Sayfa 4/51 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
Arama sonucu : 406 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Yatırım Fonu Portföyleri

1. 1/3 Mps, 1/3 Tca, 1/3 Zpf portföyümün Ağustos ayı(1-31 Ağustos) getiri durumu;

MPS: % -6.03
    TCA: % +4.21
    ZPF: % %+4.59
    Pörtföy Getirisi: % +0.92

Portföyün ağustos ayı getirisi, borsanın performansı nedeniyle yaklaşık mevduat getirisi kadar oldu. Stratejide değişiklik yapmadan eylül ayında da aynı fonlarla devam ediyorum.

Portföyün 2020 aylık getirileri
    Ocak: % +5.13
    Şubat: % +0.54
    Mart: % -3.41
    Nisan: % +15.53
    Mayıs: % +1.82
    Haziran: % +4.60
    Temmuz: % +8.71

Herkese hayırlı kazançların olacağı bir ay dilerim.

Bende Ağustos sonu itibariyle fon dağılımımı paylaşarak katkıda bulunayım.

Döviz ve altın vs. yatırımını fon aracılığıyla yapmayi tercih etmediğim icin burada görünmüyor. Sadece fonlar.

7 üzerinden ağırlıklarına göre risk puanı 4,5. Yani orta karar kafa rahat halindeyim.

Memnun olmadığım ve eklemek istediğim fonlar hala var. Duruma göre hareket etmeye çalışacağım. Döviz oranı %61 (Hedef %70).IMG_20200901_170006.jpg

3. Arkadaşlar OSD içeriğinde fakat daha iyi getirisi olan bir fon varmıdır? Birde OSD faiz artirimlari olacaksa yakın gelecekte getiri artışı saglarmi?

VKY-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    1/3 Mps, 1/3 Tca, 1/3 Zpf portföyümün Ağustos ayı(1-31 Ağustos) getiri durumu;

MPS: % -6.03
    TCA: % +4.21
    ZPF: % %+4.59
    Pörtföy Getirisi: % +0.92

Portföyün ağustos ayı getirisi, borsanın performansı nedeniyle yaklaşık mevduat getirisi kadar oldu. Stratejide değişiklik yapmadan eylül ayında da aynı fonlarla devam ediyorum.

Portföyün 2020 aylık getirileri
    Ocak: % +5.13
    Şubat: % +0.54
    Mart: % -3.41
    Nisan: % +15.53
    Mayıs: % +1.82
    Haziran: % +4.60
    Temmuz: % +8.71

Herkese hayırlı kazançların olacağı bir ay dilerim.
    Sizin portföyü beğeniyorum dengeli ve basit

5.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Sizin portföyü beğeniyorum dengeli ve basit
    Teşekkür ederim. Portföydeki fonların Standart sapmaları yüksek olduğu için, piyasaların durumuna göre aydan aya yüksek dalgalanma yapabilen bir portföy. Yatırım vadem uzun olduğu için, yüksek dalgalanma durumu uzun vadede(aylık yerine yıllık bakıldığında) kendi adıma makul bir noktaya getirilebileceğini geçmiş verilerden analiz ettim, tabi gelecek ne gösterir bunu yaşarsak göreceğiz.

Denge kavramı kişiden kişiye risk algısına göre değişiyor ama basitlik açısından gerçekten basit bir portföy. Aynı zamanda tembel bir portföy. Stratejim ilkte yazdığım gibi, Başlangıçta varlık tahsisi için %'leri belirlemek, (Almak ve tutmak), yeni katkılar yapabiliyorsam(aylık vs.) bu katkılarla portföyü dengelemek, katkılar yetmezse varlık tahsisi %'leri için bir aralık belirlemek ve o aralıkta kalmaya çalışmak, katkılar fonları gereken aralık %sinde kalmaya yetmezse gereken aralığa getirebilmek için, %si artan fondan satmak, düşeni almak.(Bu en son yol, mümkün olduğunca az alım satım yapmak.)

Yatırım işi için hayatımda aktif olarak al-sat, takip etme vs. çok vakit harcamak istemediğim için, basitlik en önem verdiğim kriterlerimden biri.

6.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim. Portföydeki fonların Standart sapmaları yüksek olduğu için, piyasaların durumuna göre aydan aya yüksek dalgalanma yapabilen bir portföy. Yatırım vadem uzun olduğu için, yüksek dalgalanma durumu uzun vadede(aylık yerine yıllık bakıldığında) kendi adıma makul bir noktaya getirilebileceğini geçmiş verilerden analiz ettim, tabi gelecek ne gösterir bunu yaşarsak göreceğiz.

Denge kavramı kişiden kişiye risk algısına göre değişiyor ama basitlik açısından gerçekten basit bir portföy. Aynı zamanda tembel bir portföy. Stratejim ilkte yazdığım gibi, Başlangıçta varlık tahsisi için %'leri belirlemek, (Almak ve tutmak), yeni katkılar yapabiliyorsam(aylık vs.) bu katkılarla portföyü dengelemek, katkılar yetmezse varlık tahsisi %'leri için bir aralık belirlemek ve o aralıkta kalmaya çalışmak, katkılar fonları gereken aralık %sinde kalmaya yetmezse gereken aralığa getirebilmek için, %si artan fondan satmak, düşeni almak.(Bu en son yol, mümkün olduğunca az alım satım yapmak.)

Yatırım işi için hayatımda aktif olarak al-sat, takip etme vs. çok vakit harcamak istemediğim için, basitlik en önem verdiğim kriterlerimden biri.
    Standart sapma değerlerine nereden bakıyorsunuz?

Syg.

7.  Alıntı Originally Posted by yesilsise Yazıyı Oku
    Standart sapma değerlerine nereden bakıyorsunuz?

Syg.
    Fonbul sitesinden bakıyorum.

https://www.fonbul.com/FonBulPlus/Ya.../FonIstatistik

8.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    %85 DOVİZ
    %14 tdg
    %1 ZIRAAT PORTFOY ALTIN BYF (ZGOLD)

GÜNCELLEME...
    son durum

%85 DOVİZ
    %14 TDG
    %1 TZL