Sayfa 35/51 İlkİlk ... 25333435363745 ... SonSon
Arama sonucu : 406 madde; 273 - 280 arası.

Konu: Yatırım Fonu Portföyleri

1. Bu ay, aylık gelirimdeki tasarruflardan portföye yeni alım olarak hisse fon alımı ve az bir miktar döviz fonu takviyesi yaptım. (Yeni alımın % 88'i Elz'ye, % 12'si Kıs'e ) Portföyde dengeleme önemli olduğu için, gelirimden ayırabildiğim yeni alımlarda da ağırlığı azalan varlıklara takviye yapıyorum. Belli bir düzene oturtmuş olduğum için, elime nakit geçince bu ay ne alacağım ne satacağım diye düşünmüyorum.

Geçtiğimiz ay da tasarruflardan yeni alım olarak sadece hisse fon alımı(Elz) yapmıştım. Bu ay ilave olarak az miktar olsa da 6 ay sonra portföye ilk kez döviz fonu alımı yapmış oldum.

Yaklaşık 1 yıldır Zpf ye göre Kıs daha iyi performans gösteriyor, Normalde Zpf'deki kısmı Kıs'e kaydırabilirdim ama, biriken stopaj + valör(t+3) nedeniyle Zpf'leri tutmaya devam ediyorum. Döviz yatırımı olarak yeni alım yaparsam şimdilik Kıs'e alım yapacağım. Kıs fonun son portföy dağılımına baktığımda yabancı özel sektör kira sertifikalarının Zpf'deki Hazine döviz sukuklara göre gayet tatminkar getirileri var.

Acil durum fonu olarak Pdd ve Klu tutmaya devam. Pdd, TL sukuk fonu gibi hareket ediyordu, son 1 aydır biraz hareketlenme var, portföy dağılımına baktığımda az miktar(%4 civarı) portföye döviz sukuk fonu ilave etmişler.

Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Eragon61 Yazıyı Oku
    %15 'er Tkf, Mac, Gmr, Oph, Nnf ve dolares + %10 Tcd fonu şeklinde yatırımım var. 16 martta göre fon kısmında %6,6 (84 bin) zarar mevcut. Uzun vade (10 yıl ) birikime devam amaç erken emeklilik. Poliklinikte ya suriyeli yada urfalı mevsimlik işçi bakıyorum.25. Yılda emeklilik şart
    Tam toparladı diyorum zarar yine %8,5. Durmak yok her ay düzenli ekliyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by Eragon61 Yazıyı Oku
    Uzun vade, düzenli alım ile iyi bir getiri sağlayacaktır, diye düşünüyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by Eragon61 Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    Uzun vade, düzenli alım ile iyi bir getiri sağlayacaktır, diye düşünüyorum.
    Aynen, katılıyorum sn ozdess.

Sn Eragon61, Gördüğüm kadarıyla portföyünüz, 10 yıl vade için %75 hisse fonu, %15 dolar, %10 altın fonu'ndan oluşuyor. Bazı dönemler bekletse de(belki dönemsel olarak 1 yıl), sabırlı davranarak, gerektiğinde dengeleme yaparak uzun vadede güzel getiri sağlaması muhtemel.

Seçtiğiniz hisse fonlar da, geçmiş performanslarına göre bakıldığında başarılı olan aktif hisse fonlardan. Fon yöneticilerinde değişim olup olmadığını, değişim olursa performansa negatif etkisi oluyor mu diye takip etmekte fayda var.

Bende uzun vade yatırımcısı olarak, önümüzdeki hafta portföyümdeki %33 olan hisse fon oranını %66'ya çıkarmayı planlıyorum.

Hakkımızda hayırlısı.

Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku

Bende uzun vade yatırımcısı olarak, önümüzdeki hafta portföyümdeki %33 olan hisse fon oranını %66'ya çıkarmayı planlıyorum.

Hakkımızda hayırlısı.
    Sn.tradestop,

Haftasonu teknik-temel konularında yorumlarına güvendiğim belli başlı tüm kişilerin yayınladığı çalışmaları okuma ve izleme şansım oldu. Hemen hemen hepsi endeksin aşağı salınacağı konusunda hem fikir. Bu süreçte hisse fon ağırlığını arttırmaktansa azaltmak daha doğru bir strateji olmaz mı?

6.  Alıntı Originally Posted by ~YTA~ Yazıyı Oku
    Sn.tradestop,

Haftasonu teknik-temel konularında yorumlarına güvendiğim belli başlı tüm kişilerin yayınladığı çalışmaları okuma ve izleme şansım oldu. Hemen hemen hepsi endeksin aşağı salınacağı konusunda hem fikir. Bu süreçte hisse fon ağırlığını arttırmaktansa azaltmak daha doğru bir strateji olmaz mı?
    Sn YTA,

Persembe günü Döviz fonuna satış vermiştim, 1 yıldır tutuyordum, güzelde getirisi oldu. Buradan gelen miktarla hisse fon almayı planlıyorum. Tl bazında olmasada, döviz bazında oldukça düşük seviyelerdeyiz. Tl bazında da 200 günlük ortalamaya geldik. Alternatif strateji olarak, 3e bölüp Kademeli alımda yapılabilir, mesela 1 kademe şimdi, 1 kademe endeks 1200 lü, 1 kademe 1000li rakamlardan gibi.

Daha aşağı salınsada, iyi hisse fonların 6 ay sonra mevduattan gayet güzel getirileri olabileceğini düşünüyorum ki, ayrıca ben uzun vadeci olduğum için, zaman için de portföyü periyodik aylık yeni alimlarlada takviye ediyorum. Portföyün 1/3üde kıymetli madenlerde(altın,gümüş ve platin). Bist endeksleri dahada düşerse bir miktar kıymetli maden satarak hisse fonunu destekleyebilirim.

Saygılar.

Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Sn YTA,

Persembe günü Döviz fonuna satış vermiştim, 1 yıldır tutuyordum, güzelde getirisi oldu. Buradan gelen miktarla hisse fon almayı planlıyorum. Tl bazında olmasada, döviz bazında oldukça düşük seviyelerdeyiz. Tl bazında da 200 günlük ortalamaya geldik. Alternatif strateji olarak, 3e bölüp Kademeli alımda yapılabilir, mesela 1 kademe şimdi, 1 kademe endeks 1200 lü, 1 kademe 1000li rakamlardan gibi.

Daha aşağı salınsada, iyi hisse fonların 6 ay sonra mevduattan gayet güzel getirileri olabileceğini düşünüyorum ki, ayrıca ben uzun vadeci olduğum için, zaman için de portföyü periyodik aylık yeni alimlarlada takviye ediyorum. Portföyün 1/3üde kıymetli madenlerde(altın,gümüş ve platin). Bist endeksleri dahada düşerse bir miktar kıymetli maden satarak hisse fonunu destekleyebilirim.

Saygılar.
    Uzun vade konusunda tamamiyle sizinle hemfikirim. Ben süreç itibariyle maliyetlenme konusunda acele edilmemesini savunan taraftayım yalnızca. Umarım hepimiz doğru kararlar alıp başarılı oluruz. Bol kazançlar diliyorum. Saygılar …

8.  Alıntı Originally Posted by ~YTA~ Yazıyı Oku
    Uzun vade konusunda tamamiyle sizinle hemfikirim. Ben süreç itibariyle maliyetlenme konusunda acele edilmemesini savunan taraftayım yalnızca. Umarım hepimiz doğru kararlar alıp başarılı oluruz. Bol kazançlar diliyorum. Saygılar …
    Görüşleriniz için teşekkür ederim. Uzun vade yatırımcısı olarak, en önemliside sabırlı olabilmek. Sabır acı, meyvesi tatlı, umarım meyvesini yemek nasib olur.

Sizede hayırlı kazançlar dilerim.

Sayfa 35/51 İlkİlk ... 25333435363745 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •