Sayfa 84/935 İlkİlk ... 3474828384858694134184584 ... SonSon
Arama sonucu : 7473 madde; 665 - 672 arası.

Konu: Dolar/TL 'nin geleceği

Dün akşam Fırat Kalkanı harekatında yer alan TSK destekli ÖSO kuvvetleri, Munbiç'te ypg'li teröristlerle birlikte hareket eden abd askerleri ile çatıştı...

http://m.ensonhaber.com/moodys-turki...kseltti.html#0

......

2,6 nerede 3,7 nerde?
    Kredi notunda da yükselişler gelecek mi acaba?

Bu arada cds'ler gıdım gıdım aşağı süzülüyor....
    Şu anda 168,73
    2014 yılı son aylarındaki seviyeler...

3.  Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    Ben de önce sizin gibi düşündüm. İlk bakışta dediğiniz doğru ama, her tarafı sel götürmüş. Kuyular ve ham petrol nakil hatları, pompa istasyonları da zarar görmüştür. Ham petrol üretimi ve rafinerilere nakliyesi de durmuştur. Rafineriler kasırganın etkilemesinin yanında ham petrol bulamamalarından da kapanmış olabilir...
    Haberde eksiklik var sanki..
    Biraz önce bir kanalda izledim, 140 milyar dolarlık zarardan bahsettiler...
    Genelde kasırga'nın bulunduğu bölgelerde kaya gazı petrolü çıkarıldığı söyleniyor. Kaya gazı petrolünde de geleneksel yöntemlere göre çok detaylı ekipman ihtiyacı yok. Her şey özel bir kum ve kimyasala bağlı. Bildiğimiz anlamda sondaj dahi gerektirmiyormuş, ince bir kanaldan salınan kimyasal yatağa vardığında bir tepkime gösteriyormuş ve oluşan reaksiyonla dipteki petrol sondaja gerek kalmaksızın kendini basınçla yukarı atabiliyormuş. Hakikaten çok ileri bir teknoloji kullanıyorlar. Bu nedenle kaya gazı petrolü üretiminin kasırga'dan etkilenmediği söyleniyor. Ancak rafineriler (benzin,dizel v.b) durmuş.
    Aslında Amerika'nın elindeki bu ileri teknolojinin tüm dünyaya yayılması ile petrol'ün aslında teknik olarak sınırsız bir emtia olduğu anlaşılacak.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Kredi derecelendirme kuruluşlarından kredi notu artışı söz konusu olursa, dolarda/euroda hangi seviyelere kadar düşüş olur?

5. Genelde tam tersi olur. Not düşerken borsa diptedir dolar zirvededir.

Not yükselirken borsa zirvededir, dolar diptedir.

Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    Not artışı söz konusu olursa, dolarda hangi seviyelere kadar düşüş olur?

6. İstisnalar olmakla birlikte böyle işler;

Olumsuz haberler genelde Ocak-Şubat-Mart gibi gelir. Ucuzdan yeni portföyler açılır.

Olumlu haberler genelde Ağustos-Eylül-Ekim gibi gelir. Kar realize edilir. Dolarlar yerine konur. Yapılan karlardan bonuslar alınır.

Eşşeklerin paraları Miami'de Florida'da Londra'da itinayla yenir. Saunalarda özel şovlar partiler.

Moody's 24 eylül 2016'da not kırmış....

Borsaya bakmadım ama dolar/tl grafiği aşağıda...
    Sanki eylülün 23'ünden sonra ciddi bir tırmanış var gibi geldi bana....
    Yanlış mı görüyorum?

8. Kısa süreli öyleymiş gibi olur. Milimetrik konuşmuyorum. Dediğimi büyük ölçekte masaya yatırın. 1-2 aylık sapmalar normal. Pozisyon ayarlaması yapılır. Yetmiyorsa MEDYA yemlenir ve biraz daha fazla Olumlu/Olumsuz haberler yayınlanır, insanlar ikna edilir. Pozisyon ayarlaması.

Genelde ne diyorlarsa 1-3 ay içinde tam tersi olur.

Bu arkadaşlar BONUS ları hangi ayda hangi kritere göre alıyorlar?

Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    Moody's 24 eylül 2016'da not kırmış....

Borsaya bakmadım ama dolar/tl grafiği aşağıda...
    Sanki eylülün 23'ünden sonra ciddi bir tırmanış var gibi geldi bana....
    Yanlış mı görüyorum?

Sayfa 84/935 İlkİlk ... 3474828384858694134184584 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •