Sayfa 342/1006 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392442842 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 2,729 - 2,736 arası.

Konu: Viop - XXII

1. BIST 100-30 da batacak şirketleri buldunuz mu canolar ben buldum bunlardan biri ali babanın çiftliğinden neyse üzülmek yok, biraz da babalar babalara gelsin...

2.  Alıntı Originally Posted by katırcı_bedri Yazıyı Oku
    Amerika'nın para basması ile bizimki aynı değildir..Amerika parasını ihraç eder yani uluslarası kullanıma sunar..Bizim paramızın dünyada dolaşımı ne kadardır?..Gavur para basıyor biz de basalım demek kısa vade iş görür gibi gözükür sonra enflasyon patlar faize baskı yaparsın döviz patlar vs..
    Sonuçları ne olursa olsun para basacan kabul bizim para uluslar arası dolaşımı az olabilir ama dolar üzerinden dolaşır yine de hangi cins paran olursa olsun değiş tokuş yapabiliyorsun.Yani demek istediğim elinde 5 milyon tl paran var hepsini dolara çevirebilirsin veya 5 milyon doların var Tl ye çevirebilirsin kimse hayır demez , kimse sen ne yapıyorsun demez.Asl olan paranın üzerindeki imzadır nerdeyse 100 milyona yaklaşan T.C devletinin işgücüdür.Yani paramızı o kadar hakir görmeyin.1 Tl eşittir 1 dolar değil ama değeri vardır.İster Tl olsun ister doların olsun YETER Kİ PARAN OLSUN

Biz cebinde 100 doları olanların hapse girdiği , döviz taşımanın yasak olduğu günleri gördük şimdi maşallah turizm başta olmak üzere çeşitli sektörlerden memlekete her devletten değişik döviz akışı oluyor.Her köşe başı döviz bürosu , bankalarda öyle almak istersen dolarda var Euro da var.Kimse dolar Euro satmıycam demiyor.Türkiye genç nüfus tarım ülkesi doğal kaynak su ülkesi oradan kazanıyor.Güneşi var rüzgarı var.Elektrikli otomobiller çoğalınca petrole bağımlılık tamamen ortadan kalkacak Türkiye dünyanın merkezi olacak , coğrafi olarak bakın Türkiye dünyanın merkezidir.
    FAİZLE ALIŞVERİŞ YAPANIN , FAİZLE YATIP KALKANIN BURNU B.....K DAN KURTULMAZ.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,640
    Düşüşü bayrama baglamadım ki. Düşüş için pek bir sebep aramaya gerek yok. Turizmden dolayı çok kaybımız var. FT'de de laura pitel yazdi gecenlerde.

Bayramda flaş haberler patlayabilirdi. Elde mal ile yakalanma riskini ben almadım mesela. Beklentim hızlı yukarı olsa da mal dağıtımı için güzel bir fırsat olur bence.
     Alıntı Originally Posted by ahfado Yazıyı Oku
    Düşüşü bayrama bağlayıp Dow un Artı birine kallavi gap beklemek güzel bir duygu olsa gerek...
    Sende sanırım 1290 bekleyenlerdensin.

4.  Alıntı Originally Posted by $CAHO$ Yazıyı Oku
    BIST 100-30 da batacak şirketleri buldunuz mu canolar ben buldum bunlardan biri ali babanın çiftliğinden neyse üzülmek yok, biraz da babalar babalara gelsin...
    Ali baba kim acaba?
    Ali Koç mu?

Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    . Beklentim hızlı yukarı olsa da mal dağıtımı için güzel bir fırsat olur bence.
    7 TL'ye gelmiş GARAN'ı mı dağıtacak? Yoksa 82 TL tupraşı mı?

6.  Alıntı Originally Posted by rain Yazıyı Oku
    grip aşısı var ama her yıl hemen hemen herkes grip oluyor..
    Süper tespit...

7. Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

ZEROHEDGE..UFO'ya takılmış..
    https://www.zerohedge.com/geopolitic...-ultra-psy-ops

Yazıda,yok yok!

Nazi Almanyası zamanında UFO dediğimiz(sesten hızlı) , dairesel disklerin mucidi vatandaş, MK ULTRA programı,Rockfeller,Kissinger

Sayfa 342/1006 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392442842 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •