Sayfa 2/32 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 250 madde; 9 - 16 arası.

Konu: karar_ anı

son mesajı yazdıktan sonra alt yapı çalışmasından dolayı internet bi gitti daha yeni geldi. bana göre olumsuz bir şey görünmüyor. heleki garan 8.00 almalarına rağmen piyasanın yukarı gitmemesi göstererek almak istememelerindenden başka bir şey değil. bugün 28 aracı krumdan 25 i piyasayı olumlu olarak görmeside cabası oldu. hadi bakalım elmi yaman beymi yaman dediler... yaa adam eşek benim değilmi.. ister inerim istersem ahıra kadar binerim diyor
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

hisse sayfasından beri takip eden arkadaşlara teşekkür ediyorum sağolun. ama sakın ola hisse yazmayarak kendimi kastığımı falan düşünmeyin. çünkü tam tersi zarar vermek istemiyorum. benim oyunum kağıdın defter değeriymiş, beklentisiymiş, oymuş buymuş gibi şeyleri hiç dikkate almadan kazancı gördüğün yerde vur geç. ama piyasada genel olarak tutmak üzerine bir oyun anlayışı var. buda benim oyun anlayışıma uymadığı için en iyisi yazmamak diye düşündüm. çünkü rakamlara bakarken ne olduğu belli olmayan dandik bir kağıda düşerim bişeye yaramaz. diyorumya sanki tapusunumu alacağım diye hiç bakmıyorum öyle şeylere. sağlam olduğuna inandığım kağıt yazıyorum. ne yalan söyleyim tırışkadan kağıtlar tavan tavan giderken benim yazdığım kağıt sürünerek süründürerek gitmesi sanki o kadar yükselen kağıt arasından bir tane bulamıyormuşum algısı oluştuğu için bunuda kendime yediremiyorum.. olay bu.. yoksa ne olacak yazarsın gider ama ne olursa olsun bi sakatlık olacak diye kendim rahatsız oluyorum...
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

tv lerde dergilerde orda burda sürekli reel ekonomiden yabancı paylarından yazılıp çizilerek sürekli olumsuzluklar anlatılıyor.. doğrudur olabilir. ama bunun piyasa ile ne ilgisi var unv öğrencimiyiz biz.. bir gün bu olumsuzluklar karşımıza gelebilir bunada itiraz yok. ama ne zaman? birde bunun zamanlaması var. sen bana ülke ekonomisinin olumsuzluklarını anlata anlata satış yaptırarak gün be gün zarara sok.. bir süre sonra biz bunları hatırlatmıştık diye göğsünü kabart.. venezualla borsası bunları anlamak için örnek verilebilir. ülke batmış halk perim perişan borsa her gün tavan tavan yükselişler yaşamış. sonuç olarak: oyuncular in, teknik direktörler (ekonomist) aut...

eğer bir kişi çıkıpta hikaye anlatmaya başladıysa ondan zerre kadar fayda gelmez. kuralı belli destek ve dirençler üzerine kurulu bir oyun. becerebiliyorsan vur vur geç.. yemişim ekonomisini... tabii bu benim düşüncem değilse kimse ile laf salatası yapmak için yazmıyorum.. hepsini güle güle hayrını görün...

cumartesi yatay geçiyor.. tekniğe göre pazar"da yatay geçecek belli oldu hey yavrum p.tesi olacakki soluğu iki hamlede cuma"da aldırsın artık namaz kılarak Allah"mı yalvarırsınız, yoksa para"mı sayarsınız

cuma akşam yüzeysel olarak baktığımda bir sıkıntı görünmüyor idi ancak, bugün detaylı olarak incelediğimde kafamda soru işaretleri oluştu. zaten 121.580 civarında 110 bin tekrar gündeme gelebilir diye bir öngörüm vardı. aceba ucucuna denk gelmeyebilirmi diye içimde bir kuşku oluştuğu için p.tesiden itibaren tahmin yerine seans açılışını görerek destek veya direnç yazmayı düşündüm.. canım sende bu destek ve direnci çok ballandırdın diye düşünen olabilir bunu tahmin ediyorum ama kavun tatlı ben neyapayım hiç tevazu ya gerek yok çünkü ürün "çin" malı değil rahat olun insanın içi dışı borsa olunca ve bide tatile denk gelince her ihtimali göz önünde bulundurabiliyor... sizi bilemem ama valla benim başka işim yok... gece rüyada falandamı diye düşünen olursa yok valla o çok eskilerde kaldı

Duhul
    Jul 2017
    İkamet
    güneşin doğduğu yer
    Gönderi
    983
    Bütün kağıtlar endeksi bekliyor yönlerini belirlemek için . Bankalar katılmadı endeksin 120 binlik yükselişine. Demek ki bir sıkıntı var. Endeksteki düşüş sel gibi önüne kattığını alıp sürüklemese bari...

SM-J110H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

sayfa boş kalmasın biraz laf salatası yapalım piyasanın tanınmış analist lerini okudukca dinledikce sanki karşımda oturuyorlarmış gibi bende düşüncemi ve borsa geçmişimi mırıldanıyorum. kimi dinlesem kimi okusam sanki borsada başarılı olabilmenin ölçüsü bunları bilmekmiş gibi hep aynı sözler aynı çizgiler aynı terimler

ben bir çok insana hayli ilginç geleceğini tahmin ettiğim için borsa hikayemi paylaşayım dedim
    artık bunu laf salatası olarak görürsünüz, cidi olarak sorgularsınız bu herkesin kendi kararı.

yılını yazmaya gerek görmüyorum ama bende herkes gibi kazancın cazibesine aldanarak borsada çok tecrübeli olduğunu bildiğim bir arkadaştan öğrenmek istedim. aldığım cevap.. sen anlamazsın boş ver dedi.. ama bu sen anlamazsın sözü o kadar gücüme gittiki.. peki sağol dedim ve daha ne bir kişiye borsa nedir nasıl oynanır nasıl alınır satılır diye tek bir soru bile sormadan kendim ne yapabilirim diye başladım düşünmeye.. döndüm dolaştım rakamlar üzerinde odaklanmak gerektiğine inandım. eskiden tanıyanlar ve yorumlarıma dikkat edenler ne bir grafik attığımı nede piyasanın kullandığı terimlerden kullanmadığımı farkletmişlerdir. çünkü bilmiyorum öyle şeyleri. hatta kesinlikle bilmiyorum. hiç birisini hemde.. hatta o kadarki misal üssel ortalama yazıyorlar ben bunu google bakıp öyle anlıyorum ne demek istendiğini.. ha bunları yazarken ben o kadar iyiyimki, bu kadar iyiyimki, de demek istemiyorum. aylardır yıllardır yazıyorum ne isem oyum işte... velhasıl hep aynı yollardan gidip gelmek yerine, farklı yollar denenebir. ben tercihimi rakamlardan yana kullandım. sizde farklı bir şekil kullanabilirsiniz. bu oyunda kazanmak için standart bir kural yok çünkü. böyle işte...
    Son düzenleme : karar_anı; 19-07-2020 saat: 15:02.

Sayfa 2/32 İlkİlk 123412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •