Sayfa 551/935 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon
Arama sonucu : 7473 madde; 4,401 - 4,408 arası.

Konu: Dolar/TL 'nin geleceği

1. HAYALLER PARİS İDİ, AMA GERÇEKLER BAĞCILARDI...2019 YILI İKAZ USD ALMAYIN İKAZ VİDEOM

2. BORSA da 120,000 olucak demiştim....

3. USD 'da 2020 ortalama kur beklentim 6,20 Tl dir.. 2020 yılı için tepe noktası olarak 6,40 TL olabilir. O sebeble USD/TRY nin bu yılki geleceği için 5,71 TL dip diyebilirim. 5,71 TL civarında USD da pozisyonlanmak %100 kazanmak için ideal şartlardır... 5,85 TL de ilk kademe USD alımı gerçekleştirdim...

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    USD 'da 2020 ortalama kur beklentim 6,20 Tl dir.. 2020 yılı için tepe noktası olarak 6,40 TL olabilir. O sebeble USD/TRY nin bu yılki geleceği için 5,71 TL dip diyebilirim. 5,71 TL civarında USD da pozisyonlanmak %100 kazanmak için ideal şartlardır... 5,85 TL de ilk kademe USD alımı gerçekleştirdim...
    Sayın Hocam , 156 TL ' den almış olduğum gram altınları 292 TL ' den sattım . Bunları yaparken de kademeli satış yaptım .

% 40 ' nı 220 TL ' den
    % 20 ' ni 283 TL ' den
    ve son olarak % 40 ' nı ise 292 TL ' den sattım . Şuan % 100 likitteyim.

T.C MB ' nın Dolar kuru üzerindeki ciddi baskısı
    Donald Trump ' ın , Amerika ' nın uluslararası piyasalarda rekabet gücünü korumak için değerli dolar istemediğini defalarca söylemesi .
    2007 - 2008 küresel krizde basılan dolar nedeniyle oluşan Dolar bolluğu
    Ortadoğu ' da , Çin - ABD ticaret savaşı , ABD - İran , ABD - K. Kore arasındaki sıkıntılar nedeniyle altına olan yoğun talep

Dolar , gram altın kadar istenilen performansı gösteremedi . Ağustos 2018 rallisi hariç tabi .

Hisse.net ve YouTube ' daki paylaşımlarınızı sıkı takip ediyorum Sayın Hocam . Sağlıcakla kalın . Saygılar .

Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    Sayın Hocam , 156 TL ' den almış olduğum gram altınları 292 TL ' den sattım . Bunları yaparken de kademeli satış yaptım .

% 40 ' nı 220 TL ' den
    % 20 ' ni 283 TL ' den
    ve son olarak % 40 ' nı ise 292 TL ' den sattım . Şuan % 100 likitteyim.

T.C MB ' nın Dolar kuru üzerindeki ciddi baskısı
    Donald Trump ' ın , Amerika ' nın uluslararası piyasalarda rekabet gücünü korumak için değerli dolar istemediğini defalarca söylemesi .
    2007 - 2008 küresel krizde basılan dolar nedeniyle oluşan Dolar bolluğu
    Ortadoğu ' da , Çin - ABD ticaret savaşı , ABD - İran , ABD - K. Kore arasındaki sıkıntılar nedeniyle altına olan yoğun talep

Dolar , gram altın kadar istenilen performansı gösteremedi . Ağustos 2018 rallisi hariç tabi .

Hisse.net ve YouTube ' daki paylaşımlarınızı sıkı takip ediyorum Sayın Hocam . Sağlıcakla kalın . Saygılar .
    220-230'dan altın satılır mı hocam? nasıl kıydınız o sarı kuzucuklara
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    USD 'da 2020 ortalama kur beklentim 6,20 Tl dir.. 2020 yılı için tepe noktası olarak 6,40 TL olabilir. O sebeble USD/TRY nin bu yılki geleceği için 5,71 TL dip diyebilirim. 5,71 TL civarında USD da pozisyonlanmak %100 kazanmak için ideal şartlardır... 5,85 TL de ilk kademe USD alımı gerçekleştirdim...
    Doların oralara çekileceğini düşünüyor musunuz? An itibariyle 5.89'a attı yine kendini.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

7.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Doların oralara çekileceğini düşünüyor musunuz? An itibariyle 5.89'a attı yine kendini.
    Esra hanım oralara atar mı bilemem.. Yanlış anlamayınız, yazımda USD/TRY 5,71 TL olacaktır, demedim. USD da dip noktası 5,71 Tl dir, dedim.. 5,89 TL de USD a yatırım yapar kazanırsınız ama 5,71 e inme teknik durumu var. O zaman zarar edersiniz...

Oysa 5,71 e gelirse ben %100 USD da pozisyonlanırım.. %100 para kazanmak için....

156 TL ' den aldığım gram altınları kademeli satış yaparak 220 TL ' den , 283 TL ' den ve 293 TL ' den satıp likit fona yönlendirdim. Full likit fondayım .

Büyük buhran olursa Dolar yatırımcıları bundan çok olumsuz etkilenecek . 2008 küresel krizde bunun örneğini gördük . Parasal genişleme ve sonrasında oluşan Dolar bolluğu nedeniyle Doları olanlara saç baş yolduracak .

Altın ise ekonomik buhran olduğu için işsiz kalanlar , borcunu ödemekte zorlananlar , gram altına uzun vadeli yatırım yapıp iyi kazanç sağlayanlar panik satış ile altınlarını satacaklar . Belli bir süre altında gerileme yaşanacak . Tekrardan altında boğa piyasası yaşanacak.

Bitcoin bana göre bu ekonomik buhranın yıldızı olacak . Çok daha büyük zirvelere oynayacak .

Şunu özellikle belirtmek isterim . Türkiye ' deki ekonomik kriz , ekonomik buhrandan ( küresel krizden ) önce olursa Dolarda Bing Bang yaşanır . Yani dolar kuru zirvelere oynar. Eğer küresel kriz , Türkiye' deki ekonomik krizden önce olursa işte o zaman buyrun cenaze namazına ... Dolar kurunda sürünmeye devam ...

Örnek mi ? 2007-2008 küresel krizde , Türkiye bundan fazla etkilenmedi . Özellikle dikkat edin . Altında iyi bir boğa piyasası yaşandı . Dolar kuru ise nakavt . Her zaman " papaz pilavı yemez " misali işte dolar artarsa , gram altın da artar düşüncesinden kurtulun ! Bu her zaman böyle olmaz .

Borsayı sormayın zaten ! Anlayan anladı ...

NOT : Yukarıda yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir . Karar ve tercih sizindir .

Sayfa 551/935 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •