Sayfa 18/51 İlkİlk ... 8161718192028 ... SonSon
Arama sonucu : 406 madde; 137 - 144 arası.

Konu: Yatırım Fonu Portföyleri

1. Ben de uzun zamandır defansif değişkenlerle ilerliyorum. Düzgün bir sepet yapamadım. Portföyün %90'ı SUC, EIB ve IBB içeriyor. GBC ve ıpv den hala zarardayım bekliyorum orada. Hisse fonlara girmek için fırsat bekliyorum. Bu arada ARL ve ARM ilgimi çekiyor.

2. Buraya yazacaktım, öncülümü daraltmak adına, kısmet olmadı. paylaşayım. https://www.hisse.net/topluluk/showt...84#post5097184

3. [QUOTE=zenci42;5047846]
     Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    en son son SON SON SON SON DURUM:

%15 HİSSE (TAVHL)
    %85 PPZ

(bist 1,80 cent olunca (inşallah) zenci fon tekrar portföy oluşturacaktır.)

en son son SON SON SON son SON DURUM:

%100 PPZ

4. %65 döviz
    %15 mac tkf nnf
    %10 suc
    %10 ppf likit olmak adına mecburen Ale

5. Son 100 günlük ortalama ile,

iş günü bazında, günlük :

hsyf fon sepetim 0.49 %
    döviz bazlı fon sepetim 0.13 %
    defansif faiz bazlı sepetim 0.09 %

döviz bazlılar epey gerilerken , hsyf bazlı tarihi zirvelerini test ediyor. faiz bazlılar ise stopajla dahi ppf ve mevduatın bir tık üstü hedefini şimdilik yine tutturuyor.

Bu minvalde, faiz ve döviz bazlıları biriktirmeye devam ederken, son 1 bucuk aydır hiç hsyf ilave etmedim neredeyse.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku

en son son SON SON SON son SON DURUM:

%100 PPZ
    en son son SON SON SON son SON SON DURUM:

%85 PPZ
    %10 dolares
    % 5 hisse

yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Son 100 günlük ortalama ile,

iş günü bazında, günlük :

hsyf fon sepetim 0.49 %
    döviz bazlı fon sepetim 0.13 %
    defansif faiz bazlı sepetim 0.09 %

döviz bazlılar epey gerilerken , hsyf bazlı tarihi zirvelerini test ediyor. faiz bazlılar ise stopajla dahi ppf ve mevduatın bir tık üstü hedefini şimdilik yine tutturuyor.

Bu minvalde, faiz ve döviz bazlıları biriktirmeye devam ederken, son 1 bucuk aydır hiç hsyf ilave etmedim neredeyse.
    Bende şimdi baktım, eylül ayından beri Hisse senedi fonuna yeni alım yapmamışım, bu süreçte emtia(altın) ve döviz fonlarına yeni alım yapmışım. Hatta aralık ayında az bir miktar portföy dengeleme amaçlı da hsyf satıp altın ve döviz fonu almışım.

Kısa vade yeni alımlarımda büyük ihtimalle Valörsüz/değişken TL fon ağırlıklı olmak üzere ve duruma göre emtia(altın) fonuna olacak. 31 marta kadarki süreçte stopaj avantajını kulanabildiğim kadar kullanmaya bakacağım. İnşallah stopaj indirimi kalıcı olur, yada bir müddet daha uzatılır

Bu süreçteki stratejim, anormal ekstrem durumlar olmadığı sürece döviz fonu ve hsyf'de mevcut pozisyonumu koruyup, yeni alım/artırım yapmayacağım. Saygılar.

8. Merhaba,
    Temmuz ayinda basladigim fon yatirimlarinda degerli paylasimlarinizdan ogrendikce portfoyumu gelistirdim. Son durumda dagilimim su sekilde.

- Hisse fonlar %36 (Cogunlukla MAC-TKF az miktarda NNF ve OPH),
    - Altin %27 (Fon degil direk bankadan),
    - Kur bazli fonlar %13 (AFT ve IPV) IPV’leri yakin zamanda KUB ve GBC ile degistirmeyi planliyorum.
    - Orta riskli degiskenler %16 (GMA, IBB, AED, OPB)
    - Para piyasasi %8 (PPZ)

Genel olarak risk algim yuksek, henuz 30 yasinda degilim ve 2-3 yil icerisinde bozdurma ihtiyacim olmayacak bir aksilik yasamazsak.

Sayfa 18/51 İlkİlk ... 8161718192028 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •