Sayfa 20/51 İlkİlk ... 10181920212230 ... SonSon
Arama sonucu : 406 madde; 153 - 160 arası.

Konu: Yatırım Fonu Portföyleri

1.  Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    Merhaba, DJISTF gibi bistteki BYF leri gün içinde hisse senedi gibi alıp satmak kolay mıdır? Yoksa fon olduğundan dolayı kota veya başka bir nedenle satışta sorun olabiliyor mu?
    Bende ilave olarak byf lerin nerden alınıp satıldığını öğrenebilir miyim ?

2. BYF'ler hisse alır gibi alınıp satılır.
    Al satta sıkıntı çıkmaz.Anında al sat yapılabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Bende ilave olarak byf lerin nerden alınıp satıldığını öğrenebilir miyim ?
    Hisse senedi gibi bistte alınıp, satılabiliyor.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    BYF'ler hisse alır gibi alınıp satılır.
    Al satta sıkıntı çıkmaz.Anında al sat yapılabilir.
    Teşekkür ederim sn myfinans. Daha önce alım denediğimde kota vs gibi bir uyarı çıkmıştı bankanın sayfasında. Uyarıdan,sanki istediğim miktarda satışı istediğim zaman yapamam gibi anlayıp almamıştım. Eşleşme olmayabilir gibi düşünmüştüm.

5.  Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim sn myfinans. Daha önce alım denediğimde kota vs gibi bir uyarı çıkmıştı bankanın sayfasında. Uyarıdan,sanki istediğim miktarda satışı istediğim zaman yapamam gibi anlayıp almamıştım. Eşleşme olmayabilir gibi düşünmüştüm.
    Aslında bazı byf'ler çok sığ
    Ama ufak miktarlarda al satta sorun çıkmaz.Satışta başka alıcı olmasa bile BYF kurucusu geri alımı yapar.
    Yanlız çok yüksek rakkamlarda al sat yapılırsa fiyatı oynatma ihtimali olabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    Hisse senedi gibi bistte alınıp, satılabiliyor.
    Teşekkürler

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Aslında bazı byf'ler çok sığ
    Ama ufak miktarlarda al satta sorun çıkmaz.Satışta başka alıcı olmasa bile BYF kurucusu geri alımı yapar.
    Yanlız çok yüksek rakkamlarda al sat yapılırsa fiyatı oynatma ihtimali olabilir.
    Ufak veya büyük göreceli kavramlar. Ne kadar alım satımda sıkıntı olabilir, bilemiyorum. Örneğin 200k alım satım da sıkıntı oluşabilir mi veya 300k da. Bu BYF ler hakkında tecrübemiz olmadığı için işlem yapmak da tereddüt ediyoruz.

8. Borsa yatırım fonları (BYF), adından da anlaşılacağı üzere payları borsada ticarete konu olan yatırım fonlarıdır. Bu fonlar bir endeksi baz almakla birlikte endeksin nasıl bir performans izlediğini yatırımcılara aktarmaya yarar.

Melez bir finansal varlık olarak düşünülebilen borsa yatırım fonlarının tüzel kişiliği bulunmamaktadır. Ayrıca borsa yatırım fonuyla oluşturulan mal varlığı, kurucunun mal varlığından farklıdır. Fonun kurucusu, fon katılımcılarının haklarını koruyacak şekilde temsil eder ve yönetir.

Borsa yatırım fonu, yatırım ortaklığı ve hisse senetlerinin özelliklerini bir araya getiren bir araçtır.

Bu enstrümanlarla tıpkı bir yatırım fonuna benzer şekilde çeşitlendirilmiş hisse senedi sepetine yatırım yapılabilmektedir. Ama bu fonlar, diğer yatırım fonlarından kesinlikle farklıdır. Hisse senetlerine benzer şekilde işlem görürler. Buradan da tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Sayfa 20/51 İlkİlk ... 10181920212230 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •