Sayfa 395/935 İlkİlk ... 295345385393394395396397405445495895 ... SonSon
Arama sonucu : 7473 madde; 3,153 - 3,160 arası.

Konu: Dolar/TL 'nin geleceği

1. sisiyi pisiyi salla gitsin sar.
    biz kendi sorunlarımıza çözüm bulalım önce.
    bak istanbulun kaç yıllık sel sorununa çözüm geldi sonunda.
    elin gavuru kanalizasyonda adam koşturup film çevirirken, bizim kanalizasyon boruları niçin suya bile yetersiz kalıyor?

şimdi gözünüz adam gibi tünel görsün, boru görsün.
    bak bu adam boruyu millete değil yere döşüyor.

Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

2. ayrıca videoda ingilizceye niçin dikkat çekmişler, o kısmını anlayamadım..
    tek ingilizce bilen imamoğlu değil ki.
    eski liderlerin hakkını yemek olmaz, hepsi çatır çatır ingilizce konuşuyordu vesselam.
    hele videonun sonunda reisin ingilizce konuşması takdire şayan.

ben bile şu video sayesinde biraz ingilizce öğrendim.

hav ar yu sar?
    yu ar e pensıl.
    fayn kenks yu.

Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.

Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    ABD isterse Suudlarin uzerinde kus bile ucurtmaz.... Ama o zaman istedikleri zaman istediklari tavizleri alamazlar....

En ideali yarim koruma...Her zaman panik, endise ve korku altinda yasasinlarki ittiraz ve tereddut etmeden ittaat etsinler.
    İyi de Suudiler “koruyacaksan koru, koruyamayacaksan başka birilerini bulalım” derlerse! Çin’e üs kurma çağrısında bulunurlarsa. Veya Rusya’ya...

Bir sitede ikide bir vukuat olursa, hırsızlık olursa o sitenin yönetimi yarım yamalak iş yapan güvenlik şirketiyle yapmış olduğu sözleşmeyi fesheder...

Suudiler yapabilir mi? Zor biraz. Kral Faysal’ı yeğenine vurdurttular...
    Ama içten içe hem yönetim nezdinde hem de halk nezdinde abd’ye muhalefet artar.

Milli drone şirketinin gözü insan taşımacılığında
    Sivil havacılık için ürettikleri yerli ve milli drone ile "Dünyanın En İnovatif 20 Drone" listesine girmeyi başaran Ape Drone Teknolojileri firması, TEKNOFEST'te savunma alanında görüntüleme amaçlı kullanılacak ürününü tanıtacak
    Ape Drone Teknolojileri firmasının kurucu ortağı Kaan Cevher, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sivil havacılık için Ape X'in tamamen yerli imkanlarla üretildiğini söyledi.

Cevher, geçen yıl Yenilikçi Drone Start-Up Yarışması'nda, "Dünyanın En İnovatif 20 Drone"u listesine giren Ape X'i dünya pazarına taşımak istediklerinin altını çizerek, cihazı uzun vadede önce ürün, sonra da insan taşımacılığı için uygun hale getirilebilecek şekilde geliştirmeyi hedeflediklerini belirtti.
    https://www.aa.com.tr/tr/turkiyenin-...iginda/1584008

5. Milli montajcı firmaların çoğalması sevindirici.
    Montajda dünya lideriyiz. Çinden hazır lop gelen parçaları çok süper montajlarız evelallah.
    İthal muza "yerli üretim" stickeri yapıştıran insanlarız biz.
    Yerli ve milli olmak için her şeyi yaparız. Çünkü, kalkınmanın temelinde milli olmak yatar.

Kanadanın GDO'lu mercimeğini ve nohutunu % 100 yerli işçilerimizle Türkiyede paketleyip halka sunarız.
    Hayvancılıkla uğraşmayacak kadar zengin olduğumuz için, dışarıdan hayvan ithal edip % 100 yerli sürmene bıçağıyla keseriz.
    Avrupanın plastik çöplerini satın alıp % 100 yerli tesislerimizde eriterek çok sağlıklı plastik eşyalara dönüştürürüz.

Milli sanatçımızdan sıradaki parçayı sana armağan ediyorum sar.

6.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Milli montajcı firmaların çoğalması sevindirici.
    Montajda dünya lideriyiz. Çinden hazır lop gelen parçaları çok süper montajlarız evelallah.
    İthal muza "yerli üretim" stickeri yapıştıran insanlarız biz.
    Yerli ve milli olmak için her şeyi yaparız. Çünkü, kalkınmanın temelinde milli olmak yatar.

Kanadanın GDO'lu mercimeğini ve nohutunu % 100 yerli işçilerimizle Türkiyede paketleyip halka sunarız.
    Hayvancılıkla uğraşmayacak kadar zengin olduğumuz için, dışarıdan hayvan ithal edip % 100 yerli sürmene bıçağıyla keseriz.
    Avrupanın plastik çöplerini satın alıp % 100 yerli tesislerimizde eriterek çok sağlıklı plastik eşyalara dönüştürürüz.

Milli sanatçımızdan sıradaki parçayı sana armağan ediyorum sar.

Kulaklarımızın devlet tarafından işkenceye tabi tutulduğu zamanları hatırlayan var mı acaba?
    https://www.youtube.com/watch?v=zWElPAwnDNQ

7. Önce Milli tuvalet kağıdı üretsek, veya Milli patates?

Hiç değilse biriyle kıçımızı sileriz! Diğeriyle de açlarımızı doyururuz!

Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    Milli drone şirketinin gözü insan taşımacılığında

https://www.aa.com.tr/tr/turkiyenin-...iginda/1584008

8. Eski liderler İTÜ ve ODTÜ ten ağır mühendislik eğitimi almış IQ su ve EQ su yüksek adamlardı.

Şimdiklerin hepsi sözelci; avukat, iktisatçı, işletmeci, kamu maliyesi, uluslarası ilişkiler, tarih, felsefe, vb...

Bunlar asla yürüyen sistemler kuramaz...

Erbakan, Demirel, Özal, Adnan Kahveci.... Bunlar zeka küpü adamlardı... çünkü süper bir mühendislik eğitimi almışlardı ve yıllarca sistemler kurup işletmişlerdi, sonra siyasete atılmışlardı.

Şimdikiler boşboş konuşuyorlar... Kalıcı uzun vadeli sistem kuramıyorlar... Çünkü hepsi sözel kapasitesi yüksek, sayısal ve analitik kapasitesi düşük siyasetçiler...

İsterseniz tek tek bakın eskilerle mezun olunan okulları ve iş tecrübelerini yenilerle mukayese edin!

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    ayrıca videoda ingilizceye niçin dikkat çekmişler, o kısmını anlayamadım..
    tek ingilizce bilen imamoğlu değil ki.
    eski liderlerin hakkını yemek olmaz, hepsi çatır çatır ingilizce konuşuyordu vesselam.
    hele videonun sonunda reisin ingilizce konuşması takdire şayan.

ben bile şu video sayesinde biraz ingilizce öğrendim.

hav ar yu sar?
    yu ar e pensıl.
    fayn kenks yu.

Sayfa 395/935 İlkİlk ... 295345385393394395396397405445495895 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •