
    başka bir şeye delalet derken. bu konuda bir fikriniz varsa duymak isterim.bende borsa hayatım boyunca böyle bir olay görmedim. yani bu konuda her söyleneni duymak istiyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    başka bir şeye delalet derken. bu konuda bir fikriniz varsa duymak isterim.bende borsa hayatım boyunca böyle bir olay görmedim. yani bu konuda her söyleneni duymak istiyorum.
    Kulak çekme

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Kulak çekme
    faizlerin arttırılması için böyle birşey yapılması gerekmiyor diye düşünüyorum. kulağı çekilen hükümet ise. hiç alışık olmadığım bir tarz. aynı anda aşağı ve yukarıya itme. ortayı boşaltma hareketi var. bunun maliyetini düşününce, o da kafama yatmıyor açıkcası

6. regal kardesim
    yerli yeni yatirimcinin borsaya girmesinin sebebi sence nedir
    parasinin negatif faizde yani enflasyon karsisinda erimesini istememesi
    emin olun webster olsun myfinans olsun bi sürü arkadas gecen sene ki %25 faizi merkez verse 5 dakika borsada durmaz belki sizde durmazsınız
    paranız ne kadar dolar bazında eriyor ben bu yüzden soyluyorum..
    bu arada yukarda yine belirttim ben veya benim
    düzeyimde trade edenler emin olunki yabancı dahi olsa borsaya dolar bazında da bakıyor
    neden dolar bazında bakmanızı ozgur hocanın ilk videosunu baştan sona izlediyseniz anlarsınız
    siz borsadan kazandıgınızı düsünürken aslında dolar bazlı paranızın degerinin ne kadar düstügünü goreceksiniz

7.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    faizlerin arttırılması için böyle birşey yapılması gerekmiyor diye düşünüyorum. kulağı çekilen hükümet ise. hiç alışık olmadığım bir tarz. aynı anda aşağı ve yukarıya itme. ortayı boşaltma hareketi var. bunun maliyetini düşününce, o da kafama yatmıyor açıkcası
    Sebep faiz falan değil, hatta ekonoomik hiç değil.

8. size baska bi soru daha borsada yabancı payı bu kadar düsük seviyelerdeyken o zaman yeni gelen yatirimcilar ile bizim su an 130 k larda olmamız gerekirdi degilmi?
    üzgünüm bist 30’un saglam kagitların gitmedigi yan kagitlarla bebek şirketlerle ..nerdeyse batacak olan sirketleri hergün tavan tavan goturerek 119k lara gelen endeksin ve bunun sürekli yukarı gidecegini düsünen yatırımcıların cevabını 1 haftada verdiler
    sizin 4 ayda kazandıgınızı 1 haftada elinizden aldılar
    hepsi gelir gecer para kazanılır kaybedilir fakat buranın oyun alanı olmadıgını anlayanlar ile yola devam edilir

Sayfa 166/993 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266666 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •