Sayfa 500/935 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550600 ... SonSon
Arama sonucu : 7473 madde; 3,993 - 4,000 arası.

Konu: Dolar/TL 'nin geleceği

1. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Sayın selka ile kanal istanbulun priceless konusundaki yazışmamda kanal istanbuldan geçiş boğazlar anlaşmasındaki kısıtlamalara taabi olacakmı diye sormuştum.

Bencede bizi borçlandırıp başkalarının çıkarı için işler yapacaklar.
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

Türkiye'nin ilk uzay radyasyonu test altyapısı kuruldu

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yürütülen Parçacık Radyasyonu Test Altyapısı'nın kurulumu tamamlandı.

Alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yürütülen Türkiye'nin ilk Parçacık Radyasyonu Test Altyapısı'nın kurulumu gerçekleştirildi. Test altyapısı ile kritik uydu bileşenlerinin, uzaya gönderilmeden önce oradaki radyasyon ortamına karşı dayanıklılığının test edilmesi ve böylece bu alanda dışa bağımlılığın azaltılması amaçlanıyor.

Türkiye'nin 2023 hedefleri çerçevesinde uzay alanında ihtiyaç duyulan yetenekler kapsamında Parçacık Radyasyonu Test Altyapısı Kurulum Projesi başlatılmıştı. Proje ile uzay sistemlerinde kullanılan elektronik bileşenlerin veya malzemelerin uzayda karşılaşacakları parçacık radyasyonu etkilerine karşı test edilmesi hedeflendi.
    https://www.aa.com.tr/tr/bilim-tekno...uruldu/1662186

Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    “Çöküyoruz abi! Bişeyler yapın”......

Fransa eski cumhurbaşkanı Sarkozi ve İspanya eski başbakanı Jose Maria Aznar Avrupa’nın çöküşe gittiği, demokratik ve muhafazakar partilerin artık seyretmeyi bırakıp birşeyler yapmaları gerektiği fikrindeymişler...
    Bir üniversitede katıldıkları forumda, Avrupa’nın artık merkezi özelliğinin kalmadığını, dünya ekseninin batıdan doğuya kaydını söylemişler. Sorunu Avrupa’daki köhnemiş siyasi görüşlere bağlamışlar. Ayrıca liderlik sorunu olduğunu belirtmişler.

Sarkozi “yerim ben Avrupa demokrasisini, krizin aşılması için liderlik gerekiyor” demiş. Yine Sarkozi batının çöküş sebebi olarak Trump’u görmüyormuş. Trump’un bir işaret olduğu fikrindeymiş...
    https://www.aa.com.tr/tr/dunya/frans...-gecti/1657905

Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    5 aralıkta emekli aylığı kesintilerine ve tasarrruf tedbirlerine karşı uyarı için Fransa genelinde grev var...
    Halkın çoğunluğu grevlerin devam etmesini istiyormuş...

5 aralıkta Fransa'da özellikle ulaşım ve diğer kamu hizmetlerini felç edecek ülke çapında grev yapılacak. Hava, demiryolu ve yerel ulaşımlarda ciddi aksaklıklar yaşanacağı bekleniyor. Birçok tren seferi ve uçuşlar iptal edilmiş. Grevlerin 5 aralıktan sonra devam ettirileceği sanılıyor. Grevlerle birlikte bazı sendikaların büyük şehirlerde büyük gösteriler düzenleneceği söyleniyor. Bu gösterilere sarı yeleklilerin de katılacağı bekleniyormuş........

Fransa'da durum böyleyken Trump da laf Macron'a çakmış...

ABD'nin Fransa büyükelçiliği 5 aralık ve sonrası yapılması beklenen grevler ve gösteriler konusunda uyarı yayınlamış...

Yapı Kredi, konut kredisi faizini düşürdü
    Yapı Kredi, kuruluşunun 75. yılında ülke ekonomisine olan desteğini artırmak amacıyla konut kredisi faiz oranını aylık yüzde 0,99'a çekti.
    https://www.dunya.com/finans/haberle...-haberi-458078

Türkiye’de yapılan ilk yerli haberleşme uydusu olacak TÜRKSAT-6A için mühendislik modeli çalışmaları kapsamında, görev yükü panel testleri tamamlandı. ASELSAN sorumluluğunda geliştirilen uydu görev yükünün testleri, Uydu Görev Yükleri Montaj Entegrasyon ve Test Merkezinde, müşteri kurumların katılımıyla gerçekleştirildi.

Paneller daha sonra uydu mühendislik modelinin montajının ve testinin yapılacağı TAI-Uzay Sistemleri Entegrasyon ve Test Merkezine (USET) transfer edildi. Böylece görev yükü ve test altyapısı ilk kez işlevsel olarak doğrulanmış oldu.
    http://www.kokpit.aero/aselsan-turksat-6a-panel-test

TUSAŞ, AKSUNGUR teslimatlarına yılbaşı itibariyle başlayacak

TUSAŞ tarafından geliştirilen Yüksek Faydalı Yük Kapasiteli İHA AKSUNGUR bu yıl sonunda kardeşi ANKA’nın yanında TSK envanterine giriyor.
    https://www.defenceturk.net/tusas-ak...yle-baslayacak

Aselsan’ın CENKER’i Eğirdir Dağ Komando Okulunda

ASELSAN Savunma Sistem Teknolojileri Sektör Başkanlığının Ağ Destekli Yetenek Projesi altında geliştirdiği CENKER Tek Er Bilgi Sistemi, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında test edildi.

Askeri personelin katılımı ile iki komando kolu ile bir komuta merkezi kurularak, açık arazi ve meskûn mahal koşullarında önceden belirlenmiş senaryo doğrultusunda bir tatbikat gerçekleştirildi. Tatbikat öncesi ASELSAN Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri Sektör Başkanlığının geliştirdiği taktik telsizler ile komuta çevrimleri kuruldu. CENKER sisteminin komuta-kontrol, konum, durum, sağlık, mühimmat bilgi üretim ve paylaşım servisleri ile sesli komut, hedef tespit ve istihbarat toplama özellikleri taktik sahada denendi.

Açık ve geliştirilebilir bir mimariye sahip CENKER ile ASELSAN Mikroelektronik Güdüm ve ElektroOptik Sektör Başkanlığı tarafından geliştirilen GEZGİN Elektro-optik Hedef Tespit ve İzleme Sistemi ve SERÇE İnsansız Hava Aracı Sisteminin ile birlikte çalışabilme yetenekleri, bu saha denemelerinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından gözlemlendi.

GEZGİN ile tespit edilen hedeflerin taktik harita üzerine işlenerek, tespit edilen hedef koordinat bilgilerinin ateş destek unsurları ile paylaşılması büyük beğeni topladı. Testler................
    Devamı: https://www.defenceturk.net/aselsani...mando-okulunda

Sayfa 500/935 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •