Sayfa 1/3 123 SonSon
Arama sonucu : 19 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Profesyonel bir borsacı arayışı

1. Profesyonel bir borsacı arayışı

Merhaba, ben Fatih Barut, bilgisayar programcısıyım.
    Matriks IQ kullanarak bir algotrade robotu veya explorer yazmayı planlıyorum. Bu konuya merak duyan profesyonel bir borsacı arkadaşla beraber çalışmak istiyorum.
    Özelden ulaşabilirsiniz.
    Selam.

2. güncel
    -------

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    profesyonel borsacıdan beklentiniz nedir? yapmayı düşündüğünüz işe yatırım mı?

4. Borsanın mekaniğini çözmüş başarılı birini arıyorum. Bununla birlikte gün boyu ekran başında durup yükseliş ve düşüşleri takip ederken kendi kendine iki şeyden en az birini söylemiş olmalı "Eğer bu yaptığımı otomatize edebilseydim kim bilir ne kazanırdım" ve/veya "Şu işi yapacak bir robot yazabilseydim ne rahat ederdim".
    Böylece onun manuel yaptığı işlerin sıkıntısından kurtulup performansını /kazancını katlayacak bir robotu olmasını sağlarken ben de işlevsel bir stratejiye sahip olmuş olacağım.

5. Mesela Günlük belli bir işlem hacminin üstünde olan, relative volume'u 3'ün üstünde, şu fiyat aralığında olan hisseleri filtrele diyerek bir liste oluşturduk.
    (indikatörleri pek sevmiyorum ama örneğimiz bunun üstünden olsun)
    Bu takip listesinde olup da, RSI 25'in üstüne çıktığı an eğer MACD de yukarıyı işaret ediyorsa ve level2'de resistance yaratacak miktarda satış yoksa, saatlik periyotta EMA20'nin üstünde ilk kapanan mumda işleme gir, stoploss'u 1.5 ATR'ye, kar alı 3 ATR'ye koy gibi kompleksitesi istendiği kadar arttırılabilen stratejilerle otomatik al sat yapmak, amaç bu.

6. Teşekkür ederim. Bu tür hazır scriptlerin sınırı yok. Ancak ben bil fiil oturup iki kişi birlikte çalışmak istiyorum.

7. güncel
    ----

Sayfa 1/3 123 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •