Sayfa 22/272 İlkİlk ... 1220212223243272122 ... SonSon
Arama sonucu : 2172 madde; 169 - 176 arası.

Konu: Tradingview

1. Bir de eklemek istediğim bu zaman olayı var ..
    Şimdi bu biraz size bakar şöyle..
    Bir ortalama da iz süren de ortalama olsa hesaplandığı periyotta anlık fiyata kaç günlük ortalama ile gelmiş ve ne kadar ortalama uzağında bunun simetrigini düşünür iseniz gelecek zaman hareketini kestire bilirsiniz..
    Örnek yükselen endekste son ortalama son bir haftalık barı kapsasin ve o son bir hafta ya iz sürecek şekilde yakın olsun..
    Gelecek haftaya bunun aynı yöntemle fiyatı belli olmaksızın 5 gün içinde bir hareket bekliyorum diyebilirsiniz..
    Ama ayın 15. Nde fiyat xxxx olacak diyemezsiniz..
    Bu zamansallik önemli ise ben şahsım adina size ichimoku gann fann 45 ile çizim üstüne bu trendin gücünü de ölçen trend çizgisi gibi çalışan sistemleri öneririm..
    Her trend çizgisi zamansalliktan yukarı ve ya aşağı doğru kayar ama ichimoku hesaplanır iken yavaş kaldığı için mesela net hedef verir sadece bar boyu hesabı gerektirdiğinden yani fiyat aşağı yukarı gibi en azından zamansalliktan ziyade olup olmayacağını net görürsünüz

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Sayın yörük, teşekkür ederim.

Son olarak şunu sorayım, tradingview'de grafları nereden logaritmik yapıyoruz acaba?

Eskiden graf özelliklerinde vardı, şimdi bulamıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Sayın yörük, teşekkür ederim.

Son olarak şunu sorayım, tradingview'de grafları nereden logaritmik yapıyoruz acaba?

Eskiden graf özelliklerinde vardı, şimdi bulamıyorum.

sn başkara, grafiğin altında otomatik yazısının yanında bulunuyor...selamlar...
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

4.  Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    Bir de eklemek istediğim bu zaman olayı var ..
    Şimdi bu biraz size bakar şöyle..
    Bir ortalama da iz süren de ortalama olsa hesaplandığı periyotta anlık fiyata kaç günlük ortalama ile gelmiş ve ne kadar ortalama uzağında bunun simetrigini düşünür iseniz gelecek zaman hareketini kestire bilirsiniz..
    Örnek yükselen endekste son ortalama son bir haftalık barı kapsasin ve o son bir hafta ya iz sürecek şekilde yakın olsun..
    Gelecek haftaya bunun aynı yöntemle fiyatı belli olmaksızın 5 gün içinde bir hareket bekliyorum diyebilirsiniz..
    Ama ayın 15. Nde fiyat xxxx olacak diyemezsiniz..
    Bu zamansallik önemli ise ben şahsım adina size ichimoku gann fann 45 ile çizim üstüne bu trendin gücünü de ölçen trend çizgisi gibi çalışan sistemleri öneririm..
    Her trend çizgisi zamansalliktan yukarı ve ya aşağı doğru kayar ama ichimoku hesaplanır iken yavaş kaldığı için mesela net hedef verir sadece bar boyu hesabı gerektirdiğinden yani fiyat aşağı yukarı gibi en azından zamansalliktan ziyade olup olmayacağını net görürsünüz

teşekkürler sn oyunagelenadam,
    tekniğiniz bizden ilerde...selamlar....bol nasipler....

5. Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

6. Estağfurullah hocam kimse ileri değildir.. önemli olan sisteme uymak benimsemek ayak uydurabilmekte..
    Kazanilsin da nasıl olduğunun çok önemi yok
     Alıntı Originally Posted by @yörük@ Yazıyı Oku
    teşekkürler sn oyunagelenadam,
    tekniğiniz bizden ilerde...selamlar....bol nasipler....

7. Sayın yörük, oyunagelenadam, BaşKara sizleri burada istişare ederken gördüm çok sevindim ..
    birde doğrusu sizleri kıskandım haberiniz olsun

8.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Sayın yörük, oyunagelenadam, BaşKara sizleri burada istişare ederken gördüm çok sevindim ..
    birde doğrusu sizleri kıskandım haberiniz olsun
    inanın nickinizde kullandığınız resim, baba ocağını hatırlatıyor...
    güller diyarı, gülüm ıspartama selam olsun....

bu arada rosense, ıspartadaki gül markalarından biri...
    selamlar...bol nasipler....sn rosense...

Sayfa 22/272 İlkİlk ... 1220212223243272122 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •