Sayfa 437/935 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537 ... SonSon
Arama sonucu : 7473 madde; 3,489 - 3,496 arası.

Konu: Dolar/TL 'nin geleceği

1. FETÖ cileri zor yakalarlar bu gidişle, çoğu kamufle olmak MENZİL gibi başka tarikatlara kaymıştır.

Kamuda liyakata dayalı sistem gelmedikçe FETÖ artarak devam eder. Sadece şekil değiştirir.

Zaten FETÖ kamuda hala var olmasaydı ve güçlü olmasaydı, Amerika şimdiye Fetöşü çoktan öldürür leşini yok ederdi. Demek ki adam hala güçlü Türkiyede.

Usame bin Ladin ile işleri bitti, gücü kalmadı, anında imha ettiler konuşmasın diye.

Türkiyede şu anda kamuda, üniversitelerde, belediyelerde, milli eğitimde, bakanlıklarda FETÖ/MENZİL vb tarikatlı personel oranı %25 lerin üzerindedir tahminen.

FETÖ ile mücadele edildiğinden pek emin olamıyorum bu kafayla bu yaklaşımla.

Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Ben de gaya zıbarmamaıştır şimdi damlar buraya deye aklımdan geçiyordu, ben kayayım artık senin ayarsızlığınla uğraşamam.
    Iyi akşamlar

Her şeyi boş ver de şu zehir gibi çalışan kafanı borsaya yor HİSSE BUL, alalım.

2.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Sarımsak Soğan Patates Buğday Domates Salatalık Biber Mercimek Nohut Zeytinbunlar olmadan asla mutlu olamazsın!!!

Bizim en çok tükettiklerimiz bunlardır.

Bunları kendi nüfusuna yetecek kadar üretmeyen dışarı bağımlı olur. İnsanların önce karnı ucuza doymalı. Gerisi önemli değil. Karnı doyan adam mutlu olur.
    insan hafızası çok zayıf. Geçen sene pazarda 5 liradan aşağı patates, soğan yoktu. Domates bu aylarda 6-7 liradan başlıyordu.
    Bakın bu sene bolluk var. Domates tarlada 70 kuruş. markette 2 lira, soğan desen Carefourda bugün gördüm 1lira 59 kuruş.
    bedavadan az pahalı..
    daha ne olsun. bolluk var. Mercimek, zeytin, biber falan herşey geçen senenin yarısından işlem görüyor. Hala pahalı falan demeyin. onu üretenleri de düşünün. Bir tek sarımsak arttı. Ama onun kolayı var. Çinden gelecek. stokçuların eli yanacak..eli kulağında..

3. İthalat yaparak sorun çözen devlet sorunu çözemez . BİM de A101 de ŞOK ta satılan tüm bakliyat ve kuruyemiş İTHAL !!!

Kalıcı uzun vadeli üretim yaparsak ilerleriz.

10 senedir HAL YASASI çıkacak. Ne zaman çıkacak HAL YASASI?

Aracıları aradan çıkaramadık 10 senedir. 4 seçim dönemi geçti hala çıkacak.

Alıntı Originally Posted by ahsen2 Yazıyı Oku
    insan hafızası çok zayıf. Geçen sene pazarda 5 liradan aşağı patates, soğan yoktu. Domates bu aylarda 6-7 liradan başlıyordu.
    Bakın bu sene bolluk var. Domates tarlada 70 kuruş. markette 2 lira, soğan desen Carefourda bugün gördüm 1lira 59 kuruş.
    bedavadan az pahalı..
    daha ne olsun. bolluk var. Mercimek, zeytin, biber falan herşey geçen senenin yarısından işlem görüyor. Hala pahalı falan demeyin. onu üretenleri de düşünün. Bir tek sarımsak arttı. Ama onun kolayı var. Çinden gelecek. stokçuların eli yanacak..eli kulağında..
    Son düzenleme : sadecegrafik; 06-10-2019 saat: 13:12.

4. Türkiye’deki en büyük lobinin taksici lobisi olduğu bir kez daha kanıtlandı.
    50 yıldır hiç kimse bileğini bükemiyor taksicilerin...
    Kimse bunlara söz geçiremiyor.
    Çünkü ortada büyük bir rant var. Bu randa dokunanı duman ediyorlar.
    Daha önce de yazdım, ısrarla da yazacağım: İstanbul’da 52 yıldır taksi plakası sayısının artmamasını bir yetkili çıkıp da izah etsin bize...
    1966’da İstanbul’un nüfusu 2.300.000, küsuratları boş verin taksi plakası sayısı kaç? 17 bin...
    2018’de İstanbul’un nüfusu 15.000.000, taksi plakası sayısı kaç? Yine 17 bin...
    52 yıldır neden yeni taksi plakası verilmiyor?
    Verilirse fiyatı düşer de o yüzden...
    Bir taksi plakası 1.6 milyon lira civarında...
    Taksi sayısı 30 bine çıkarılırsa, fiyat yarı yarıya düşecek...
    Uber buz dağının görünen yüzü, asıl kavga bunun için işte...
    Uber’i eleştirenlerin en büyük argümanlarından biri ne?
    Taksiciler vergi veriyor, kayıtlı, legal olarak bu işi yapıyor diyor...
    Taksiciler ne vergisi veriyormuş?
    Yıllık gelirini 40 bin liranın üzerinde gösteren taksi sahibi gösterin bana bakalım...
    Neden 40 bin?
    Basit usulde vergi vermenin sınırı yıllık 43 bin lirada o yüzden...
    Bu sınıra kadar vergi dilimi 6 bin lira...
    Bir taksinin yıllık gelirinin 100 bin liraya yakın olduğu biliniyor, ödenen vergi 6 bin lira...
    Bitmedi...
    Otomobili alırken ÖTV ödemiyorlar...
    Limonatada ÖTV var, taksicilerin aldığı araçta ÖTV yok...

Basit usulde vergi öde, ÖTV siz araç al, KDV ve stopaj ödeme...
    Ohh yağma Hasan ın böreği...
    Bir de üzerine kötü hizmet sun, iyi hizmet sunanı tekme tokat kov...
    Diyorum ya bu ülkenin en güçlü lobisi taksiciler diye...
    17 bin kişi (17 bin de değil, 10’ar 20’şer plaka sahibi olanları düşünün), 600-700 kişi İstanbul’u rehin aldı, bir şey yapamıyoruz...
    Aksini iddia eden varsa buyursun gelsin...

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...or-ha-40858610

5. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

7. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

8. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

Sayfa 437/935 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •