Sayfa 257/1006 İlkİlk ... 157207247255256257258259267307357757 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 2,049 - 2,056 arası.

Konu: Viop - XXII

1.  Alıntı Originally Posted by eşkiya Yazıyı Oku
    Yonca 7.03

7.26 kapar mı...
    Çöp bankalar çöp kutusuna
    yarımkebce işc de aldım 4.82 den
    bangalara çörekleniyorum bidaa sittin sene kafayı kaldıramasın DİE

16.96 Since 27 Aralık 2023

2.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Yabancıların ağırlıklı olduğu hisse senetleri diğer hisse senetlerinden daha fazla değer kazanırsa ,yahut yabancıların bulunmadığı hisse senetleri daha fazla değer kaybetmişse yabancı payı -göreceli olarak -artmış gözükür.
    Dolayısıyla yabancılar alıyor mu/satıyor mu tek referans veri merkez bankasının her hafta Perşembe günleri yayınladığı "Piyasa Fiyatı ve Kur Hareketlerinden Arındırılmış" Menkul Kıymetler İstatistikleri verisidir.Sadece bu veriyi dikkate alın.

https://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/conn...ac2c96-ndXr.Em

Oraya bakarsanız da ,yılbaşından bu yana yabancıların 4.156,3 milyar dolar hisse senedi+7.464,7 milyar dolar devlet tahvili toplam 11.621.0 milyar dolar TL cinsi menkul varlığı satarak Türkiye'den çıkış yaptıklarını görürsünüz.
    Hocam 50 kere yazdım bunu..,anlamak istemeyen anlamıyor..yine aynı devam ediyor.

Benzer mantıkla %65 lerden %49 lara yaşanan düşüşün de bir kısmı fiktif idi.. yoksa bu kadar satış net olsa borsamız 100 bin üstünde olamazdı.

Şimdi matematik ozurlu Twitter Hüstatları da şunu der...yabancı takası düşerken ralli yaptık, artarken düştük...demek ki yerli yabancı ile kedi fare gibi oynuyor
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

borsa"da düzeltme diye bir şey yoktur. piyasa yapıcısının oyunları bunlar. bir alım vardır bise satış o kadar. gerisi hikaye.. düzeltme düzeltme derken tamam düzeltiniz dedikleri defalarca oluyor. pandemi öncesi borsa aşağı salmaya başladığındada düzeltme deniyordu çü,nkü aynı beklenti vardı. şimdide aynı hani çanak kapanacaktı, 125.. 130.. 150 ler görülecekti ne oldu? bunu ekranlarda sürekli söyleyenler şimdi satışı gördükleri ile övünüyor.. yaa bırakın şu zır delileri. burda kimsenin kimseden farkı yok herkes aynı koşullarda başlıyor borsaya. sanki bunun okulumu var. ekonomistlermi? onları dinleyinde görün ebenizinkini gerçekten çok kızıyorum. bir insan haddini bilecek. büyük konuşalacak bir oyun değil bu. çünkü borsa yapıcısı isterse piyasayı her gün yamultur ama adamlar akıllı arada tut diye veriyorlar.. yani şimdi bu dandik kağıtlarda kazananlar yutacakmı sanıyosunuz.. bir süresıcaklığından faydalanırlar o kadar.. sonuç aynı olur değişen bir şey olmaz

4.  Alıntı Originally Posted by eşkiya Yazıyı Oku
    Yonca 7.03

7.26 kapar mı...
    yılın kehaneti olur böyle birşey olursa...

5.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Çöp bankalar çöp kutusuna
    yarımkebce işc de aldım 4.82 den
    bangalara çörekleniyorum bidaa sittin sene kafayı kaldıramasın DİE
    Akşam duja giriyorsun ya, bide sabah gir sen...
    "Efendiler, yarın Cumhuriyet'i ilan edeceğiz"...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    10 kaplan gücündeki borsaya bak sen...kağıttan kaplan desek daha doğru olur sanırım...2 ayda aldığı yolu 3 günde geri verdi...
    bomba atsan düşmez bu borsa (kimler diyordu? buralardalar mı? )
    Bear_Bull
    @BearBull26

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,587
    makas eksi oldu.TEB in işi olsa gerek.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

8.  Alıntı Originally Posted by Se_M Yazıyı Oku
    yılın kehaneti olur böyle birşey olursa...
    Olması gereken bu..
    "Efendiler, yarın Cumhuriyet'i ilan edeceğiz"...

Sayfa 257/1006 İlkİlk ... 157207247255256257258259267307357757 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •