Sayfa 440/1006 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540940 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 3,513 - 3,520 arası.

Konu: Viop - XXII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    dolarda baskının boyutu hakkında çok az kişi fikir sahibi..bazıları 12-14 olmalı diyor..
    bu baskı bazı yatırım araçlarında potansiyel bir getiri demektir..bu baskı ortadan kalkmadan yani dolar gerçek değerini bulmadan bu kargaşa devam edecek gibi duruyor..
    mesela gram altın 460 lira ama hala ciddi alımlar var..haklılar da..onsdan başka baskılanmış garantili potansiyel bir dolar çarpanı var ortada..
    Dolar şu an niye artıyor? Londra'da açılan short pozisyonlar, değil mi? Zaten bu bugünkü iş yatırım bülteninde dahi var. Burda ki sorun, adamlar doların değeri daha yukarda olması gerektiği için mi TL yi shortluyor yoksa TL yi shortladığı zaman bundan para kazanabileceğini bildiği için mi?

Bana göre ABD'nin 2 trilyon bastığı, nerdeyse negatif faiz verdiği bir ortamda doların ederi 5-6TL arasıdır. Buna Türkiye'nin her türlü siyasi, vs riskini de katıyorum. Zaten Türkiye Hollanda gibi olsa, 2-3TL arası derdim...

12-14 arası bekleyenler olur. BU garip karakterlere bir şey anlatamazsın. Geçen yılda dolar 7 olduğu zaman, 10TL olucak diye bağıranlar nerde? Bu saçma sapan fikirlerinden dolayı bir şey oldu mu? Yanıldığınız zamanda bir şey olmuyor, o yüzden sallaması bedava adeta. 12 olucak da der, 20 olucak da der...

akp nin politikalarını yanlış buluyorum. En çok da düşük faiz. Zaten faiz enflasyon yaratmaz, enflasyon faiz yaratır ve bizim gibi bi ülkede düşük faiz şu an için olmaz. Pandemi zamanı apar topar faiz indirmeselerdi, 9-12 arasında bi yerlerde tutsalardı şu an ülke çok daha rahat olurdu. Düşük faiz ile araba ve ev saçmalığıda çok yanlıştı... Bunlar bir yana, Türkiye'nin en ciddi sorunu dolar mevduatçı halk bence. 250 milyar dolar mevduatda yatarken, ülkenin işi zor. En büyük karşı oyuncu senin halkın nerdeyse. O yüzden ztn herkes sürekli dolar zıplasın istiyor. Swaplar serbest bırakılsın, işlemlere sınırlama getirilmesin, yabancı istediği gibi at koştursun, doları fırlatsın... millet bayram yapar.

Ben olsam mevduatları güncel kurdan TL ye çeviririm ve vatandaşın parasını dövüz cinsinden tutmasını yasaklarım. Ancak bu en çok faiz almayan yeşil kesime rahatsızlık yaratacağı için, bana göre imkansız...

2. Arkadeşler

Dolar hakkında konuşmak yine yasak değil mi ?

Bi ara öle birşey çıkmıştı

3. hadi benjamin güldür yüzümüzü

tupraş +2.20..şimdi +0.30...

Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Ben her mesleğe saygılıyım,Öğretmen ve Doktorlara daha saygılıyım.
    Güncelde,Muteahit değilim,KOBİ yim,işim ürün üretmek.
    Diğer işim muteahitlere arsa üretmek.
    Borsa hobim.

YTD

https://www.kariyer.net/pozisyonlar/muteahhit/nedir
    hobiniz

asıl ve ek işinizden daha fazla getiri yapıyor ise

bazı şeyleri yeniden gözden geçirmek gerekir bence

6.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    hadi benjamin güldür yüzümüzü
    Akçay abi pompacı nereler de gözükmüyor da

Esen kal Akçay abi 🙃

Pompaçının kolunu kanadını kırdılar harelde

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
    alıcı durunca satıcılar yine harekete geçiyor. 106>110 bin tepkisinde dağıttıkları parayı geri istiyor gibiler.
    Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

8.  Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Arkadeşler

Dolar hakkında konuşmak yine yasak değil mi ?

Bi ara öle birşey çıkmıştı
    "bir finansal aracın arzına, talebine veya döviz kuru ve faiz dahil fiyatına ilişkin yanlış veya yanıltıcı izlenim uyandıran ya da uyandırabilecek olan ya da bu fiyatın anormal veya yapay düzeyde tutulmasını sağlayan ya da sağlayabilecek olan yanlış veya yanıltıcı bilgi veya söylentileri, internet dahil herhangi bir kitle iletişim aracı yoluyla ya da başka bir yolla yaymak."
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 440/1006 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540940 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •