Sayfa 15/51 İlkİlk ... 5131415161725 ... SonSon
Arama sonucu : 406 madde; 113 - 120 arası.

Konu: Yatırım Fonu Portföyleri

1.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    1/3 Hisse Fonu*, 1/3 Tca, 1/3 Zpf portföyümün Aralık ayı(1-31 Aralık) getiri durumu;

Hisse Fonu*: % +12.38
    TCA: % -0.25
    ZPF: % -4.70
    Pörtföy Getirisi: % +2.47

(*15 Aralıkta Rbh yerine Elz portföye alınmıştır. Yaklaşık getiridir.)

Stratejide değişiklik yapmadan Yeni yılda da aynı şekilde devam ediyorum. Bu ayda da portföydeki hisse fonlarda bir değişiklik oldu. Rbh yerine bes fonlarından tanıdığım Qinvest'in Elz fonuna geçtim. Altın fonu olarak Tca, Döviz fonu olarak Zpf ile devam ediyorum. Altın fonlarından bir müddet stopaj 0'lanması, uzun vade altın yatırımı yapanlar için güzel oldu.

Portföyün 2020 aylık getirileri
    Ocak: % +5.13
    Şubat: % +0.54
    Mart: % -3.41
    Nisan: % +15.53
    Mayıs: % +1.82
    Haziran: % +4.60
    Temmuz: % +8.71
    Ağustos: % +0.92
    Eylül: %+6.79
    Ekim: % +3.84
    Kasım: % -0.34*
    Aralık: % + 2.47**

(*17 Kasımda Mps yerine Rbh portföye alınmıştır. Yaklaşık getiridir.)
    (**15 Aralıkta Rbh yerine Elz portföye alınmıştır. Yaklaşık getiridir.)

2020 yıllık bileşik getiri(01/01/2020-31/12/2020 tefas verilerine göre)

Hisse Fon*/**: % +90,70
    Altın Fonu (Tca): % +48,51
    Döviz Fonu(Zpf): % +24,72
    Yıllık Getiri : % + 54,64

Yeni yılda portföy durumunu kısmet olursa, aylık yerine 3 aylık/6 aylık şeklinde paylaşacağım. Arada varlık tahsisinde yada fonlarda değişiklik yaparsam güncelleme yaparım.

Herkese hayırlı kazançların olacağı mutlu bir yıl dilerim.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Allah ağız tadıyla kazançlarınızı yemeyi nasip etsin. Stratejinizi ve yorumlarınızı ilgiyle takip ediyor ayrıca çok beğeniyorum.

Hakkımızda hayırlısının olacağı, mutlu, huzurlu ve en çokta sağlıklı bir yıl olması dileklerimle..
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Bol kazançlar sayın tradestop.
    Çok fazla dağılmadan sade bir portföyle güzel bir kazanç sağladığınızı düşünüyorum.Tebrik ederim.
    Saygılar.
    Teşekkür ederim Sn. Onurbey. Ben de neticeden gayet memnunum. Size de bol kazançlar, saygılar.

Alıntı Originally Posted by Saf_sata Yazıyı Oku
    Allah ağız tadıyla kazançlarınızı yemeyi nasip etsin. Stratejinizi ve yorumlarınızı ilgiyle takip ediyor ayrıca çok beğeniyorum.

Hakkımızda hayırlısının olacağı, mutlu, huzurlu ve en çokta sağlıklı bir yıl olması dileklerimle..
    Amin sn. Saf_sata. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Allah size de sevdiklerinizle huzurlu, hayırlı, sağlıklı günler nasip etsin. Saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    en son son SON SON SON DURUM:

%15 DOVİZ
    %75 HİSSE (ZENCİ FON : AKBANK+GARANTİ+YKB+TAVHL+TTKOM+ŞİŞE+KCHOL)
    %10 PPZ

(bist100...... 3,2 cent oluncaya kadar ''zenci fon'' muhafaza edilecektir..)

[QUOTE=zenci42;4933310]en son son SON SON SON SON DURUM:

%15 HİSSE (TAVHL)
    %85 PPZ

(bist 1,80 cent olunca (inşallah) zenci fon tekrar portföy oluşturacaktır.)

4. Ben de hisse fonları erkenden sattım 20 gündür oradaki kazançtan oldum, gerçi fazla değildi %10 kadardı ama en kazançlı olacak kısımdı. Şimdi bir düzeltme gelir diye de tekrar almaya elim gitmiyor. Tabi elimdekiler de çok düşük getirilerde kalıyorlar.
    %30 PPZ
    %25 AHU - OSD
    %15 EIB-EIC
    %15 SUA-SUC
    %15 FNO-IDY-KTM-GMA-GBC
    Ocak ayı için yeni bir dağılım mı yapmalı, agresif değişken, yerli yabancı hisse fonlar ve eurobond fonlardan biraz eklemeli mi diye düşünüyorum ama borsa çok mu çıktı diye de biraz tereddüt ediyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    1/3 Hisse Fonu*, 1/3 Tca, 1/3 Zpf portföyümün Aralık ayı(1-31 Aralık) getiri durumu;

Stratejide değişiklik yapmadan Yeni yılda da aynı şekilde devam ediyorum. Bu ayda da portföydeki hisse fonlarda bir değişiklik oldu. Rbh yerine bes fonlarından tanıdığım Qinvest'in Elz fonuna geçtim. Altın fonu olarak Tca, Döviz fonu olarak Zpf ile devam ediyorum. Altın fonlarından bir müddet stopaj 0'lanması, uzun vade altın yatırımı yapanlar için güzel oldu.

Yeni yılda portföy durumunu kısmet olursa, aylık yerine 3 aylık/6 aylık şeklinde paylaşacağım. Arada varlık tahsisinde yada fonlarda değişiklik yaparsam güncelleme yaparım.

Teşekkürler sayın Tradestop, bu kazanç takibini nasıl yapıyorsunuz acaba? Kullandığınız bir program var mı acaba?

6.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Teşekkürler sayın Tradestop, bu kazanç takibini nasıl yapıyorsunuz acaba? Kullandığınız bir program var mı acaba?
    Ben teşekkür ederim sn. Supremegod.

Takibini Google E-tablolar üzerinde kişisel olarak hazırladığım tablolardan(az excel bilgisi gerekiyor, basit excel komutları yeterli oluyor) , günlük verileri de fon sayısı az olduğu için , akşamüstü ziraat yatırım hesabımdan veya ertesi gün tefas sitesinden manuel olarak elle giriyorum. Otomatik veri çekmiyorum, bir ara çekiyordum, hata vermeye başlayınca manuel girmek şuan daha kolay geliyor. Online uygulaması vs'de olduğu için cep telefonu, tablet ve internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan ulaşılması kolaylık.

Biraz karışık ve özel bilgilerimde (Bütçem, aylık/yıllık gelir giderlerim vs.)'de yer aldığı için paylaşamadığım için üzgünüm.

Saygılar.

7. Yılı %48,3 portföy büyümesi ile tamamladım.
    Son 7 yıl verilerimin / ortalamalarımın civarında, hatta bir tık üstünde gerçekleşti.
    Hep yaptığım gibi,
    40% faiz bazlı ( 4 fon ), %30 döviz bazlı ( 3 fon ) ,%30 ( 4 fon ) yerli hisse senedi bazlı olarak taşımaya devam edeceğim.

11 fonluk takımda içime olağanüstü sinmeyen bazıları olsa da her zaman olduğu gibi, seneye de iyi performans getireceklerini umuyorum Kötü oynayanı sezon ortası demeden değiştiririz.
    Son düzenleme : hellistheothers; 31-12-2020 saat: 16:01.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Hayırlı olsun Sn traderstop..Gayet dengeli ve temkinli bir portfoy ...
    Yeni yılda portföyünüzle birlikte bol kazanç bol sağlık ve bol mutluluk diliyorum..
     Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 15/51 İlkİlk ... 5131415161725 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •