Sayfa 21/272 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon
Arama sonucu : 2172 madde; 161 - 168 arası.

Konu: Tradingview

1.  Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    Bodoslama.konuya girdim nöbetteyim..
    Çok çılgın kıyaslama ve deneyimler paylaşmışsınız..
    Vallaha bravo...
    Harika emek ve paylaşımlar..
    Güzel deneyimler..
    Bazı şeyleri tenkit etmek gerekli..kafa yormalı..
    Psar seviyorsan tds ile birlikte kombin yapınız tavsiye ederim..
    Ayrıca bu begendiklerimi tek tek alintilayip görüşlerini almak isterim..

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    paylaşımları tekniğe merakı olanlar için...
    farklı alternatifler için yaptım... tradingde farklı konu başlıklarında çoğunu inceledim...
    patternler, sayımlar, trendler, indikatörler, algolar, robotlar...
    ilgimi çekenleri paylaştım...amacım hiç teknik bilmeyen dahi... inceleyeceği hazır yazılmış bir kaç kodu biraraya getirerek...
    kendilerine sistem kurmaları içindi...

benim temelim sadece psardır... diğerlerini meraktan inceler, psarla kullanımlarını bakarım...
    bence en güzel sistem zamanlama imzası olandır...
    fiyatın önemi yok... mesele zaman... sn jako ve sn bearbull grafiklerinde zaman imzası kullanıyorlar....çok güzel çaışmalar yapıyor...

diğerleri ise fiyat hedefleme yapıyor...zamandan bağımsız...

burda yazılanlar tekniğe merak uyandırmak için... yani artık herkes kendi indikatörünü yazıyor...

alıntılama yapmanıza gerek yok... çünkü alıntılayacağınız yazılarımda incelediğim kodları kullanmıyorum....

ama şunu söyleyebilirim...
    hoşunuza giden kod... zaten açık kaynak..kodu değiştirin... rakamlarla, görsellerle oynayın...simule edin...
    çok ilginç şeyler görürsünüz...

yani görüş olarak size faydam olmaz.... ama sizin yazdıklarınızın bana faydası olur... selamlar...
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

2.  Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Üç saatlik spot grafiklerde en son bir çizgi bar oluyor. Xu030, kağıtlar falan..

- Sizde de oluyor mu?

-Nasıl engellenir?
    Sn BaşKara,
    engelleyemezsiniz...evet bizde de oluyor... çünkü 09.15ile 10.00 açılış ve 18.00 ile 18.15 kapanışları grafiğe hile olarak düşer...
    teknikçiler hileden kurtulmak için genellikle 4saatlik periyot kullanırlar...

sebebi ise fiyat hareketlerini mum çubuk grafiklerde kullanırken seans bölme işlemi yaptığımızda 3saatlik periyot kullanırsanız
    sürekli 4bar oluşur ki, son bar hep çizgi olur, son bar ertesi günkü bara bağlanır...

4saatlik kullanırsanız eğer seans bölmede 3bar oluşur ki, böylece siz çizgi olan barı, bağlanmış olarak görürsünüz...

ayrıca kısa periyot kullanmak isterseniz, üst periyotları mtf olarak kısa periyoda sığdırmanız gerekir...
    yani günlük bir psarı hesaplaması gereği ya mtf olarak dakikalığa uygularsınız ya da psarın hesaplamasında oynama yaparak yavaşlatırsınız...

ben sistemlerde genellikle kısa periyotlarda hızla akan zamanın yavaşlatılmasının, daha güzel öngörüleme yapıldığına inanıyorum...

sanırım anlatabilmişimdir...selamlar...

3.  Alıntı Originally Posted by @yörük@ Yazıyı Oku
    paylaşımları tekniğe merakı olanlar için...
    farklı alternatifler için yaptım... tradingde farklı konu başlıklarında çoğunu inceledim...
    patternler, sayımlar, trendler, indikatörler, algolar, robotlar...
    ilgimi çekenleri paylaştım...amacım hiç teknik bilmeyen dahi... inceleyeceği hazır yazılmış bir kaç kodu biraraya getirerek...
    kendilerine sistem kurmaları içindi...

benim temelim sadece psardır... diğerlerini meraktan inceler, psarla kullanımlarını bakarım...
    bence en güzel sistem zamanlama imzası olandır...
    fiyatın önemi yok... mesele zaman... sn jako ve sn bearbull grafiklerinde zaman imzası kullanıyorlar....çok güzel çaışmalar yapıyor...

diğerleri ise fiyat hedefleme yapıyor...zamandan bağımsız...

burda yazılanlar tekniğe merak uyandırmak için... yani artık herkes kendi indikatörünü yazıyor...

alıntılama yapmanıza gerek yok... çünkü alıntılayacağınız yazılarımda incelediğim kodları kullanmıyorum....

ama şunu söyleyebilirim...
    hoşunuza giden kod... zaten açık kaynak..kodu değiştirin... rakamlarla, görsellerle oynayın...simule edin...
    çok ilginç şeyler görürsünüz...

yani görüş olarak size faydam olmaz.... ama sizin yazdıklarınızın bana faydası olur... selamlar...
    sn oyunagelenadam,
    grafiğinizi sorduğumda tilson kullandığınızı ve diğerleri ile olan yazışmalarınızda rsı dan bahsettiğinizi okumuştum....
    kıvanç hocanın bu çalışmasını incelemenizi öneririm...

PMax on RSI with Tillson T3
    https://tr.tradingview.com/v/lCJEeEkj/

ve hatta spotta beğendiğiniz hisseleri takip içinde kullanılabilir...

PMax Explorer STRATEGY & SCREENER
    https://tr.tradingview.com/v/nHGK4Qtp/

4.  Alıntı Originally Posted by @yörük@ Yazıyı Oku
    sn oyunagelenadam,
    grafiğinizi sorduğumda tilson kullandığınızı ve diğerleri ile olan yazışmalarınızda rsı dan bahsettiğinizi okumuştum....

örnek çalışma....
    pmax in otomatik trend çizimlerinde, farklı periyotlara, değiştirilmiş değerler ile uygulanması üzerine...

açıklama: 3 kanallı otomatik trend içinde
    beyaz zigzag çizgi psarla hesaplanmış trend,
    sarı çizgi fiyat, mavi ve kırmızı çizgiler ise pmax değerleri özelleştirilmiş...
    periyotlar ise h-h4-gün-hafta

5.  Alıntı Originally Posted by @yörük@ Yazıyı Oku
    sn oyunagelenadam,

buda screener için örnek çalışma....
    belirlernen hisselerin 15-60-240 dakkalık tarama örneği...

6. bu arada tarama yapıldığında... aynı periyot kullanılmasına rağmen... hesaplamadan dolayı....
    100 ile vadeli taraması sonuçları değişmektedir....

saatlik vadeli tarama

saatlik x100 tarama...

7. Hocam günaydın güzel yaklaşım..
    Kıvanç hocanın yazdığı pmax i mov suz sade kullanmanızı tavsiye ederim ki öyle yapmışsınız ..
    Pmax de dediğiniz gibi aslında spotta iyidir yer yer kendi sistemime entgre edip ikinci bir ondi olarak kullandığım baktığım da olur..
    Tilson öylesine önümü görmek için kullandığım birşey..
    Ara sıra bu hocanın vidya sını da koyarım grafiklere
    Benim kullandığım genellikle swing tarzda üst periyotlar da trade ettigim ve bar kapanışı gördüğüm ya da bar içinde sinyali takip ettiğim icin gann fan 5 13 mov ile yavas şekilde 9.22 ortalamarın gann fann trendi ile çalışması yani grafigimde gördüğünüz düz çizgi o.. yani hepsi içerde.otomatik fibo gibi düşünün..
    İz suren 5. 13 ortalamaya göre gidiyor..
    Şimdi bunun kodu açık değil arkadaşa yazdırdım..malumunuz ulaşamıyorum kendisine de ..
    Bunun icinde bu kesisimler silver ve Golden cross gibi çalışır..
    Yani dakikalık açsanız bile saatlikte ve günlükte oluşmuş ise onu da gösterir..
    Net olarak grafikte de aylık açılış haftalık açılış sadece aylık açılışa gore fiyat ortalamaları ile giderim ki bir hisseye girişte veya vadeli bu yaklaşım bana göre çok önem taşır.
    Grafiklerim de bulunan ama görülmeyen kar al seviyesi tds bar sayımı gibi bir strateji içerir aslında güzel yerde sat verir..
    O kadar tertisma içine girdiğim viop forumda 1713 de mesela sat sinyali vermişti.. sayılan barın değişken hızlı ortalamaları ile oluşan crossta kar al ya da sat sinyali vermesi..
    Yön için gann kar al iz süren için tds değişken ortalama stratejisi..
    Aslında sistem içinde kjunsen tek başına bile var ama.ben sade halinde göstermeye çalışıyorum.. bunların teması sadece chinkospan alt üst çizgisi ile fiyatın ilk kesisimlerini bile gösteriyor..yani bulut stratejisi gibi ama tabi ki daha detaylı
    Biraz ichimoku gerektirir malum ichimoku biraz geç sinyal veren ve üst periyotlarla veren bir indikatör ve sadece gelecek fiyatı verebilen tek indikatör
    Dediğiniz gibi herkesin bir bakış açısı olmalı..
     Alıntı Originally Posted by @yörük@ Yazıyı Oku
    örnek çalışma....
    pmax in otomatik trend çizimlerinde, farklı periyotlara, değiştirilmiş değerler ile uygulanması üzerine...

açıklama: 3 kanallı otomatik trend içinde
    beyaz zigzag çizgi psarla hesaplanmış trend,
    sarı çizgi fiyat, mavi ve kırmızı çizgiler ise pmax değerleri özelleştirilmiş...
    periyotlar ise h-h4-gün-hafta

8. Pmax stratejisi ne bir ek daha eklemek isterim..
    Adamın yazdığı vidya ile pmax in ortalamasını kaldırarak
    Pmax + vidya kullanılsa bile pmax atr çizgisi destek gibi kabul edilip iz süren vidya ile devam edilse spot piyasa için pmax atr destek aşılır ise stopu vidya ile iz süren şeklinde takip edilir alt ve üstünde kademe spot al ve iz sür şeklinde işlem yapılsa bile çok güzel çalışır..
    Ayrıca pmax di değişken ortalamaları kullanmak daha tutarlı olacaktır..
    Fırsat bulursam o stratejiyi atarım....
    Rsi konusuna da gelirsek..
    Asla ve asla savunmayacagım bir indikatör..
    Onun yerine madem momentum ve ivmeden emin olunacak kanal emtia lineer kesişim kanal emtia cci değişken cci sma cci kesisimlerinin verdiği sinyalleri yorumlamak hatta bunun yanında oluşan trend içinde ne oluyor diye bakmak için mfi money flow endeks bakmak ve bunların mov lineer stratejilerini kurmak size nokta atışı yaptırır hocam..
    Ne olursa olsun yazılan çizilen stratejiler de bana göre bir indikatör osilator sistemle onaylanması gerekir..
    Emeğinize başarılar..

Sayfa 21/272 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •