Sayfa 15/272 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon
Arama sonucu : 2172 madde; 113 - 120 arası.

Konu: Tradingview

1. kıyas yürütme üzerine farklı bakış....
    hipotez: grafik uzun vade aylık olduğu için logaritmik ve kıyaslanan usd, euro ve xu100 olsun.
    yöntem: relative, aynı noktadan, kıyaslanan ile fiyat hareketi eşitlensin, başlangıç aynı kabul edilsin.
    araç: indikatör olarak psar(0 adımlı) kullanılsın.

sonuç olarak ortaya çıkan görüntüler,

usd kıyas,

euro kıyas,

xu100 kıyas,
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

2. Haftalıkta çizilen bir ışın çiziyorum fiyat altında kalıyor ama aynı ışını saatlikte de görülür hale getirdiğimde bakıyorum fiyat çizginin üstünde kalıyor sebebi nedir acaba

ASUS_X00QD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by ScourgeofGod01 Yazıyı Oku
    Haftalıkta çizilen bir ışın çiziyorum fiyat altında kalıyor ama aynı ışını saatlikte de görülür hale getirdiğimde bakıyorum fiyat çizginin üstünde kalıyor sebebi nedir acaba

haftalık bar 1 birim ama o bir barın içinde bağlantısız 40 birim var saat olarak....
    fiyatlar her periyotta aslında boşlukta gibidir...
    birbiriyle periyotları ilişkilendirirken, kullandığınız indikatörü mtf yapmalısınız...
    matruşka misali... iç içe geçen döngüler... hareket her zaman en küçük döngüden tetiklenir...
    yani gördüğünüz fiyat ya düşüşü ya da yükselişi tetikler....
    ancak zamansallıktan, 15 dakkalık bir periyottaki düşüş... haftalık düşüşü tetiklemesi... ya da tersi misali
    sanırım anlatamadım... özür dilerim... elimden gelen bu...

4. İkisinde de mavi kalın çizgi . Programsal bir hata olmalı zamansal yaklaşınca nasıl üste geçiyor fiyat bu destek direnç yaklaşımını bozuyorScreenshot_20201126-231701777_1.jpgScreenshot_20201126-231808340_1.jpg

5.  Alıntı Originally Posted by @yörük@ Yazıyı Oku
    hocam kolay gelsin grafikteki kullandığınız psar değerleri nedir. (hocam bende real trade kullanıyorum tarih aralığını sıfır yaparsanız tüm hisselerin ilk çıkış tarihinden başlayarak gösterir.)

6.  Alıntı Originally Posted by mirror Yazıyı Oku
    hocam kolay gelsin grafikteki kullandığınız psar değerleri nedir. (hocam bende real trade kullanıyorum tarih aralığını sıfır yaparsanız tüm hisselerin ilk çıkış tarihinden başlayarak gösterir.)
    genellikle, psar kullandığım değerler,

Act_SAR = input(true, "PARABOLIC SAR")
    Sst = input (0.22, "SAR STAR", step=0.01, minval = 0.01)
    Sinc = input (0.2, "SAR INC", step=0.01, minval = 0.01)
    Smax = input (0.12, "SAR MAX", step=0.01, minval = 0.01)

SAR = sar(Sst, Sinc, Smax)

plot(Act_SAR ? SAR : na, color = macol, style = plot.style_cross, title = "SAR")

bu şekildedir, yani genellikle üçünü ayrı değil, tek bir psar olarak kullanıyom tradingviewde.

7.  Alıntı Originally Posted by ScourgeofGod01 Yazıyı Oku
    Haftalıkta çizilen bir ışın çiziyorum fiyat altında kalıyor ama aynı ışını saatlikte de görülür hale getirdiğimde bakıyorum fiyat çizginin üstünde kalıyor sebebi nedir acaba

Alıntı Originally Posted by @yörük@ Yazıyı Oku
    haftalık bar 1 birim ama o bir barın içinde bağlantısız 40 birim var saat olarak....
    fiyatlar her periyotta aslında boşlukta gibidir...
    birbiriyle periyotları ilişkilendirirken, kullandığınız indikatörü mtf yapmalısınız...
    matruşka misali... iç içe geçen döngüler... hareket her zaman en küçük döngüden tetiklenir...
    yani gördüğünüz fiyat ya düşüşü ya da yükselişi tetikler....
    ancak zamansallıktan, 15 dakkalık bir periyottaki düşüş... haftalık düşüşü tetiklemesi... ya da tersi misali
    sanırım anlatamadım... özür dilerim... elimden gelen bu...

Öncelikle Sayın @Yörük' e karşılıksız çabaları ve emeği için tebrik ve teşekkürler.

@ScourgeofGod01 : Yörük hocam gösterge ve indikatörler konusunda haklı MTF(Multi Time Frame veya Çok Zamanlı Katman) değişik periyotlardaki grafikler için doğru çözüm.

Sizin sorunuzun cevabı da çözünürlülük!
    Haftalık, günlük vb. grafiği açıp bir trend, kanal çizer, sonra onu saatlik periyotta açarsanız bozulur...
    Bu tüm platformlarda böyledir. Nedeni de çözünürlüktür...
    Gerçek hayatta bir fotoğrafa orijinal boyutlarında bakmak ile "zoom" yaparak bakmak arasında nasıl fark var ise... Aynen.
    Sonuç olarak grafik vektörel bir olgudur, zoom yaptıkça, alt periyotlara indikçe yapı(açı) değişir(veya tam tersi).

Çözümü ise; olabilecek en alt periyotta çizgiyi çekmektir.

Hatta ekleme yapalım:
    Haftalık grafikte çizdiğiniz bir trend-kanalın olduğu grafiği, Günlük periyotta açtınız diyelim:
    Bu şu anlama gelir, grafiğe 5 veya 7X (1 haftada kaç gün açıksa piyasa) zoom yapmışsınız demektir.
    Grafiğe ait "Açılış, Yüksek, Düşük, Kapanış" değerleri mevcut olduğundan, ilgili enstrümanın grafiği buna adapte olabilir.
    Yeni çözünürlükte de bozulmamış bir grafik oluşturur sizin için kullandığınız platform.
    Ancak sizin "çizdiğiniz çizgi için" sadece 3 veri mevcuttur ...
    Başlangıç değeri, bitiş değeri ve bu aralıktaki eğim...

Özetle:
    Haftalık grafiğe haftanın 2. günü bakıyorsanız(Haftalıkta bir çizgi çektiyseniz), aynı grafiğe günlük periyotta baktığınızda eğim nedeniyle henüz oluşmamış bir değere(çizdiğiniz trend, kanal vb için) bakıyorsunuz demektir...
    Son düzenleme : obblomovv; 01-12-2020 saat: 19:13.
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

8. [QUOTE=obblomovv;4972517]Öncelikle Sayın @Yörük' e karşılıksız çabaları ve emeği için tebrik ve teşekkürler.

sn obblomovv, eline diline sağlık, çok güzel anlatmışsın,çok teşekkürler...

Sayfa 15/272 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •