Sayfa 285/1006 İlkİlk ... 185235275283284285286287295335385785 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 2,273 - 2,280 arası.

Konu: Viop - XXII

Türkiye'nin sıkıntısı kısa vadeli döviz kredileridir.

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    tiyo için çok sağol.

bu sektörlerden kesinlikle uzak duracam
    tiyo !!! bu sekilde islem yapiyorsan durum kotu zaten

ben hisse al demedim sektorel durum kotu demissin oysa degil onu izah ettim.

ama bu konuya da yanlis yerden bakmissiniz

Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Türkiye, sanayi ürün çeşitliliğinde Avrupa Birliği ülkeleri arasında yedinci oldu. Listenin başında Almanya geliyor.
    Avrupa Birliği (AB) Sanayi Ürün Listesinde 3 bin 836 çeşit var. AB ülkeleri 2016 üretim çeşitliliği açısından karşılaştırıldığında, Almanya sanayi ürün listesindeki 3 bin 559 (yüzde 92,8) ürün çeşidiyle ilk sırada yer aldı. Almanya'yı 3 bin 444 (yüzde 89,8) ürünle Fransa ve 3 bin 389 (yüzde 88,3) ürünle İtalya izledi.

Listedeki ürünlerin 2 bin 982 sini (yüzde 77,7) üreten Türkiye ise ürün çeşitliliğinde Avrupa Birliği ülkeleriyle karşılaştırıldığında 7. sırada yer aldı. Bir önceki yıl yüzde 76,9 olan ürün çeşitliliği 0,8 oranında artış gösterdi.

https://www.trthaber.com/haber/ekono...da-346774.html

Türkiye üretiyor,elbette daha çok üretmeli,elbette teknolojik ürünlere ağırlık verilmeli.!!
    Türkiye Ekonomisinin Gerçekleştirdiği İhracatın % 70 inin İthalata Bağımlı Olduğu İddiası Doğru Değil.

https://www.malumatfurus.org/ihracat...i-yuzde-70-mi/

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
    Türkiye'nin sıkıntısı kısa vadeli döviz kredileridir.
    Türkiye’nin sıkıntısı döviz rezervlerinin çarçur edilmesidir.
    Türkiye’nin sıkıntısı geçmişte döviz borçlanıp lüks tüketmektir.
    Canın bile emanetken, Kaybedecek neyin olabilir ki?

Alıntı Originally Posted by Serkan23 Yazıyı Oku
    Türkiyenin sıkıntısı döviz rezervlerinin çarçur edilmesidir.
    Türkiyenin sıkıntısı geçmişte döviz borçlanıp lüks tüketmektir.
    Vatandaşın geliri artınca doğal olarak tüketimi de artıyor.
    Özel sektrör borçlarının kısa vadeli olması sıkıntı yaratıyor.

Yeni üretim hamlesi yapmalıyız,Cumhuriyetin ilk yıllarında olduğu gibi.

Yeni üretim hamlesi yapmalıyız,Cumhuriyetin ilk yıllarında olduğu gibi.
    cukka zihniyeti değişmedikçe naparsan yap abi.

emeğinide hiç ederler.

senelerdir burda üretim diye bağırıyoruz

şuan hala geçmiş birikimleri yiyoruz ama hazırda bitti artık
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Türkiye Ekonomisinin Gerçekleştirdiği İhracatın % 70 inin İthalata Bağımlı Olduğu İddiası Doğru Değil.

https://www.malumatfurus.org/ihracat...i-yuzde-70-mi/
    Asaf Savaş Akat, Dahilde İşleme Rejimi (DİR) verilerinin tüm ihracata yönelik bir genellemeye izin vermeyeceğini ve ihracatın içindeki ithalat payının söylenenden çok daha düşük olduğunu iddia etmişti. Akat bahse konu yazısında, milli gelir hesaplarını kullanarak bu oranın imkânsızlığını ortaya koymuş ve OECDnin bu konudaki çalışmalarına atıfta bulunarak Türkiyede ihracatın içindeki ithalat payının %16,4 gibi çok düşük bir oranda olduğunu ve bu konuda, cari fazla veren Almanya ve Kore gibi ülkelerden bile daha iyi durumda olduğumuzu ifade etmişti.

Konuyu açıklığa kavuşturabilmek adına söz konusu OECD çalışmasının en son, yani 2018 yılında yayınlanan verilerini inceledik. OECD veri tabanında yer alan Brüt İhracatın Katma Değer Kaynağı Origin of value added in gross exports) tablosuna göre, Türkiyenin ihracatındaki yurt dışı kaynaklı katma değer oranı 2005-2015 yılları arasında %15,4 ile %20,5 arasında değişmektedir. Söz konusu oranlar herhangi bir ithal girdi kullanması söz konusu olmayan hizmet ihracatını da kapsamaktadır. Yalnızca imalat sanayii verilerine bakıldığında ise ihracatın ithalata bağımlılık oranının %21,1 ile %27,2 arasında değiştiği görülmektedir.

Sayfa 285/1006 İlkİlk ... 185235275283284285286287295335385785 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •