Sayfa 298/1024 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348398798 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 2,377 - 2,384 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,055
    Yapısal konulara bir örnek gerekirse, yılda 2,5 mio dan fazla gencimiz her yıl üniversite sınavlarına giriyorlar. Bu gençlerin ancak %1 i dünya ölçeğinde kabul edilebilir eğitim alabiliyorlar. Belki %10 luk bir kısmı daha çok gayret ederlerse bir meslek sahibi olup hayata tutunabilirler.Geri kalan %90 kısım ancak tüketici olur, boş ideolojilerle oyalanır, savaşta ölmek için namzet olur.

Cok carpici ifade edilmis isgsy topiginde.
    Biz de burada dolar cikar, faiz yetmez, emlak sisik, borsa kumar der dururuz.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    üniversitelerden mezun olanların ancak %5'i gerçek bir iş yapıp katmadeğer yaratmaktadır. geriye kalan %95 ya işsiz yada hizmet sektöründe tüketici olarak vakit geçirmektedir. hele AKP döneminde mezun olanlar iş piyasasına girince boş boş gözlerle şok yemiş oluyorlar. bir kısmı particilik ile devlete yaslıyor, o yüzden bunlar en manyak propagandayı yapmaktadırlar. devlet zora düştüğünde ilk feda edileceklerde bunlar oluyor genelde. 15 senede hiç bir şey üretemeyen tembel bir gençlik yaratıldı. 80 kuşağı bile bunların yanında kalifiye kalıyor, şu an ülkeyi ayakta tutanda bunlardır. yeni neslin ülkeyi nasıl bir cehenneme dönüştüreceğini yakında göreceğiz.
    Çok doğru..
    Yeğenim Ege üniversitesini bitirdi..
    Elinde mühendislik diploması var..
    Boş geziyor...!!!
    Bana yalvarıyor...
    Ne yap beni yurtdışına götür..
    ne iş olursa yapmaya hazır..!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Çok doğru..
    Yeğenim Ege üniversitesini bitirdi..
    Elinde mühendislik diploması var..
    Boş geziyor...!!!
    Bana yalvarıyor...
    Ne yap beni yurtdışına götür..
    ne iş olursa yapmaya hazır..!!
    Yeğenin Türkiye gibi bir yerde sadece üniversite diplomasına veya mühendis sıfatına güvenerek kendini geliştirmeden iyi yerlere geleceğini sanıyorsa Alamanyada da en fazla garsonluk yapabilir zaten Aklıma İlyas Salman'ın Diplomalı Hıyarcı filmi geldi.

4. Fakat Alamanya'da garsonluğun Tr'de mühendislikten iyi olması...

5. geçen haftaiçi öğleden sonra kadıköye gittim.. iş saatinde kalabalıktan kaldırımda yürüyemiyorsun.. mahşeri bir öğrenci emekli ve işsiz ordusu.. sanki kimse çalışmıyor gibi ülkede.. nasıl dönüyor bu çark anlamadım..

6. ayrı bir başlık açılıp enflasyondan korunma yöntemleri paylaşılabilir.
    cuma günü, metro gross markete gittim, günlük ücretsiz giriş hakkınız var, tc kimlik no yeterli.
    et ve tavuk aldım, fiyatlar oldukça uygundu, hemen dondurucuya stoklama.
    ayrıca, büyük marketlerin kendi markalarından almaya gayret ediyorum. migros fena değil. harras diye bir marka var, BİM'in filemarketlerinde. o fena değil. özellikle kuruyemiş fiyatları oldukça düşük.

7.  Alıntı Originally Posted by chilypeppers Yazıyı Oku
    Yeğenin Türkiye gibi bir yerde sadece üniversite diplomasına veya mühendis sıfatına güvenerek kendini geliştirmeden iyi yerlere geleceğini sanıyorsa Alamanyada da en fazla garsonluk yapabilir zaten Aklıma İlyas Salman'ın Diplomalı Hıyarcı filmi geldi.
    Kendini geliştirmekle kastınız tanıdık ahbab edinmek torpil bulmaksa katılırım yok akademikse burada o belgelerin çok işe yaramadığını görüyoruz malesef, örneğin Sektöründe en büyük olan şirketin Almanlarla ortak kurduğu aynı sektörde hizmet veren şirketin iş ilanı için tüm yeter şartları sağlayanlar "mülakatta cevap verirken biraz tereddüt ettin", " siz flexable değilsiniz" gibi mazeretlerle elenirken (mülakat İngilizce bu iki mazaret iki farklı kişiye söylenen mazeretler).... Ama aynı şirkete yeterli şartları sağlamayan kişiler işe alındı...

Bu sadece bir örnek başka örneklerde şirket iş ilanı bile vermiyor tanıdıkları işe alıyorlar...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

8. haziran ayında kirayı artırmam gerekiyor, ama % 10-12 seviyesindeki bir enflasyon artışını da yansıtmak istemiyorum.
    öneriniz var mı? iki yıldır zam da alamıyorum, bunu bahane edip % 6 civarı artırmak anlamlı geliyor.

Sayfa 298/1024 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348398798 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •