Sayfa 2/1006 İlkİlk 123412521025021002 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Viop - XXII

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    derminden beri ona uğraşıyordum alışması zor olacak doalrında euronun da altına düştü
    1328 olur son.

daha aşşağı kurtarmaz maliyeti
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    1328 olur son.

daha aşşağı kurtarmaz maliyeti
    1355 e bağladım
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

VİOP30 1.355 değil 1356,000 olacak başkan.

elin gitmiyor anladık

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    VİOP30 1.355 değil 1356,000 olacak başkan.

elin gitmiyor anladık
    55 e bağladım uğraştırma
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    1355 e bağladım
    başkan dedik bağrımıza bastık

vaybe kıyak adammışsın 5 sıfır birden sildin.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,788
    Blog Entries
    1
    Başlık büyük harf romen rakamı olsa iyiymiş. Edit süresi dolmadı ise tavsiyedir.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

7. Dünyada bankaların finans dışı iştiraklerini satması ve yatırım işleri ile kredi işlerini ayırması akımı vardı, hala devam ediyordur.
    Türkiye'de genelde bankalar finans dışı iştiraklerini bu arada sigorta işlerinden de çıktılar büyük ölçüde.

İş Bankası da azaltıyor ama çok büyük olduğu ve vergi vs çok yükümlülük doğduğu için ağırdan alıyor olabilir.

Öte yandan GYO işini bankalar bence fazla girdi. Gayrimenkullerini GYO ya satıp sonra kiralama konusunun çok dışına çıktılar.

Öte yandan girişim sermayesi işi nedense çok tutmadı belki daha fazla teşvik gerekebilir.

Bunun dışında AR_GE ve tasarım şirketlerine büyük teşvik verilmesi de bir düşünce. TUBITAK vs kamu zihniyeti yerine büyük çlçek AR-GE ve tasarım şirketleri bence lazım. TKFEN, Alarko grubundaki mühendislik şirketleri de desteklenebilir. Atıyorum anahtar teslimi fabrika kurma, bir ürün geliştirme büyük ölçek gerekiyor bence. Küçük şirketler know how'u daha ileri seviyelere getiremiyor bir üründe elde ettiği bilgiyi farklı alanlara taşıyamıyor.

Koç grubunda Tofaş, Ford, Türk Traktör, Otokar, Arçelik gibi otomotiv şirketleri knowhow paylaşıyor mu yoksa hepsi bağımsız mı bilmiyorum ama normalde imalat konusunda ayrı bir mühendislik şirketi çıkarma potansiyeli aslında var bence. Belki Koç Üniversitesi aracılığı ile de bu tip iş birliği yapılıyordur.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

8. Kul hakkı kuranda yoksa boşu boşuna yaşadık demektir.

İşin özü başkalarının hakkına riayet, kimse görmezken de kimse bilmezken de başkalarının hakkını yememek.

Daha iyisi başkalarını gönülden sevmek, ama benim sevgi ile işim olmaz, aklım ile sevebiliyorsam ne ala.

Merhamet ve hayranlığı bu arada güveni sevgi ile karıştırmamak lazım.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 2/1006 İlkİlk 123412521025021002 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •