Sayfa 13/51 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon
Arama sonucu : 406 madde; 97 - 104 arası.

Konu: Yatırım Fonu Portföyleri

1.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Merhaba,

1.sepet %41,5
    2.sepet %24,8
    3.sepet %33,7

Her gün değişiyor ama güncel oranlarım bunlar.
    Paylaşımınız için çok teşekkürler..
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    %15 DOVİZ
    %65 HİSSE ( AKBANK,GARANTİ,YKB,halkbank,DOHOL,KCHOL,TAVHL,TTKO M)
    %20 PPZ
    en son son SON SON SON DURUM:

%15 DOVİZ
    %75 HİSSE (ZENCİ FON : AKBANK+GARANTİ+YKB+TAVHL+TTKOM+ŞİŞE+KCHOL)
    %10 PPZ

(bist100...... 3,2 cent oluncaya kadar ''zenci fon'' muhafaza edilecektir..)

3.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    en son son SON SON SON DURUM:

%15 DOVİZ
    %75 HİSSE (ZENCİ FON : AKBANK+GARANTİ+YKB+TAVHL+TTKOM+ŞİŞE+KCHOL)
    %10 PPZ

%100 HİSSE (ZENCİ FON : AKBANK+GARANTİ+YKB+İŞC+TAVHL+TTKOM+ŞİŞE+KCHOL

4. Merhaba ak portfoyun apy44 %100 ana para koruma eticaret fonu hakkında düşüncelerinizi alabilir miyim? Kısaca vadeli bir fon ve Ayda iki kez fiyat açıklanıyor.

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. 1/3 Hisse Fonu*, 1/3 Tca, 1/3 Zpf portföyümün Kasım ayı(1-30 Kasım) getiri durumu;

Hisse Fonu*: % +13.31
    TCA: % -9.58
    ZPF: % -4.76
    Pörtföy Getirisi: % -0,34

(*17 Kasımda Mps yerine Rbh portföye alınmıştır. Yaklaşık getiridir.)

Portföyün Kasım ayı getirisi olarak, Altın ve Dolar/Tl performansı nedeniyle 2020'nin en kötü 2. ayını yaşadı.(Mart ayı -3.41)

Stratejide değişiklik yapmadan aralık ayında da aynı şekilde devam ediyorum. Bu ay portföydeki hisse fonlarda bir değişiklik oldu. Mps fonunun son zamanlardaki performansını beğenmediğim için(kıstasının gerisinde kalması, sharpe oranlarında düşüş vs.), portföyden çıkardım. Hisse fon olarak yerine son zamanlarda başarılı performans gösteren Rbh fonunu portföye dahil ettim. Hisse fonu olarak, Qinvestin yakında halka arz etmesi planlanan Katılım Hisse Fonu alıma açılıncaya kadar Aralık ayında Rbh'ye şans tanımaya devam edeceğim. Altın fonu olarak Tca, Döviz fonu olarak Zpf ile devam ediyorum.

Portföyün 2020 aylık getirileri
    Ocak: % +5.13
    Şubat: % +0.54
    Mart: % -3.41
    Nisan: % +15.53
    Mayıs: % +1.82
    Haziran: % +4.60
    Temmuz: % +8.71
    Ağustos: % +0.92
    Eylül: %+6.79
    Ekim: % +3.84

Herkese hayırlı kazançların olacağı bir ay dilerim.

Not: Aralık ayı sonunda, portföyün 2020 yıllık olarak bileşik getirisini de paylaşacağım.

Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Kasım ayı genelinde iyi gidiyordum ama son hafta biraz bozuldu durumlar. %4'lerin üzerinden aylık ortalamalara geri döndüm.

Değişkenler (IBB-OPB) OPB'de geçen hafta yarısını sattım. Düşüş artarsa alttan tekrar yerine koymayı düşünüyorum, olmazsa IBB'yi arttıracağım.

Yerli Hisse (NNF-TKF) Her ikisinden de memnunum, yüzde 20'ye yakın kardayım, tutmaya, düşüşlerde oranı arttırmaya çalışacağım.
    Borçlanma Araçları (IPV) %1,5 zarardayım, hedge amaçlı tutmaya devam edeceğim.

Altın-Yabancı Hisse (TCA-GBC-TMG) TMG'de biraz kardayım, son bir ralli sonrası çıkmayı düşünüyorum. Diğerlerinde uzun vadeli tutmaya, arttırmaya devam ediyorum. Altın'da 1750'lerin dip olduğunu düşünüyorum, kur tarafı TL'nin değerlenmesi durumu olabilir, onda da en fazla 7,20leri beklediğim için oranları arttırmayı düşünüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by Saf_sata Yazıyı Oku
    Fon yatırımında ilk ayımı geride bıraktım. Kendime verdiğim kesin sözleri tuttum ve satış yapmadan ayı tamamladım. Gerçekten trade etmeden (edemeyeceğini bilerek) bir varlıkta beklemek çok ilginç bir deneyimdi. Hatta Borsa 12** seviyelere geldiğinde elim çok gitti hsyf lerde satış yazmaya ama yapmadım. Biraz pişmanlık, biraz mutluluk, biraz tedirginlikle ayı bitirdim. Önümüzdeki aylar daha huzurlu ve sakin geçer inşallah.

Güncel portföy durumu ve aylık gelişim şu şekilde;

HSYF Sepeti (MAC, TKF, NNF) %38
    Değişken Sepeti (EIB, GMA) %17
    Yabancı HSYF Sepeti (AFT, GBC) %9
    Altın Sepeti (FİB, GR) %14
    Döviz Sepeti (USD) %22

Aylık Getiri; %3,43

Cuma günü itibariyle GMA ve EIB lere satış verdim. Amacım baştaki sözüme sadık kalarak HSYF lere dokunmadan oluşacak global/yerel düşüşlerde olabildiğince likit olmak, olası fırsatlarda hem TL hem de YP HSYF lere ilave yapmak. Özellikle YP tarafında ağırlıklı GBC olmak üzere birazda AFS (ABD seçimi sonrası gelişmekte olan ülkelere fon girişi beklentisi) eklemek istiyorum. Şuan TL ve YP olarak yaklaşık %40 (%18 TL + %22 USD) oranında nakitteyim. ABD seçimleri ve yurt içi gelişmeleri (olası faiz artışı vs.) takip edeceğim.
    Merhabalar,

Geçtiğimiz ay itibariyle ABD seçimi sonrası oluşabilecek hareketlerde likit olabilmek için (%18 TL + %22 USD) GMA ve EIB leri bozarak %40 nakde geçmiştim. Beklediğim dalgalanma olmayınca GMA ları yerine koydum ve EIB den gelen tutarı HSYF'lere eşit dağıttım. Nasd** tarafında ve Altında düşüş beklentilerim doğrultusunda AFT ve FIB lere tepeden satış verdim ve yerine her düşüşte GBC ilavesi yaptım. AFS planımı şimdilik erteledim ve yerine çok uzun vadeli olarak IPJ toplamaya başladım. Bunda Biden'ın seçimi kazanması ve yenilenebilir enerji konusundaki politikaları etkili oldu.

Kasım ayı sonu itibariyle Güncel portföy durumu ve aylık gelişim şu şekilde;

HSYF Sepeti (MAC, TKF, NNF) %49
    Değişken Sepeti (GMA) %7
    Yabancı HSYF Sepeti (IPJ, GBC) %15
    Altın Sepeti (GR) %6
    Döviz Sepeti (USD) %10
    PPF (HLL) %13

Aylık Getiri; %3,85

Bu ay için planım; PPF'de ve bir miktar USD'de bulunan miktarı uygun zamanlarda (muhtemel BİST düzeltme hareketlerinde) HSYF lere ilave yaparak portföye nihai halini vermek ve Ocak/2021 itibariyle günlük/haftalık takipleri bırakarak sadece aylık ilaveler ve aylık/3 aylık getiri kontolleri ile yatırımcılık hayatımda yeni bir sayfa açmak. Bu hedef doğrultusunda emin adımlarla ilerliyorum ve 2 aylık uygulamada dahi şimdiye kadar hiç başaramadığım şeyleri gerçekleştirmek kendime olan inancımı arttırıyor. Hakkımızda hayırlısı olsun. Herkese bol kazançlar dilerim.

2021 Genel Portföy Planım ile ilgili paylaşımım;

https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?p=4950901

(Yazdıklarım tamamen acemice deneysel uygulamalar olup yatırım tavsiyesi içermez)
    Son düzenleme : Saf_sata; 04-12-2020 saat: 13:50.
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Saf_sata Yazıyı Oku
    Merhabalar,

Geçtiğimiz ay itibariyle ABD seçimi sonrası oluşabilecek hareketlerde likit olabilmek için (%18 TL + %22 USD) GMA ve EIB leri bozarak %40 nakde geçmiştim. Beklediğim dalgalanma olmayınca GMA ları yerine koydum ve EIB den gelen tutarı HSYF'lere eşit dağıttım. Nasd** tarafında ve Altında düşüş beklentilerim doğrultusunda AFT ve FIB lere tepeden satış verdim ve yerine her düşüşte GBC ilavesi yaptım. AFS planımı şimdilik erteledim ve yerine çok uzun vadeli olarak IPJ toplamaya başladım. Bunda Biden'ın seçimi kazanması ve yenilenebilir enerji konusundaki politikaları etkili oldu.

Kasım ayı sonu itibariyle Güncel portföy durumu ve aylık gelişim şu şekilde;

HSYF Sepeti (MAC, TKF, NNF) %49
    Değişken Sepeti (GMA) %7
    Yabancı HSYF Sepeti (IPJ, GBC) %15
    Altın Sepeti (GR) %6
    Döviz Sepeti (USD) %10
    PPF (HLL) %13

Aylık Getiri; %3,85

Bu ay için planım; PPF'de ve bir miktar USD'de bulunan miktarı uygun zamanlarda (muhtemel BİST düzeltme hareketlerinde) HSYF lere ilave yaparak portföye nihai halini vermek ve Ocak/2021 itibariyle günlük/haftalık takipleri bırakarak sadece aylık ilaveler ve aylık/3 aylık getiri kontolleri ile yatırımcılık hayatımda yeni bir sayfa açmak. Bu hedef doğrultusunda emin adımlarla ilerliyorum ve 2 aylık uygulamada dahi şimdiye kadar hiç başaramadığım şeyleri gerçekleştirmek kendime olan inancımı arttırıyor. Hakkımızda hayırlısı olsun. Herkese bol kazançlar dilerim.

2021 Genel Portföy Planım ile ilgili paylaşımım;

https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?p=4950901

(Yazdıklarım tamamen acemice deneysel uygulamalar olup yatırım tavsiyesi içermez)
    Başaralılarınızın devamını diliyorum, zor olanı başarmışsınız, karda oturmak. Aşağı giderken zaten pek satmaya hevesli olmayız. Yılı güzel bir kapanışla bitirmek dileğiyle.

Sayfa 13/51 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •