Sayfa 685/1006 İlkİlk ... 185585635675683684685686687695735785 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 5,473 - 5,480 arası.

Konu: Viop - XXII

1.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    Dolar 7,50 yi geçmiş yükseliş bekleyenlerin hayali başka bahara kaldı.

Dedim 1,075 geçilmeden düşüş trendi bitmez.

Tepki hareketleriyle dönüşü karıştıryor bazıları.

-4 kusurden, +2,5 yapmış! Yurtdışı düşüşü teyit etmemiş, haddinden fazla ve hizli düşmüşüz, 1075 dediğin yere birşey kalmamış, göstergeler dibin dibinden donuyor vb. Böyle değerlendirince de, genelde short kovalayan biri olarak, bu hafta dolar gitse dahi borsamız yukarı gidebilir ustad. Tabii bu benim görüşüm...

2. Doğu Akdeniz gene karışık , gemiler yollandı.
    Dolar ateşi dinmiyor.
    Buzdolabı satışları da eğer son 1 haftada düştüyse, vay anam vay

Buzdolabı satışlarının içinde derin dondurucurakamı varmı corona yüzünden derin dondurucu satışları patlama yapmış olması lazım
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

ben bu buzdolabı meselesini burada son iki yılda defalarca yazdım.. arkadaşlar hatırlayacaktır..

niçin yazdık ?? elbette komedi olduğu için..hahhaaahhhaaaa..

https://www.youtube.com/watch?v=4ZOH2z24xDc

(videoda son 20-25 saniye)

bakın burada ne diyor mr erdoğan..iki sene once seçim öncesi vatandaşların eleştirilerini cevaplarken

- "acaba biz 15 sene önce evlerde buzdolabı bulabiliyormuyduk, fırın bulabiliyormuyduk"

diye konuşuyor.. bence bu söylediklerine inanıyor, ben yukarıda komedi dedim ama aynı zamanda trajik hale getiriyor durumu.. ülkeyi böyle bir insan yönetiyor işte.. gelinen noktayı düşündüğümüzde kim şaşırtıcı diyebilir ki!!
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5.  Alıntı Originally Posted by acm Yazıyı Oku
    İşler bekledigim kıvama geliyor.her düşüş sonrası felaket senaryolari, bir süre sonra faize dövize cds'e tepki vermeyen endeks...sonrasi malum roket...ta ki son shortcu da patlayana kadar...

Dedim ya neredeyse geldik az daha citilerlerse tamamdır...
    Bende böyle düşünüyordum ama bu sefer farklı gibi...
    120 bin endekste 8,50 olan Garan (en az 12-13 aralığında olmalıydı), 6 olan Akbank (10-11 aralğında olmalıydı) bile hala buralardan ciddi satış yiyorsa nasıl roketler. Herkes düştükçe alıyor..
    BU arada benim yorumum Spot için, Vob ayrı bir dünya..Burada ilüzyon rakamlar olduğu için tabi ki gidebilir..
    120 bin endeksin aslında gerçek değeri 80-85 bin aralığıydı ama yan kağıtları çıkartarak endeksi 120 bin gösterdiler..35 bin puanlık bir balon vardı bu balon sönüyor şu an ki yaklaşık 20 bin puan söndü..
    VOB da işlem yapsam long olurdum ama spot böyle değil..
    4,50 Akbank fiyatı borsanın 60-70 bin aralığına denk geliyor şu an..Endeksin şu an %30-40 altında işlem görüyor.
    Yani endeks tekrar 120 bin olsun Akbank olur 5,3 max..Yani endeks rakamıyla endeks büyük kağıtları arasındaki fark sürekli açılıyor yabancılar çıktığı için..

6. Bu durum başka kağıtlarda da var endeksin 90 bindeki değerinin dahi altına gelmiş kağıtlar var ..Yani kagitlar fazla deger kaydetmiş durumda..endeks şu anda 100 binde iken.. ayrica dolar bazlı çok aşırı bir endeks ucuzlaması da var Cuma ciddi bir tepki geldi o bana göre bir Start hem dolar yüksek hem borsa yükseldi büyükler karar verici...y.t.d...

7. Borsamizdaki yaşananlar Önceki yıllarda da olmuştu mutlaka hatırlayanlar olur dolar anı Yükseliş ilerde borsamız da sert satışlar yaşanmıştı yani dönem dönem olmak da maalesef �nşallah bu hafta ile sonlandırdık diyelim Allah'ın izniyle..y.t.d..

8. Eskiden de buzdolabı vardı, ama bir ara reklamlarda firmalar birden soğutucu demeye başladılar. 12 yaksitle soğutucu kampanyası vs oluyordu. Fridge, Refrigretaor, Freezer farklı olabilir.

Üreticiler artık kendi kendine buzlanan ve ayda bir kapatılıp temizlenmek zorunda kalan ve şikayet edilen buzdolapları yerine No Frost buzdolabı üretmeye başladılar. İlk başlarda 3 yıldız 4 yıldız vs deniyordu. Çift kapılı olanlar çıkınca daha net durum anlaşıldı. Elektrolux, Miele vs sayfalarında ayrım yapılmış, yerli üreticiler vatandaş anlamıyor diye hepsine buzdolabı demeye tekrar dönmüş olabilir.

Şimdi de TVde bir reklam var bir çocuk soğutucu diyor diğeri dondurucu diyor, iki duruma göre de kullanılabilen dondurucu çıkmış. Yiyecekleri ucuz ve toplu alıp dondurup sonradan parça parça tüketmek de yaygınlaşıyor ama elektrik fiyatı kurtarıyor mu emin değilim.

Siyasetçi kısa ve anlaşılır mesaj vermek zorunda, uzun uzun millet dinlemiyor. Sağ siyaset daha kolay, sol siyasette herkese ayrı mesaj gerekiyor çelişki içine düşmeden mesaj vermek nispeten kolay iş değil.

Buzdolabı ve çamaşır makinası hatalı olarak veya bilerek devam ediyor.

Biraz akıllı olan metin yazarı olsa konuyu LCD televizyona getirir. Bizden önce LCD televizyon var mıydı, hep tüplüydü denilebilir.
    Egebank her şubeye 10 bin dolar değerinde 40 ekran Plazma TV koymuş, o zaman fiyatı demek oydu. Gelişen teknoloji ile plazma kalktı, sonra LCD kalktı LED ekranlar yaygınlaştı, şimdi göze zarar vermeyen özel ekranlar daha pahalı, standart olanları A101, BIM 2000 TL den satıyor. Ben de ilk LCD TV mi ucuz diye 2500 dolara aldım HD Ready deniyordu sonradan FullHD çıkınca değişti, sonra 3D var dediler tekrar değişti, uydu anteni içinde olunca kolaylık sağlıyor yine değişti. SMART gelince yine değişti. Öte yandan teknoloji gelişince fiyatlar çok düştü yoksa kolay kolay değişiklik zor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 685/1006 İlkİlk ... 185585635675683684685686687695735785 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •