Sayfa 678/1006 İlkİlk ... 178578628668676677678679680688728778 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 5,417 - 5,424 arası.

Konu: Viop - XXII

1. [QUOTE=kamil79;4658917] Varmı bunların doğru olduğunu söyleyebilecek?

Var ne yazık ki. Yoksa bugün buzdolabı konuşulamazdı

2.  Alıntı Originally Posted by traderfx Yazıyı Oku
    Bankaları bugün alan yine yerliler hatta kendileri almış baktılar tecavüze dayanamadilar garanti garantiyi 7 milyon lot akbank ı akbank 10 milyon lot almış yabancı yok. Birtek is c de merl var.
    Adam da zaten deli gibi mal var. Boşaltmaya çalışıyor. Alım zor sanmam

3.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Rte ye bak yahu...
    Benim maliye bakanım, benim ekonomi bakanım diyor...
    Ülkeyi kendi çiftliği bellemiş..
    Bu kibir bitirecek seni.. bu kibir..
    Rol yapıyor, güçlü dik duran lider pozu veriyor. Siyaset de bir nevi oyunculuk, sıradan vatandaş güçlü lider istiyor. Erman Toroğlu da masaya vuran yönetici lazım diyordu. Bir ara Kılıçdaroğlu da denedi o rolü tutmadı, Gandi Kemal'e döndü, Ankara'dan yürüdü güme gitti.

Eski bir Meclis tutanağı. Benim işçim, benim köylüm, benim emeklim, benim duıl ve yetimim vs vardı eskiden. Yeni sistemde benim savunma bakanım, benim ekonomi bakanım şekline dönüşmüş olabilir

>>>>>>>

CENGİZ BULUT (Devamla) - Hani siz, bazı şeylerin devamlı olduğunu söylüyorsunuz ya; peki, geçmişin devamı... Enflasyonu yüzde 59'la almadınız mı Sayın Bakanlar? Peki, bu enflasyonu yüzde 150'ye çıkaran bu Bakanlar değil mi? Yani, geçmişinizi inkâr mı ediyorsunuz; yani 49 uncu Hükümeti, 50 nci Hükümeti inkâr mı ediyorsunuz? İçborcu 79 trilyondan alıp 1,2 katrilyona çıkaran bu bakanlar değil mi? İşçiyi perişan eden, köylüyü perişan eden, memuru perişan eden, küçük esnafı perişan eden, emekliyi perişan eden...

HASAN BASRİ ELER (Edirne) - Dul ve yetimi(!)...

CENGİZ BULUT (Devamla) - ... dul ve yetimi perişan eden...

Evet, bakın, alay ediyoruz, gülüyoruz; tiyatro... Ben ağlıyorum; siz, ağlanacak halimize gülüyorsunuz, yerinizden laf atıyorsunuz "dul ve yetim" diyorsunuz "köylü" diyorsunuz. (ANAP ve RP sıralarından alkışlar) Unuttunuz... Unuttunuz...
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4.  Alıntı Originally Posted by b_g Yazıyı Oku
    Sen benden de fazla muhalefetsin
    Hiç korkma bunların yerel, genel ne olursa olsun hiç bir türlü seçim kazanma şansı artık yok..Kendileri de biliyor..
    O kadar zavallı durumdalar ki oy getirecek bir şey olmadığı için Ayasofya'yı açmak zorunda kaldılar (6 ay önce ne söylediğini hatırlatmama gerek yok sanırım)
    Yıllarca kucak kucağa oturdukları Fetöcüler bunları 17 Aralık'ta deşifre ettiklerinde zaten bunlar bitmişti ama darbe'nin ekmeğini yiyip son kez bir daha seçildiler..
    Elinde büyük belediye olmayan bir parti sence ülkede seçilebilir mi?
    Biktik abi herkes bikti ben akp li chp li diye ayirmam herkes bu ülkenin vatandasi
    Bunlar gitsin yine kardeş olcak herkes
    Hepimiz batiyoriz zarar goruyoruz...yazik artik

5.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Rol yapıyor, güçlü dik duran lider pozu veriyor. Siyaset de bir nevi oyunculuk, sıradan vatandaş güçlü lider istiyor. Erman Toroğlu'da masaya vuran yönetici lazım diyordu. Bir ara Kılıçdaroğlu da denedi o rolü tutmadı, Gandi Kemal'e döndü, Ankara'dan yürüdü güme gitti.

Eski bir Meclis tutanağı. Benim işçim, benim köylüm, benim emeklim, benim duıl ve yetimim vs vardı eskiden. Yeni sistemde benim savunma bakanım, benim ekonomi bakanım şekline dönüşmüş olabilir

>>>>>>>

CENGİZ BULUT (Devamla) - Hani siz, bazı şeylerin devamlı olduğunu söylüyorsunuz ya; peki, geçmişin devamı... Enflasyonu yüzde 59'la almadınız mı Sayın Bakanlar? Peki, bu enflasyonu yüzde 150'ye çıkaran bu Bakanlar değil mi? Yani, geçmişinizi inkâr mı ediyorsunuz; yani 49 uncu Hükümeti, 50 nci Hükümeti inkâr mı ediyorsunuz? İçborcu 79 trilyondan alıp 1,2 katrilyona çıkaran bu bakanlar değil mi? İşçiyi perişan eden, köylüyü perişan eden, memuru perişan eden, küçük esnafı perişan eden, emekliyi perişan eden...

HASAN BASRİ ELER (Edirne) - Dul ve yetimi(!)...

CENGİZ BULUT (Devamla) - ... dul ve yetimi perişan eden...

Evet, bakın, alay ediyoruz, gülüyoruz; tiyatro... Ben ağlıyorum; siz, ağlanacak halimize gülüyorsunuz, yerinizden laf atıyorsunuz "dul ve yetim" diyorsunuz "köylü" diyorsunuz. (ANAP ve RP sıralarından alkışlar) Unuttunuz... Unuttunuz...
    Köylüm, emeklim, çiftçim samimi duruyor da, sosyoloji de bir karşılığı da olabilir de..benim bakanım, benim bilmem neyim durmaz, sosyolojide de karşılığı olduğunu sanmıyorum.. bunu son zamanlarda kullanıyor.. özellikle başkan olduktan sonra.. kopukluk yaşıyor bence..
    Borsa işini bıraktım. Foruma öylesine yazıyorum, sakın kaale almayın.

6.  Alıntı Originally Posted by kamil79 Yazıyı Oku
    Arjantin peso sunun grafiği bir içim su. Faiz artınca dolar düşseydi Arjantin pesosu düşerdi. Faizi yükseltmek geçici olarak kur u etkiler. Arjantinde de faizler yükseltiliyor. Ama sonuç grafikte görüldüğü gibi. 2001 krizinde arjantinin yanından bile geçmiyorduk. Şuan bire bir Arjantinin durumundayız. Arjantin de enflasyonu, faizi ve işşizliği suni olarak düşük göstermiş. Tabiki yalan attıklarını herkes anlamış. Ve sonuç ortada. Piyasa kendi haline bırakılsa ve saçma sapan engeller koyulmasa dolar ne kadar çıkarsa çıksın borsa düşmez. Adamlar sen benim doları çıkartmamam için oyunlar çevirirsen, bende borsadan, dibsten ve tahvilden satış yaparak amacıma ulaşırım diyor. Ülkenin ekonomisi yalan dolanla yönetiliyorsa başka ne olabilirdiki. Açıklanan enflasyon rakamlarına, işşizlik rakamlarına ve mb rezervlerine kim inanıyorki. Varmı bunların doğru olduğunu söyleyebilecek?

Hadi bunlar batik bizim gibi
    Bari borsalari uctu
    Bu ugursuz borsa.aksine cakiliyor
    Batik ulkenin borsasi ucar burda o bile olmuyor
    Millet hisseden 3 5 kazansin o bile yok

40 yil onceki fiyattan akbank aliyoruz zarar ediyoruz olacak sey degil

7. Türkiye de ölse de sol partiye oy vermeyecek olan milyonlar var. Solun tek başına iktidar olması mümkün değil. Sol destekli çok sağlam bir merkez sağ lazım. Yıllardır merkez sağda siyaset yapanlar ve olası rakip olarak görülenler bakanlık verilerek ak partili yapıldı. Dersimli kemal denilerek malum kimliği vurgulanan birini ve partisini, Türkiye de başa getirmek mümkün değil. İmamoğlu, Yavaş profilinde insanlar lazım. Kılıçdaroğlu giderse bilin ki solun iktidar olma zamanı gelmiştir...

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Köylüm, emeklim, çiftçim samimi duruyor da, sosyoloji de bir karşılığı da olabilir de..benim bakanım, benim bilmem neyim durmaz, sosyolojide de karşılığı olduğunu sanmıyorum.. bunu son zamanlarda kullanıyor.. özellikle başkan olduktan sonra.. kopukluk yaşıyor bence..
    Konuşmaları, tavırları, giysileri, gözlükleri vs ayarlayan uzmanlar vardır. Hangi tavır kaç oy getirir hesaplıyorlardır. Dolar olmuş kaç lira hazırlanıp ondan sonra Ayasofya önünde mesaj veriliyor, sabahtan millet zarar kes yapmış zaten.

Kılıçdaroğlu'nun ekibi zayıf ve amatör. Bir hamburgerciye girdi, hemen önceden ayarlanmış dediler. Barrack Obama da gitmişti ona bir şey diyen olmadı. Galoş muhabbeti olmuştu her iki lider için de. Cumhurbaşkanı hata yapınca hemen birileri ya örtüyor, aslında şunu demek istedi deniyor ya da sorumlu benim diyor, Kılıçdaroğlu'nun çevresinde fazla fedai yok. Zaten o da artık tamamen gerçekçiliğe döndü gibi.

Şeyh uçmaz müritleri uçurur lafı esas siyasetçiler için geçerli. İmamoğlu'nun da ekibi var zamanla oturabilir.

Bana göre gerçekçilik ve samimiyet açısından Ankara Büyükşehir ve İzmir Büyükşehir başkanları kendileri gibi.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 678/1006 İlkİlk ... 178578628668676677678679680688728778 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •