Sayfa 671/1024 İlkİlk ... 171571621661669670671672673681721771 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 5,361 - 5,368 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Bu aralar usd faizi alan oldu mu? Mesela odea oksijen 50k usd ye kadar %4 veriyor, bunun üzerine ne veriyor acaba?

Kafamda kiradaki evleri satmak elimdeki nakit dahil tüm parayı dolara çevirmek ve faize yatırmak sonra da faizinden biraz da ana paradan çekip idare etmek gibi bir düşünce var, ne kadar doğru bilmiyorum.

2. İng bank eturuncu hoş geldini bitme üzere abiler, başka günlük veren yüksek faizli banka varmı acaba ? Yardımcı olurmusunuz

3.  Alıntı Originally Posted by ersunan82 Yazıyı Oku
    Bu aralar usd faizi alan oldu mu? Mesela odea oksijen 50k usd ye kadar %4 veriyor, bunun üzerine ne veriyor acaba?

Kafamda kiradaki evleri satmak elimdeki nakit dahil tüm parayı dolara çevirmek ve faize yatırmak sonra da faizinden biraz da ana paradan çekip idare etmek gibi bir düşünce var, ne kadar doğru bilmiyorum.
    İng özel bankacılık 4.5% veriyor geçen hafta aradım.

4.  Alıntı Originally Posted by şirinbaba Yazıyı Oku
    döviz borçlu şirketlere hedge şartı düşünülüyor haberi doları 3,49 dan 3,51 e çıkardı.
    gecen haftada yazmıstım o haberle hic ilgisi yok su an ons altınla korele icinde dolar tl bakarsanız ons altın bugun 0.22 dususte aynen dolar tl 0.22 yukseliste....merkez bankası su an icin tek oyuncu bana gore...altın rezervini 116 tondan 127 tona cıkardı son zamanlarda...dolar trl yi belli bir dengede tutup son haftlarda artırmaya calıstıgı altın rezervinden zarar etmek istemiyor gibi...tabi bu benim dusuncem.

5. Değerli arkadaşlar; az önce Vakıfbank da dönüşüm vardı.. 700 K 32 gün temdit %14 ü aldım... YKB ile konuştum MT aradı %14,10 verelim dediler... VB ile bağladım... Bence iyi oran... 14 ler gayet iyi...

Alıntı Originally Posted by ersunan82 Yazıyı Oku
    Bu aralar usd faizi alan oldu mu? Mesela odea oksijen 50k usd ye kadar %4 veriyor, bunun üzerine ne veriyor acaba?

Sizin düşünceniz çok mantıklı... Memlekette ev çok USD az.. Temel bir ekonomi mantığı ile USD emlağı döver... Ancak satabilirmisiniz orası muamma.. Kanımca emlak fiyatları TR'de hala balondur... Hava kaçırmaya başladı ama daha fazilerde tepe noktasını gördüğümüzü sanmıyorum. KGF lerin döünüşünü beklemek lazım... KGF ile dağıtılan 195,000,000,000 TL nin bankalar aracılığı ile toplanması cümbüşü var.. Geri ödemeler enfalsyonu artıracak artan enflasyon USD ı yeniden ateşleyecek ateşlenen USD ı durdurmak için mevduat faizlerinin%20 lere doğru yükselmesi olucaktır...

O sebeple ev içim mantolama, aidat, emlak vergisi, kiracı derdi ile uğraşmaktansa herşeyi satıp USD yaıtrmak aylık 1500 yada 2000 USD faiz almak ve memleketin geri kalanı ile ilgilenmemek en güzeli..

Memlektte USD faizininde önü açıktır.. Daha FED faiz artışları olayına hiçç girmedim bile...

Alıntı Originally Posted by Tolga Yazıyı Oku
    İng bank eturuncu hoş geldini bitme üzere abiler, başka günlük veren yüksek faizli banka varmı acaba ? Yardımcı olurmusunuz
    YKB pazarlıksız bana 15 K 'a %3 verdiler... YKB sına bağladım....

Not; Lütfen USD alan vatanını sevmiyor geyiği filan yapmayın... Çünkü, balık baştan değil artık komple kokmuş...

6. Bazı şahısların bankalara gitmek veya telefonla aramak yerine burasını okuyarak yetindiğini görüyoruz. Bencillik veya adam kullanma denilen bu davranış türünü terk ederek , çorba da sizinde tuzunuz olması adına hiç değilse en yakınınızda ki bir kaç şubeye uğrayarak oran isteyiniz. Paylaşarak çoğalmalıyız.
    Ben birazdan bornova - karşıyaka dolaşacağım, akşama oranları yazarım.

100k+ TEB 32-50 gün 14.50. 92 gün 14.75 .

8. Biraz önce Aktifbank m.t. aradı. 500 bin üzerine 60 gün için 15,45 teklif etti. Yatırım bankası olduklarını, 17 bile verseler tercih etmeyeceğimi söyleyerek teşekkür ettim. İlgilenen olursa not amaçlı yazıyorum.

Sayfa 671/1024 İlkİlk ... 171571621661669670671672673681721771 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •