Sayfa 52/935 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon
Arama sonucu : 7473 madde; 409 - 416 arası.

Konu: Dolar/TL 'nin geleceği

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Türk ekonomisinde şunu anlamakta zorlanıyorum.... Neden hep büyümek zorundayız... Her yıl %5 %7 filan... Büyüme derdinden dolayı enflasyon enflasyon derdinden dolayıda faiz illeti faiz illeti yüzünden de paramızın yabancı paralar karşısında değer kaybına ve bu değer kaybından dolayı da diğer ülkelerin hizmetçiliğini yapmak zorunda kalıyoruz...

Bu büyüme derdi yüzünden ne yapılan Okul, ne yapılan Cami, ne de yapılan yol, ev, eletrik, su, altyapı, kanalizasyon ne yeşil alan nede park bir türlü yetmiyor... Mantar gibi büyüyoruz....

Yahu BÜYÜMEYELİM.....

BÜYÜMEYİP DAHA İNSANCA DAHA MEDENİ VE DAHA UYGAR YAŞAMAK İSTİYORUM...

Nüfus kontrolü yapalım.. 80,000,000 da kalalım... Niye 90 milyon 100 milyon olmak için her yıl inanılmaz gayret gösteriyoruz ki... Ne olacak 150,000,000 nüfus olsa ne olacak... Gayri medeni şartlarda yaşadıktan sonra...

Şunu öneriyorum....

Nüfus artmasın.... Kontrol altında tutulsun... Böylece büyüme derdimiz bitecektir. Enflasyonu aşağıya çekip faizleri indireceğiz.

Mantar gibi Büyüme olmayacağı için daha önceden yapılmış olan Okul, Hastahane, yol, kanalizasyonların rehabilitasyonunu yapar daha medeni alt ve üst yapılara kavuşuruz...

Çocuklarımız daha medeni daha güzel temiz okullarda okurlar.. Birikim yapılan her kuruşu betona gömmek zorunda kalmayız... Yapılan ev yeter...

Nüfus az olacağı için sosyal konutlar, balık istifi gibi üst üste yaşamak zorunda kalmayız. Daha modern daha çağdaş evlerde otururuz... Paramızın değeri düşmez, böylece kimsenin pisliğini temizlemek zorunda kalmayız....

O sebeple bu üreme ve hormonlu kalitesiz büyüme derdini bir türlü anlayamıyorum....
    Fasist hukumetler nufus patlamasi ister. Boylelikle egitimsiz bir suru insan ortaya cikar onlari yonetmek kolaydir

Sistem kendisine kole ariyor. Din ile islam ile beyni yogusmus insanlara zorla 5-10 cocuk yaptirirsan bir suru kole ortaya cikar

Sirketlerinde isine geliyor ucuz iscilik istiyorlar

O yuzden Turkiyenin nufusu devamli artmali her taraf coluk cocuk dolmali heryer issiz gucsuz insan dolmali ki bunlar egitimsiz kalsin ve kolayca secimlerde mitinglerde beynini celbedeyim kandirayim

Sirketlerde mutlu bir suru ucuza calsiacak amele

senin ne istedigin onemli degil tepedekilerin ne istedigi onemli. Sen bu sistemde bir hicsin olsen kimsenin haberi olmaz.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    Yunanistan'da 'çöp krizi' büyüyor

https://www.dunya.com/dunya/yunanist...-haberi-370069

.....

Yunanistan'ı ziyaret eden turistler bu durumdan çok şaşkınmışlar.
    Yunanistan turizm bakanı 42 dereceyi bulan sıcak ortamda çöp yığınlarının turistlerin sağlıklarını tehdit ettiği hususunda endişeliymiş....
    Yunanistan da kriz falan yok

Yunanistan in sorunu kendi parasini basamamasi

Kendi parasini basma yetkisi verselerdi Turkiye gibi onlarda istedikleri kadar para basar yuksek enflasyon yuksek faiz ama kriz olmadan ama cok daha fakir yasarlardi

3.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Türk ekonomisinde şunu anlamakta zorlanıyorum.... Neden hep büyümek zorundayız... Her yıl %5 %7 filan... Büyüme derdinden dolayı enflasyon enflasyon derdinden dolayıda faiz illeti faiz illeti yüzünden de paramızın yabancı paralar karşısında değer kaybına ve bu değer kaybından dolayı da diğer ülkelerin hizmetçiliğini yapmak zorunda kalıyoruz...

Bu büyüme derdi yüzünden ne yapılan Okul, ne yapılan Cami, ne de yapılan yol, ev, eletrik, su, altyapı, kanalizasyon ne yeşil alan nede park bir türlü yetmiyor... Mantar gibi büyüyoruz....

Yahu BÜYÜMEYELİM.....

Nüfus kontrolü yapalım.. 80,000,000 da kalalım... Niye 90 milyon 100 milyon olmak için her yıl inanılmaz gayret gösteriyoruz ki... Ne olacak 150,000,000 nüfus olsa ne olacak... Gayri medeni şartlarda yaşadıktan sonra...

Şunu öneriyorum....

Nüfus artmasın.... Kontrol altında tutulsun... Böylece büyüme derdimiz bitecektir. Enflasyonu aşağıya çekip faizleri indireceğiz.

Mantar gibi Büyüme olmayacağı için daha önceden yapılmış olan Okul, Hastahane, yol, kanalizasyonların rehabilitasyonunu yapar daha medeni alt ve üst yapılara kavuşuruz...

Çocuklarımız daha medeni daha güzel temiz okullarda okurlar.. Birikim yapılan her kuruşu betona gömmek zorunda kalmayız... Yapılan ev yeter...

Nüfus az olacağı için sosyal konutlar, balık istifi gibi üst üste yaşamak zorunda kalmayız. Daha modern daha çağdaş evlerde otururuz... Paramızın değeri düşmez, böylece kimsenin pisliğini temizlemek zorunda kalmayız....

O sebeple bu üreme ve hormonlu kalitesiz büyüme derdini bir türlü anlayamıyorum....

Yazınızı tam üç kez okudum. Acaba yanlış mı yazılmış, ya da bir hinlik mi var diye. Ama tam bir ESER niteliğinde .Bu ülkede sizin gibi düşünen beyinler oldukça içim rahatlıyor. Geleceğe ümidim yükseliyor. Teşekkür ederim.

4.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Yazınızı tam üç kez okudum. Acaba yanlış mı yazılmış, ya da bir hinlik mi var diye. Ama tam bir ESER niteliğinde .Bu ülkede sizin gibi düşünen beyinler oldukça içim rahatlıyor. Geleceğe ümidim yükseliyor. Teşekkür ederim.
    Sn.Ressam önyargısız okumanız için teşekkür ederim... Beğendiniz ise ne mutlu bana... Bende beni anlayabilen insanlar oldukça umutlanıyor ve mutlu oluyorum...

5. Değil Türkiye'de , dünyada öyle bir politikacı henüz üretilmedi ...
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    .......

Ne balkondaki Juliet , ne aşağıda kollarını açan gel yavrum diyen macide Romeo dur.

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku

Yahu BÜYÜMEYELİM.....

Şunu öneriyorum....

Sayın dostum,

Bunlar sizin kişisel arzularınız. Bu hükümet zihniyetinden bu şekilde rasyonel bir politika beklentisi içerisindeyseniz korkarım ki bu zihniyeti hiç ama hiç anlayamamışsınızdır.

Discover da söylemiş . Niteliksiz nicelik lazım.
    Şirketlere ucuz eleman lazım mantığı da değil bana göre. Sadece ve sadece çaresiz , avucuna bırakılacak bir kaç kırıntıya muhtaç milyonlar yaratmak. Verdikleri bir kaç kırıntı ile de , eğer iktidar giderse o kırıntılardan da olacağını zanneden milyonların verecekleri oy ile iktidarı yıllar , yıllar boyu sürdürecek bir yapı oluşturmak. Bu politikadan milim şaşmayacaklardır.
    Eski forumda inanna abimiz derdi , "Gemisini kurtaran kaptan. "

Fransa'da kamu borcu yeni rekor kırdı
    https://www.dunya.com/finans/haberle...-haberi-370231

.....

Fransa'nın kamu borcunun GSYH'ya oranı 2017 ilk çeyrek sonunda yüzde 98,9 seviyesine çıkmış.
    2016 son çeyrekte kamu borcu/GSYH oranı yüzde 96,3 seviyesindeymiş.

Keşke AB ve ABD merkez bankaları ciddi ciddi faiz artırımına bir başlasalar da!........
    Halihazırda bedavaya yakın kaynak ile borç döndüren şu gelişmiş ülkelerin, kamu borçlarının nasıl yükseleceğini bir görsek....

Sayfa 52/935 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •