Special Days Image
Sayfa 51/935 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 7473 madde; 401 - 408 arası.

Konu: Dolar/TL 'nin geleceği

1.  Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    Dolar 4,5 lira, 6 lira olacak gazı ve Türkiye'nin kısa vadeli borçları çok fazla borcunu ödeyemeyecek söylemleri ile vatandaşlara 3,50 üzerinde satılan ve döviz tevdiat hesaplarında yatan dolarları 3 lira ve altında geri alırlarsa, bankaların karı ne kadar olur?...
    Sn.Sar Türkiye ekonomisini şuna benzetirim... Evimizde bir hizmetçimiz var... Evimizi temizliyor. Yemeğimizi yapıyor. Ütümüzü yapıp, çamaşırlarımızı yıkayıp şoförlüğümüzü yapıp bizleri akşamlarıda eğlendiriyor...

Bu adama zamanında 100,000 TL borç vermişim.. Aylık faizi ise 1,000 TL işletiyorum... Yani bana daha önce vermiş olduğum bu nakitten dolayı her ay 1,000 TL faiz alıyorum...

Ve bu hizmetçiye de her ay vermiş olduğu hizmetlerden ötürü 1,000 TL maaş veriyorum...

Şimdi ben bu adamın yada kadının ölmesini, iflas etmesini, bitmesini, hastalanmasını istermiyim?

Hayır... Çünkü her bir pis işlerimi yapıyor... Çöpümü bile dışarı çıkarıyor...

Peki, bu hizmetçinin aylık 5,000 TL kazanmasına izin verirmiyim...

Hayır... Çünkü aylık 5,000 TL kazanırsa bana olan borcunu öder, faiz yükümlülüğü biter evimdeki her tür temizlik işini kendim yapmak durumunda kalırım... İşi bırakır...

O zaman bu adamı bu şekilde idare etmek gerekir..

Yani; Hayat Türkiye'de ABD li için, İngiliz için Alman için bedavaya yakın olmalı... Bizlerde bunlara hizmete devam edip odalarını silip WC lerini temizleyip yemeklerini yapmalıyız...

O sebeple Turizm sektörü %16 büyür... Zaten onu istiyorlar...

Hiç kafanızda tezahür edebildiniz mi?

Lokanta da size hizmet eden bir Alman Garson... Yada inşaatlarınızda çalışan ABD li bir amele... Yada ne bileyim ingiliz oda temizlyecisi....

Hayır...

Neden? Neden bu adamlar yapmazda hep Türkler yapar... Türkler bu adamlara hizmet etmek zorundadırlar ama o adamlar Türklere hizmet etmek zorunda değiller... Asla bir Türk'ün kullandığı WC yi İngiliz temizleyemez...

İşte bu tip beyin yakıcı soruları sorduğumuz zaman USD ın neden 5 TL olabildiği gibi 3 TL de olabileceğini anlamak zor değil... İşte tüm bunlara siyasi irade karşı koyarsa koyabilir köklü radikal ekonomik önlemler alırsa USD 3 TL olur niye olmasın ki? Ama yok alamaz irade koyamaz GOY GOY yaparsa...

USD 4 TL de olur... 5 TL de olur.... 6 TL de olur...

Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku

.......

3. Türk ekonomisinde şunu anlamakta zorlanıyorum.... Neden hep büyümek zorundayız... Her yıl %5 %7 filan... Büyüme derdinden dolayı enflasyon enflasyon derdinden dolayıda faiz illeti faiz illeti yüzünden de paramızın yabancı paralar karşısında değer kaybına ve bu değer kaybından dolayı da diğer ülkelerin hizmetçiliğini yapmak zorunda kalıyoruz...

Bu büyüme derdi yüzünden ne yapılan Okul, ne yapılan Cami, ne de yapılan yol, ev, eletrik, su, altyapı, kanalizasyon ne yeşil alan nede park bir türlü yetmiyor... Mantar gibi büyüyoruz....

Yahu BÜYÜMEYELİM.....

BÜYÜMEYİP DAHA İNSANCA DAHA MEDENİ VE DAHA UYGAR YAŞAMAK İSTİYORUM...

Nüfus kontrolü yapalım.. 80,000,000 da kalalım... Niye 90 milyon 100 milyon olmak için her yıl inanılmaz gayret gösteriyoruz ki... Ne olacak 150,000,000 nüfus olsa ne olacak... Gayri medeni şartlarda yaşadıktan sonra...

Şunu öneriyorum....

Nüfus artmasın.... Kontrol altında tutulsun... Böylece büyüme derdimiz bitecektir. Enflasyonu aşağıya çekip faizleri indireceğiz.

Mantar gibi Büyüme olmayacağı için daha önceden yapılmış olan Okul, Hastahane, yol, kanalizasyonların rehabilitasyonunu yapar daha medeni alt ve üst yapılara kavuşuruz...

Çocuklarımız daha medeni daha güzel temiz okullarda okurlar.. Birikim yapılan her kuruşu betona gömmek zorunda kalmayız... Yapılan ev yeter...

Nüfus az olacağı için sosyal konutlar, balık istifi gibi üst üste yaşamak zorunda kalmayız. Daha modern daha çağdaş evlerde otururuz... Paramızın değeri düşmez, böylece kimsenin pisliğini temizlemek zorunda kalmayız....

O sebeple bu üreme ve hormonlu kalitesiz büyüme derdini bir türlü anlayamıyorum....

Bu fotoğraf'ta İngiltere yok!....
    Brexit halkoylaması ile ayrılma kararı veren İngiltere hariç, AB ülkeleri Papa'nın çeveresinde birlik görüntüsü vermişti.
    Kraliçenin güney yarı küredeki büyük adasında meydana gelen ve aşağıdaki haberde verilen hadisenin yukarıdaki fotoğraf ile bir ilgisi var mıdır acaba?
    http://www.ensonhaber.com/avustralya...suclamasi.html

5. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Yunanistan'da 'çöp krizi' büyüyor
    Yunanistan'da hükümet ve işsiz kalma tehdidiyle kaşı karşıya kalan temizlik işçileri arasındaki anlaşmazlık nedeniyle yaşanan çöp krizi yaklaşık iki haftadır büyüyerek devam ediyor

https://www.dunya.com/dunya/yunanist...-haberi-370069

.....

Yunanistan'ı ziyaret eden turistler bu durumdan çok şaşkınmışlar.
    Yunanistan turizm bakanı 42 dereceyi bulan sıcak ortamda çöp yığınlarının turistlerin sağlıklarını tehdit ettiği hususunda endişeliymiş....

7.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Türk ekonomisinde şunu anlamakta zorlanıyorum.... Neden hep büyümek zorundayız... Her yıl %5 %7 filan... Büyüme derdinden dolayı enflasyon enflasyon derdinden dolayıda faiz illeti faiz illeti yüzünden de paramızın yabancı paralar karşısında değer kaybına ve bu değer kaybından dolayı da diğer ülkelerin hizmetçiliğini yapmak zorunda kalıyoruz...

Bu büyüme derdi yüzünden ne yapılan Okul, ne yapılan Cami, ne de yapılan yol, ev, eletrik, su, altyapı, kanalizasyon ne yeşil alan nede park bir türlü yetmiyor... Mantar gibi büyüyoruz....

Yahu BÜYÜMEYELİM.....

BÜYÜMEYİP DAHA İNSANCA DAHA MEDENİ VE DAHA UYGAR YAŞAMAK İSTİYORUM...

Nüfus kontrolü yapalım.. 80,000,000 da kalalım... Niye 90 milyon 100 milyon olmak için her yıl inanılmaz gayret gösteriyoruz ki... Ne olacak 150,000,000 nüfus olsa ne olacak... Gayri medeni şartlarda yaşadıktan sonra...

Şunu öneriyorum....

Nüfus artmasın.... Kontrol altında tutulsun... Böylece büyüme derdimiz bitecektir. Enflasyonu aşağıya çekip faizleri indireceğiz.

Mantar gibi Büyüme olmayacağı için daha önceden yapılmış olan Okul, Hastahane, yol, kanalizasyonların rehabilitasyonunu yapar daha medeni alt ve üst yapılara kavuşuruz...

Çocuklarımız daha medeni daha güzel temiz okullarda okurlar.. Birikim yapılan her kuruşu betona gömmek zorunda kalmayız... Yapılan ev yeter...

Nüfus az olacağı için sosyal konutlar, balık istifi gibi üst üste yaşamak zorunda kalmayız. Daha modern daha çağdaş evlerde otururuz... Paramızın değeri düşmez, böylece kimsenin pisliğini temizlemek zorunda kalmayız....

O sebeple bu üreme ve hormonlu kalitesiz büyüme derdini bir türlü anlayamıyorum....
    Niteliksiz nicelik olmazsa
    Eksozcu
    Plastikci
    Manav
    Koylu
    Isci
    Gibi ucuz is gucu olmaz.

Tabi 90 iq lu insanlarda olmaz.
    Dolayisi ile
    Bu tur ulkelerde bu promotee edilir.

Yoksa 350 dolar a isci nerede??
    Çin.
    İran
    Balgaldes.
    Ee kim gidecek oraya. ??

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    Yunanistan'da 'çöp krizi' büyüyor

https://www.dunya.com/dunya/yunanist...-haberi-370069

.....

Yunanistan'ı ziyaret eden turistler bu durumdan çok şaşkınmışlar.
    Yunanistan turizm bakanı 42 dereceyi bulan sıcak ortamda çöp yığınlarının turistlerin sağlıklarını tehdit ettiği hususunda endişeliymiş....
    3 5 seneye robot copculer gelir komsu da
    Egede balikci olur.
    Napsin.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 51/935 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •